האחוז הגבוה ביותר של התאבדות בקרב הומואים – בקרב הומואים דתיים | התאבדויות בקרב בני נוער

מחקר חדש על אחוזי ההתאבדות בקרב בני נוער בישראל, מציג תמונה עגומה ביחס לשיעור ההתאבדויות הגבוה בקרב ההומואים הדתיים. הסיבה: מצוקה קשה יותר בתוך המשפחה

(עוד בנושא: מחקר בכנסת: התאבדות וניסיונות התאבדות בקרב בני נוער)

מסע פרסומי למניעת התאבדויות. צילום: הארץ

מחקר ישראלי חדש שפורסם השבוע בחן את שיעור אחוזי ההתאבדות בקרב בני הנוער בישראל, תוך שהוא שופך אור ראשון על התופעה העגומה. על פי המחקר, שבחן את היקפם של ניסיונות התאבדות לא מתועדים בקרב בני נוער במספר יישובים בישראל, עולה כי 3.5% מבני הנוער שנבחנו – חוו ניסיונות אובדניים.

המחקר נערך בראשות הפסיכולוגית ד"ר חנה בר יוסף, חברת הוועדה הבין-משרדית למניעת אובדנות בישראל הפועלת במשרד הבריאות.

המחקר מצביע על כך שמרבית בני הנוער אינם מגיעים לטיפול בחדרי מיון ובכך כלל אינם נכנסים לסטטיסטיקות הקיימות אותם מחזיק משרד הבריאות. בסך הכל בחן המחקר 1,134 בני נוער, שהבהיר כי היקף תופעת ההתאבדויות בישראל, בקרב בני הנוער, גבוה פי 20 מהנתונים הרשמיים שהיו ידועים עד כה.

הנתון המשמעותי ביותר התקבל במחקר שהתמקד בשיעור ההתאבדויות בקרב הקהילה ההומו-לסבית. 20% מההומואים והלסביות שנבדקו במחקר דיווחו כי ניסו להתאבד – שיעור הגבוה פי 112 משיעור ההתאבדות בבני נוער המדווח בקרב האוכלוסייה הכללית.

במדגם של 55 בני נוער מקהילת הלהט"ב (הומואים, לסביות, טרנסג'נדרים וביסקסואלים), 20% דיווחו כי ניסו להתאבד – פי 112 משיעור ניסיונות האובדנות בבני נוער המדווח מחדרי המיון. לדברי בר יוסף, "זוהי קבוצה שלא מקבלת די התייחסות, והיא כר פורה להתאבדויות ששומעים עליהן בדיעבד". בר יוסף ציינה כי היקף הניסיונות האובדניים בקהילת ההומואים והלסביות הדתיים היה גבוה יותר כי "זוהי קבוצה שלא מקבלת די התייחסות, והיא כר פורה להתאבדויות ששומעים עליהן בדיעבד. אחוז ההתאבדות בקרב הדתיים הוא הגבוה יותר, שכן הם נתקלים במצוקה קשה יותר מול המשפחות".

(הארץ, ט"ז באלול תשע"ב, 03/09/2012; כיפה, י"ז אלול תשע"ב, 04/09/2012)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.