נחשף: הבלוגר ההומופוב הומו בעצמו | כל-מיני

אחרי שנים בהן כתב והטיף נגד הומואים, נחשפה האמת: הבלוגר ההומופוב ג'ונתן מריט ניהל רומן וירטואלי ומפגש מיני עם בלוגר אחר עוד ב-2009. בעקבות חשיפה המקרה, פרסם מריט הודעה: "קיבלתי אחריות ל'חטא' שביצעתי. מקורבים אליי יודעים כי התכוונתי לספר את הסיפור בעצמי"

מריט. צילום מתוך הבלוג

לאחרונה פורסם, כי ההומופובים הגדולים ביותר נמשכים לבני מינם. לפי צוות המחקר, אנשים המזדהים כסטרייטים אך במבחנים פסיכולוגיים מגלים משיכה חזקה לבני אותו מין, עשויים לחוש מאוימים על ידי הומואים ולסביות אחרים, כי אלה מזכירים להם מגמות שהם מדחיקים בתוכם.

סיפורו של הבלוגר ההומופוב האמריקני, ג'ונתן מריט, מוכיח את הטענה. מריט, בנו של הכומר האוונגליסטי ג'יימס מריט ששימש כנשיא הכנס הבפטיסטי הדרומי וכיום מטיף בכנסיה גדולה באטלנטה, הפך בשנים האחרונות לאחד הבלוגרים הבולטים בעולם נגד הומואים.

כעת מתברר כי מריט עצמו ניהל רומן עם הבלוגר עזריה סאות'וורת', שהוציא אותו מהארון בסוף השבוע.

מהשבר הפך לאדם כן ואמיתי

הסיפור פורסם בבלוג Joe My God של ג'ו ג'רוויס. לפיו, הרומן בין מריט וסאות'וורת' החל ב-2009. בעקבות מאמר שפרסם מריט ובו כתב ש"נוצרים חייבים לאהוב בני אדם הסובלים מבעיות במיניות", נוצר הקשר בין השניים, לאחריו שלח מריט הודעה סקסית לסאות'וורת'.

בעקבות ההתכתבות, נפגשו השניים. "כשאמרנו להתראות זה לזה, היה בינינו מגע פיזי שהוביל למקומות שהנם הרבה מעבר לחברות", כתב מריט בבלוג של האוונגליסט אד סטרצר, לאחר שהסיפור נחשף. "רגשות אשם הציפו אותי ביודעי כי העמדתי את עצמי במצב לא חכם במיוחד. מאז לא נפגשו יותר והקשר פסק אחרי זמן מה".

מריט סיפר, כי בעקבות המקרה נפגש עם יועץ נוצרי, שבחן את ילדותו של מריט ומה הסיבה שהובילה אותו ל"מעשה". "קיבלתי אחריות ל'חטא' שביצעתי", סיפר מריט. "שליחת הודעות טקסט 'לא ראויות' ומעשים 'לא ראויים' הנם לא ראויים – ללא קשר למי עומד בצד השני".

עוד הוסיף מריט: "מהשבר שלי אני כיום כן ואמיתי. מקורבים אליי יודעים כי התכוונתי לספר את הסיפור בעצמי ולשתף אחרים במסע הרוחני שעברתי מאז".

סאות'וורת' מסר, כי חשיפת הסיפור לא הייתה פשוטה עבורו. "כשאני מקליד את הדברים הללו הבטן מתהפכת. אני יודע איזו התמודדות צפויה לג'ונתן. חשבתי רבות על משמעות פרסום העניין עבורו ועבורי. אני מתמקד בחשיבות לחיות את החיים בצורה אותנטית וכנה ולכן אני מפרסם".

(מאקו, י' בתמוז תשע"ב, 30 ביוני 2012)

3 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נו באמת. אם אני אתחיל לפרט את רשימת הכמרים/חברי פרלמנט/אנשי ציבור וכו' מהעולם שהיו ידועים בגישתם
  ההומפובית, ונתפסו"על חם", בעקבות "הלשנות" של כוכבי פורנו,נערי ליווי, דוגמנים וכל מיני כאלה, זה יקח לי יום ולילה. אני הכי אוהב את הסיפורים האמיתיים על חברי הפרלמנט הבריטיים והאמריקאיים שנתפסו בשירותי גברים.
  כולם כמובן נשואים ובעלי משפחות. אנגליה היא מולדתי השנייה והצהובונים פשוט שוחטים אותם אחד אחד.

  גם אצלנו לא חסר כמובן.

 2. ומשהו אחר מהעולם: אוגנדה, איזו ארץ נפלאה.
  יש רבים המקווים שם לקבל את מתנת חג המולד הטובה ביותר: עונש מוות להומוסקסואלים. כן, זוהי הצעת החוק המוגשת עכשיו.
  עיתון הארץ, מהיום.

 3. "אני לא הומוסקסואל וכל חוויותי המיניות היו כסטרייט":

  איאן ת'ורפ (30), השחיין האוסטרלי המצטיין, עטור הפרסים, התארים, מדליות הזהב, האולימפיאדות, דוחה את השמועות על נטיותיו המיניות שמרחפות מסביבו מגיל 15,
  עת כבר היה אלוף עולם !

  הוא מאמין כי העניין שלו באופנה ו"בדברים יפיפיים"
  הם שתרמו להנחות השגויות כלפיו. "האמת היא שברוב חיי הבוגרים ניסיתי להימנע ממעאכות יחסים".

  ועכשיו, לאחר שנים של דכאון, הסתגרות בבית, ומחשבות אובדניות, הוא מתכונן לקאמבק של חייו.

  מתוך האוטוביוגרפיה החדשה THIS IS ME .