תקף הומוסקסואלים, ירצה 8 חודשי מאסר | הומופוביה

אחמד ג'ברין, בן 24, היכה ואיים על שני צעירים לפני שנתיים וחצי. השופטת בגזר הדין: "מדובר בפרץ אלימות מסוכן"

8 חודשי מאסר נגזרו על תושב מרכז הארץ שתקף זוג צעירים לפני כשנתיים וחצי משום שסבר שהם הומוסקסואלים.

אחמד ג'ברין, בן 24, היכה את אחד הצעירים ואיים על האחר בסכין.

השופטת מיכל ברק נבו פסקה כי המעשים נעשו בנסיבות מחמירות וגזרה עליו גם 8 חודשי מאסר על תנאי.

כמו כן נדרש ג'ברין לפצות כל אחד מהמותקפים ב-1500 שקלים וכן נקנס ב-500 שקלים.

על פי ההרשעה, הפוגע הבחין בשני הצעירים, "זיהה" את נטייתם, תקף אותם באלת עץ ואיים על אחד מהם בסכין ש"לא יחזור יותר לאור יהודה".

השופטת קבעה כי המעשים בהם הורשע הנאשם חמורים ביותר. הוא תקף באמצעות אלת עץ את מתלונן ואיים על מתלונן שני תוך שהוא מצמיד סכין לגרונו. הנאשם הוסיף ואיים על שני המתלוננים (אף שהם לא שמעו אותו) גם באזניו של שוטר שהגיע למקום. יש בכך כדי ללמד על העדר מוראו מפני החוק.

״העובדה שהמעשים נעשו על רקע היותם של המתלוננים הומוסקסואליים, מחמירה את פני הדברים עוד יותר״.

המתלונן העיד כי הנאשם התנפל עליהם מיד כשראה אותם "כי הוא ראה אותנו, הומואים ומתאפרים והוא לא אוהב את מגזר ההומואים. זאת הסיבה שהוא הרביץ לנו ". השופטת קבעה כי ניתן להזכיר בהקשר זה את סעיף 822ו(א) לחוק, המגדיר עבירות שנעברות מתוך מניע של עוינות כלפי ציבור, בין השאר על רקע של נטיה מינית, כעבירות שנאה, הדבר נחשב לנסיבה מחמירה ומכפיל את העונש הקבוע לאותה עבירה בחוק.

עוד ציינה השופטת כי ניכר היה למתלוננים נדרש אומץ לעמוד על דוכן העדים ולהעיד נגד הנאשם וכי הדבר היה להם קשה. אחד המתלוננים ציין בכנות רבה כי הוא מפחד מהנאשם, וכי אי אפשר לדעת מה יקרה בחוץ.

הנאשם, אחמד גבארין הורשע בכך שתקף אחד מהם באלת עץ ועל מתלונן שני איים לבל יחזור לאור יהודה, כשהוא מצמיד לגרונו סכין מתקפלת. הנאשם גם ניסה לגנוב את מכשיר הטלפון הנייד של אחד המותקפים. נוסף על כך צעק לעבר המתלוננים, באזניו של שוטר שהגיע למקום, שיהרוג אותם. כל אלה – על רקע היותם של המתלוננים, אותם לא הכיר הנאשם, הומוסקסואלים.
״מדובר בשני מתלוננים ומדובר במעשה שבוצע על רקע סלידתו של הנאשם מנטייתם המינית של המתלוננים, אותם לא הכיר עובר לארוע. בניגוד לטענת הנאשם, קבעתי שלא קדמה כל התגרות של המתלוננים בנאשם. נוסף על כל אלה, הנאשם הורשע גם בנסיון גניבה של הטלפון הנייד של המתלונן. מדובר בפרץ אלימות סתמי ומסוכן״. קבעה השופטת.

(רשת ב, nrg, ט' במרחשוון תשע"ג, 25 באוקטובר 2012)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.