הרב אריאל: הומו דתי לא חייב לספר על נטיותיו בקשר רומנטי | הלכה

רבה של רמת גן פסק להומו דתי כי במידה ונטיותיו הן בגדר "משיכה רפויה", הרי שהוא אינו חייב לספר לאשתו על מצבו. עם זאת, אם נטיותיו עלולות לפגוע בקשר, פסק הרב כי "עליך לספר לה ולעבור טיפול"

הרב אריאל

הרב יעקב אריאל, רבה הראשי של רמת גן, טוען כי הומו דתי המצוי במערכת יחסים עם אישה אינו חייב לספר לה על נטיותיו, במידה והוא סבור, לאחר ייעוץ פסיכולוגי, כי הקשר איתה יוכל "לבטל" את נטיותיו החד-מיניות.

אחד הגולשים באתר "ישיבה" הסביר לרב אריאל כי הוא נמצא "בקשר די מתקדם עם מישהי ואני מאוד מתלבט אם אני חייב לספר לה על כך שיש לי גם משיכה לגברים. אחרי שהחלטתי שהמשיכה הזו לא תעצור אותי מלהתחתן הגעתי למסקנה שאפשר להתחתן בכל זאת ולהימנע מלעשות חס ושלום שום דבר שקשור למשיכה הזו".

הרב אריאל, שהפנה את השואל לייעוץ פסיכולוגי, קבע כי במידה ופסיכולוג יאבחן אצלו "משיכה חזקה לגברים שעלולה לפגום בקשר עם אשתך לעתיד, עליך לספר לה ולעבור טיפול. אם הוא יקבע שזו משיכה רפויה והקשר עם אשתך עשוי לבטל אותה, אינך צריך לספר לה".

(כיפה, ה' במרחשוון תשע"ג, 21/10/2012)

והנה השאלה והתשובה כמו שהובאו באתר ישיבה(א' במרחשוון תשע"ג):

שאלה:

שלום.

אני נמצא כרגע בקשר די מתקדם עם מישהי ואני מאוד מתלבט אם אני חייב לספר לה על כך שיש לי גם משיכה לגברים.

אחרי שהחלטתי שהמשיכה הזו לא תעצור אותי מלהתחתן הגעתי למסקנה שאפשר להתחתן בכל זאת ולהימנע מלעשות ח"ו שום דבר שקשור למשיכה הזו.

תודה

תשובה:

תתייעץ עם פסיכולוג.

אם הוא יאבחן אצלך משיכה חזקה לגברים שעלולה לפגום בקשר עם אשתך לעתיד, עליך לספר לה ולעבור טיפול. אם הוא יקבע שזו משיכה רפויה והקשר עם אשתך עשוי לבטל אותה, אינך צריך לספר לה.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.