צפו: הולנד קוראת לשחקני כדורגל לצאת מהארון | כל-מיני

ההתאחדות ההולנדית פרסמה סרטון הומוריסטי שמעודד שחקנים הומוסקסואלים לחשוף את נטיותם המיניות ולצאת מהארון על אף הקושי שבדבר

מתוך הסרטון

הכדורגל העולמי מסרב לקבל שחקנים הומואים בענף והנושא המדובר נחשב לאחד הרגישים בספורט.

ההתאחדות ההולנדית החליטה לשים סוף לתופעה ופירסמה סרטון שמעודד שחקני כדורגל הומואים לצאת מהארון תרתי משמע. הסרטון הוקרן בשבועות האחרונים על גבי מסכי הטלוויזיה בהולנד.

בסרטון רואים משחק כדורגל שנראה נורמלי למדי, פרט לדבר אחד. אחד השחקנים על המגרש, שמוסר, בועט ורץ כמו כל שאר חבריו, נמצא בתוך ארון.

כדי לוודא שאנשים מבינים את הרעיון, בסוף הפרסומת ישנו הכיתוב הבא – "Why not come out of the closet? Your team is on your side… Gay? There is nothing queer about it!” (בתרגום חופשי: "למה לא לצאת מהארון? קבוצתך בצד שלך… הומו? אין שום דבר פסול בזה").

(one, ט"ז במרחשוון תעש"ג, 1 בנובמבר 2012)

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כן, בטח. השחקן היחידי(!) שיצא מארון הכדורגל העולמי
  היה שחקן כדורגל אנגלי, שכמובן, התאבד זמן קצר לאחר מכן, מכיוון שהפך לבדיחה מהלכת (או רצה)(בשנות ה-90 אם אינני טועה)

  לפני כשנתיים יצא מהארון בפעם הראשונה שחקן רוגבי סקוטי מפורסם, נשוי ואב לילדים, ביציאה דרמטית שהכתה בהלם את משפחתו, קבוצת המשחק שלו, ובכלל את כולם.
  מאז הוא עבר לגור ב…בבית מלון.

  * לפני מיליון שנה, בעידן הקרח, הכרתי מקרוב את עולם הכדורגל (לא הישראלי) באמצעות שחקן, שאין סיכוי בעולם שהיה רוצה לצאת מהארון, כי מבחינתו זה היה גזר דין מוות למשפחתו, ופרנסתו. אני בכלל לא רואה סיכוי כזה גם היום, במקצוע כל כך מאצ'ואיסטי וגברי, ואל נא לשכוח את אוהדי הכדורגל ההומופובים, הגזעניים, והחשוכים.

  וכמובן, כולנו כאן מחכים בנשימה עצורה, לצאתו (או הוצאתו) מהארון של הזמר "המזרחי" המפורסם.

  אני חוזר על דעתי שיציאה מהארון היא החלטה אישית של כל אחד ואחד, היא לא מתאימה לכולם בשום פנים ואופן, והדבר הכי טיפשי זה להגיד שיותר טוב מחוץ לארון כי החיים נהיים יותר קלים, או שטות מעין זו. זה לא פשוט .יש משתנים כל כך רבים, שהמשוואה הזאת לא יכולה לפתור אותם.ומי שצריך לחיות עם ההחלטה שקיבל זה האדם עצמו, ולא אלה שהחליטו בשבילו שיהיה לו יותר טוב בחוץ. אם זה מתאים- נפלא. אם לא- אסור להיכנע ללחץ
  של כל מיני אנשים שלא תמיד המניעים שלהם כל כך טהורים. הכרתי אנשים שיצאו ואנשים שלא, והאושר לא נמצא בצד זה או אחר. הכרתי מאושרים ואומללים כאן, וגם כאן. ואני לא בטוח שזה בכלל קשור ליציאה או לא.

  כל טוב לכל אחד בבחירתו.