פייגלין: "יש לי חברים הומואים" | כל-מיני

עוד התבטא בריאיון מיוחד למעריב על דעתו בנוגע למצעד הגאווה ואם נטייה מינית היא תכונה מולדת או לא * קטעים נבחרים מן הריאיון

(עוד בנושא: פייגלין: "תרבות ההומוסקסואליות מערערת את מעמד המשפחה")

[…]

מה דעתך על זוגות חד מיניים?

"אני מכבד הומואים ויש לי לא מעט חברים הומואים, אבל כואב לי הלב עליהם. אם היה לי בן הומו הייתי מצטער בשבילו, כי הייתי יודע שיהיו לו חיים לא קלים. דיברתי לא מזמן עם קצין בכיר בצבא שהוא גם הומו. הוא אמר לי בגילוי לב שהוא מצטער על נטייתו המינית, ואם היה יכול לבחור היה רוצה להקים משפחה נורמטיבית. לא לחינם יש הרבה זמרים ואמנים הומואים.

"אורח החיים ההומוסקסואלי מאוד קשה והקושי הוא היסוד של היצירה. בעניין הזה אני רוצה להגיד שאני מאוד אוהב את השירים של פרדי מרקורי. הוא בעיניי יוצר מדהים, אבל קשה לי עם המסרים ההומואים הבוטים בשיריו".

מה דעתך על מצעד הגאווה?

"אני מתנגד לו, במיוחד בירושלים. המצעד הזה הוא התרסה נגד אורח החיים הנורמטיבי. אני לא רוצה להכניס אף אחד חזרה לארון, אבל אני גם לא רוצה שיכניסו אותי לארון. אבן היסוד של כל אומה היא משפחה קלאסית – אבא, אמא. ברגע שזה ייעלם, החברה תתפרק. כשם שהחברה החרדית משלמת מחיר כבד על הדרת נשים, כך החברה החילונית משלמת מחיר על השתלטות ההומואים על השיח התקשורתי".

מה המחיר?

"המחיר הוא שיותר גברים שהיו צריכים להקים משפחה עוברים צד, ובכך החברה מאבדת את האיזון שלה".

נטייה מינית היא לא תכונה מולדת?

"יש לי ויכוח בעניין הזה עם חבריי ההומואים. הם אומרים שזה עניין מולד, ואני אומר שאחוז גדול מאוד של ההומואים הגיעו לכך בגלל השפעה סביבתית. כשילד רואה בטלוויזיה זוג גברים מתנשק הוא מבין שזה לגיטימי והוא רוצה גם להתנסות. הוא רואה את אסי עזר ב'אח הגדול', והוא מבין שאם הוא רוצה להגיע לעולם הזוהר הוא צריך לשכב עם גברים. זו השפעה לא הוגנת על הקולות הצפים".

(קטעים מריאיון שפורסם ב-nrg, כ"ה בתשרי תשע"ג, 11 באוקטובר 2012)

9 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מעניין ויש גם נכון אבל: אני פחות חושב שזה הגיוני שזה לא מולד
  א. הרי לכל ילד יש חלום על אשה וילדים ויש שלא או שגילו זאת מאוחר יותר.
  ב. כמעט לכל הנערים יש חברה או משהיא בראש אבל אם אין? זה לא בגלל שהוא לא יכול להיות חבר!
  ג. אם יש מצב שאדם נהיה הומו מתוכנית אז יש פה המון כי עד עכשיו הוא היה בספק אבל כשנפל לו האסימון אז הוא מבין יותר שכך הוא! (אגב אני ממש נגד התוכניות האלו משרפת זמן אני קורא לזה) ומעבר לזה שלהורים לא יהיו תלונות על זה פשוט תפקחו עיניים!
  ד. אם לי היה בן הומו אז הייתי מכבד את מעמדו ותחושותיו מאותו סיבה אם אני הייתי רוצה להנשא והנקודה היא שהדיכוי הזה והאמירה הזו שהייתי עצוב בשבילו ממש מוטעת ולא מוסברת האם היית מעדיף ילד שנלחם מבפנים האם אני כן או לא?
  אלא צריך להבין אותו וללכת איתו בערך יד ביד אחרת מתנתק הקשר ונוצר סוג של לחץ והסתייגות ממפגש ודיבור (לפחות)
  בשביל זה צריך לשאול אתכם! כי אתם הוא האב המבין והיקר והחשוב ביותר לעניינים האלו!
  שיהיה אחלה שבוע:-)

 2. אני מסכים עם מר פייגלין בהשקפה הסוברת שלתוכניות הטלוויזיה, בפרט, ולתרבות המערבית החילונית, בכלל, ישנה השפעה על ילדים ונוער.
  אך בד בבד אינני סובר שקביעת נטייתו המינית של גבר או אשה נקבעת על סמך צפיה בטלוויזיה. מאחרוהמחקר המדעי הוכיח שהנטיה המינית היא משהו שנקבע ונצרב במהלך ההיריון בגנים של העובר אזי לא תוכניות הטלוויזיה הן אלו שיגרמו לו לבחור את נטייתו המינית.
  ובחברה הדיתית (ולא רק בה) אני לא בטוח שאחוז גבוה מהנוער בכלל רוצה להיות חלק מעולם הזוהר ולשלם את המחיר האישי והחברתי הנגזר מכך.

 3. אני לא חושב שאם יש אי הסכמה עם דעה מסויימת כדאי לבטא את זה במילים פוגעות. זאת לא הדרך לקרב ולשנות.

  לפייגלין יש אי הבנה בסיסית. אי אפשר "לשכנע" מישהו
  לשכב עם אותו מין רק בגלל שיש תוכניות טלויזיה כאלה, או "עולם הזוהר" קורץ להם. גם אם החיים ההומוסקסואליים היו קלים, זה לא היה משכנע אף אחד

  האמת היא פשוטה בתכלית . זה כך בגלל ש"ככה זה".
  ואי אפשר לשנות את זה.

  ואולי
  מר פייגלין ישנה את דעתו אם יראה את התשדיר החדש עם הפנים החדשות ליום האיידס שהושק לפני כמה ימים
  עם בחור בן 20, נשא איידס. האם יש באמת מי שחושב שיש איזה נער שהיה בוחר בחיים כאלה רק מפני שקבל "לגיטימציה" בגלל השפעה סביבתית ?

  אבל,
  כבר הבעתי את דעתי שאם מישהו חושב שזה כן ניתן לשינוי, שיעשה מה שהוא צריך בשביל זה,
  ולא משנה מה יגידו אחרים. ואני מאחל לו בהצלחה רבה.
  באמת.

 4. 80 שנה לפני הסדרה אמא ואבא כתב הסופר יצחק בשביס זינגר את הנובלה "שניים", אותה עיבדו בנו ישראל זמיר ויואל לרנר למחזה שהעז להתמודד עם הטאבו של יחסים הומוסקסואליים בחברה החרדית.
  יאיר מוסל מביים את תלמידי שנה ג' בסטודיו לאומנויות התיאטרון של יורם לוינשטיין.
  ממוצ"ש (ה-1 בדצמבר) ועד ה-16 בחודש מידי ערב, 2030 (פרט לימי שישי ב 1400) באולם המופעים של הסטודיו בשכונת התקוה בתל אביב .
  מחיר הכרטיס 70ש"ח.

  מוגש כשירות לציבור.

 5. הCIA יוצא מהארון.סוכנות הביון האמריקנית
  מעוניינת בסוכנים הומואים ולסביות , למען הגיוון.
  הומואים אינם נחשבים יותר לסיכון בטחוני בגלל
  ניסיונות סחיטה.