האזינו – יו"ר ועדת החינוך בהר ברכה: "אנשים מדביקים את סטיותיהם על דוד ויונתן" | בלעדי / פרסום ראשון

הרב שלומי בדש, מרבני ישיבת הר ברכה, תוקף בשיעורו את הדעה שדוד ויונתן היו הומואים, מכנה את המשיכה החד מינית "סטייה מטורפת", ומדבריו עולה כי הוא משוכנע שכל הומו יכול "להירפא"

דוד ויונתן. ציור: Julius Schnorr von Karolsfeld

"סוטים", "החולה הרעה הזאת", "חולשה" ועוד כל מיני ביטויים השמיע הרב שלומי בדש בשיעורו בספר שמואל בנושא "דוד ויונתן" בהקשר הנושא החד-מיני. ההקלטה של הדברים הגיעה לידי אתר כמוך. תאריך ההקלטה אינו מתועד.

הרב הבהיר שכוונתו בדברים החריפים היא לאלה שהופכים את הנושא לדגל, ושהוא בז למי שהופך את הנושא לדגל ולאידאולוגיה. לדבריו יש להבין אנשים חד-מיניים ולנסות לעזור להם, ומדבריו עולה כי הוא משוכנע שכל הומו יכול "להירפא".

הרב השווה את התאווה של כל אדם לממון או של סטרייט לנשים אחרות – לתאווה של גבר לגברים, וטען שאפשר להתגבר עליה כשם שאפשר להתגבר על שאר התאוות.

בשיעורו תוקף הרב את הדעה שדוד ויונתן היו בקשר רומנטי או מיני, והוא מונה כמה סיבות לכך, ביניהם שזה נוגד את הפשט וזה לא מסתדר עם בחירת הקב"ה בדוד.

האזינו לדברים:

 

הרב שלומי בדש למד בישיבה הגבוהה בקדומים. את שירותו הסדיר עשה כלוחם בתותחנים. בשנת תשנ"ב עבר לגור בהר ברכה והיה ממקימי הישיבה. בשיעורי התנ"ך שהוא מוסר מלמד הרב שלומי לראות את המהלכים המוסריים והאמוניים שבדברי הנבואה ואת משמעותם הנצחית גם לימינו.  הרב שלומי בעול ציבורי ביישוב הר ברכה ומחוצה לו, והוא מנהל את קופת הגמ"ח בהר ברכה ומשמש כיושב ראש ועדת החינוך ביישוב, וגם מנהל את בית הספר 'נחלת צבי בנות' באלון מורה. הרב בעל תואר M.A. מרצה במכללת אלומה במרכז האוניברסיטאי באריאל.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.