הרב אמנון יצחק: "הומוסקסואליות אינה מחלה, זו תשוקה" | הלכה

גם אמר כי הומוסקסואליות "זה עניין של הכרה. ברגע שאתה מחליט – אתה יכול לצאת מזה. כל אלה שאומרים שזה מולד – זה חרטא" * צפו בדברים

הרב אמנון יצחק

באחד השיעורים שלימד ברחבי הארץ נשאל הרב יצחק נשאל בידי הומוסקסואל שמתקרב לדת "מה עליי לעשות אם איני נמשך לנשים כלל".

הרב ענה לו כי הומוסקסואליות "זה עניין של הכרה. ברגע שאתה מחליט – אתה יכול לצאת מזה. כל אלה שאומרים שזה מולד – זה חרטא". עוד הוסיף כי "לכולם יש תאוות מכל הסוגים, וחייבים לשלוט בהם". כשנשאל בידי אותו אדם "אז מה התחליף שלי? לא תהיה לי מערכת יחסים לעולם?" ענה: "חכה, יהיה לך. כשיוצא הטיפונת אח"כ מסתדר הדבר השני. אבל כיוון שיש לי את זה אני לא מחפש משהו אחר. אבל אתה צריך לנדור נדר. חצי שנה אתה לא מתקשר עם גברים, וזה מספיק זמן כדי שתתנקה. תלמד תורה, את גנות העברה, את עונשה, את הכעס שאתה מכעיס את הקב"ה, את הביזיונות שיהיו לך. […] בסוף אתה תמצא מזה ואתה תתנקה ותצא מזה. והיו מקרים כאלה שאני יודע".

כשהקשה השואל "אני מבין אותך, אבל איני רואה כיצד אני מיישם את זה", ענה לו הרב יצחק: "כשאדם נמצא במצב מסוים הוא חושב שזה מצב עולמי. אתה יודע כמה אנשים חזרו בתשובה ולפני כן אמרו בחיים אני לא רואה את עצמי חרדי?"

לחצו כאן כדי להאזין להקלטה של השאלה והתשובה.

7 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני לא יודע יש בזה משהו אבל שמעתי וקראתי מחקרים שזה עוד קשור מהרחם של עודף הורמון גברי זה משנה גן. זה יכול לנבוע מטראומה או מחוסר ביטחון אישי שנאה או אי הכרה בגוף עצמו,הבדלה ופרישה מחברה. היתבדלות. הפקת לקחים שגויים או מוצדקים. אי התאמה ברגשיות או כלפי מין אחר. פחדים או פחד עתידי לקשרים עם מחויבות. ויש עוד מליון סיבות אז ככה שזה לא חרטא זה מערכת שלימה ששונה אפילו גילו שהומוהים דעתם ורגשותיהם דומים לשל הנשים ויש בזה המון אני מאמין שכל אחד שהוא כזה אז זה לא כי השעמם לו אז הוא החליט… דברים קורים בחיים שהופכים אדם לכזה אנחנו חיים בעולם הנסיון הוי אומר שצריך להתגבר ולהימנע אבל לא לומר שזה חרטא יש בתפילה (מופיע במיוחד בסידור עדות מזרח בברכת קיבוץ גלויות יהי רצון…) שהוא מסכם את כל ההפשרויות של זרע לבטלה "בין על ידי ובין על ידי אחרים"

 2. בכל אופן היהי רצון הזה ממש אקטואלי ומעשי אני מאמין שיש איזה הקלה שלא נראה לנו שהיא קיימת אבל יש! הנה סיפור (לא זוכר איזה תנא זה היה) הוא פגש את אליהו הנביא זכור לטוב *ביום הכיפורים!* ואמר לו ידוע לך מה עשו נערים ונערות בנחל חידקל? עשו מעשים ודברים מגונים ביום הכיפורים וחשוב להדגיש שהשטן לא עובד ביום הכיפורים כי גמתריא של השטן זה 364 ובשנה יש365 ימים אז שאל התנא את אליהו מה הקב"ה אומר על מעשים אלו? ענה לו "לפתח חטאת רובץ" זה עמוק אבל הנה אפילו ביום הכיפורים שלכאורה זה יום שאדם מבקש רחמים בדין והם חטאו ביום עצמו ולא נידונו להרע אז אני מאמין שכאן אחרי 2000 שנה שיש לנו פי5000 נסיונות אז אולי והוא רחום… אני לא רוצה ולא מעוניין בכלל לפגוע באף רב או צדיק או כל מי שזה יהיה אני רואה וקורא את זה קצת אחרת ומה צריך לעשות בנידון-תשאלו את עצמכם אולי יהיה לכם מענה פנימי חיובי או שלילי ורק שלא תיפול רוחכם כי קראתי נראה לי ברמבן על עוון זה שאפילו שאדם מבצעו אז שלא יעצב אלא ישר יעסוק במצוות וחסדים וימשיך להתפלל כרגיל ובשמחה כי העצב מוריד את האדם למטה… ושלא יחשוב האדם שהקב"ה שונאו אלא אוהבו ותאמינו לי שיש צדיקים ואנשי חסד גדולים בניכם רק שיש בעיה אחת.

 3. אני לא אומר שמותר חלילה אבל אולי אב הרחמים מעביר על מידותיו ומרחם ורואה בעין טובה(מושגים של אדם) ולא כועס??! אולי? סך הכל אנחנו בשר ודם וכמו שיש מום לאדם המושלם ביותר…. אין אדם שלם ומכיון שידוע ביהדות ובתורה הקדושה שיש תועבה בנושא וגם עונש וזה מחבט! זה קשה! אבל אחי ורעי זה לא אמור חלילה להרחיק את האדם מהתורה הקדושה אדם חוטא אז יש תשובה ומאלוקים אפשר לבקש בליון פעמים סליחה כי אלוקים הוא אבא שלנו והוא מקשיב לנו ורואה אותנו ומבין את בעיותינו ונסיונותינו כי הניסתרות והנגלות אתה נודע ויודע סיתרי נפש כל חי… אנחנו וכל היהודים מבקשים סליחה מאלוקים והשם סולח ומוחק את העוונות ומעבירם לזכויות הוא לא מרפה ידיו מידינו ולא שוכח אותנו הוא הואבנו ושומרינו ונותן לנו לחיות ולשמוח להרגיש ולדבר לשמוע ולהבין. הייתי רוצה לראות בתגובה משהוא שחושב שאני לא צודק ומה שאני כתבתי זה חרטא! אולי אני עובד עליכם אולי אני משקר לכם אולי אני סתם ממציא כי משעמם לי אולי אני לועג למישהוא-תמינו לי שלא ומי שרוצה לראות את הצד החלוד של המטבע# אז שישנה את כל מה שכתבתי עד עכשיו!
  תאספו מצוות תשקיעו באחרים תעזרו לאחרים תשמחו תצחיקו ותבדרו אחרים כי יש לכם את זה! ואתם מיוחדים ולבבים אהובים למעלה ונחמדים למטה! תנצלו זאת לטובה ושיהיה לכם ולנו המון כיף ושמחה הצלחה בהכל ובריאות הכי טובה שיש ושלא תדעו כל רע ותזכו לאריכות ימים ושנים! אושר ועושר ונחזור אליכם בהקדם שלכם י.

 4. כול משיכה למשהו זוהי התמכרות ואם אדם ירצה בידו בלבד הבחירה יוכל להיגמל ועל אחת כמה וכמה, זו עברה של מיטה או שריפה בבית דין של מעלה אדם מאמין שיודע זאת לא יוכל לומר אפילו לא ידעתי , דומה הדבר להתמכרות של סמים מה לא ידעת שסם הוא מסוכן. אי אפשר לעשות עברות ולומר לאנשים תעשו זאת בשמחה ומצד שני לעשות מצוות, אתה מרמה את עצמך כי ככה נוח לך ,תורה ומצוות זה לא על פי הרב נוח תורה היא ספר החוקים של כל העולם ,תתאר לך מצב שכול אחד יחטא בגלוי עריות ועושים את זה למרות שיודעים שזה אסור בתכלית האיסור אבל עדיין יודע כל אדם שעובר עברה כזו יענש אבל חושב הוא בלבו כל עוד לא רואים אותי זה בסדר אף שבתוך תוכו יש לו מלחמה עם המצפון כי הרי ברור לו שלבסוף ישלם את המחיר .

 5. כל מה שהרב אומר נכון בהחלט… ברוך השם יתברך
  ומי שרוצה לצאת מזה לא יודע עד כמה הקב"ה עוזר מאוד
  להתנקות

 6. מדהים מה שהרב אומר הכל נכון !!! עברתי בעצמי
  גם אם נראה שאי אפשר ליישם זה ממש לא נכון אפשר לצאת מזה ולחיות חיים נפלאים בקיום תורה ומצוות וקרבה לשם יתברך שאין טוב יותר מזה …