מיעוט שולט? | כל-מיני

אולם אירועים סירב לקיים חתונה לסבית, ובית המשפט פסק כי המקום עבר על חוק ההטרדה המינית ועל איסור אפליה במתן שירותים. גזר הדין: 60 אלף שקל קנס * הידיעה פורסמה במקור ראשון וגררה גל תגובות בפייסבוק

(עוד בעניין: ניסוי: אולמות בארץ מוכנים ל"חתונת גייז"?)

הכתבה במקור ראשון:

לחצו להגדלה

בעקבות הכתבה, כך כתב עיתונאי מקור ראשון צור ארליך בפייסבוק שלו:

עלעול ראשון בעיתון שלנו, עם מטאטא ביד, בין וִיש לווִיש. בינתיים, הכתבה המדהימה ביותר – וכשאני אומר מדהימה כוונתי מעוררת תדהמה – היא של יהודה יפרח במוסף צדק. בית ההארחה ואולם האירועים של מושב יד השמונה מחוסלים, בגלל פסיקה של השופטת דורית פיינשטיין.

עיקרי הדברים: המקום, שתושביו נוצרים מאמינים אוהבי ישראל ויהודים משיחיים, סירב לקיים חתונה לסביאולם אירועיםת. הכלה והכלה, שכנראה אוהבות זו את זו וגם אוהבות כסף, רצו עם הסירוב לבית המשפט. פסק הדין: יד השמונה עבר על חוק ההטרדה המינית, וגם על איסור אפליה במתן שירותים. 60 אלף שקל קנס.

כן, מה שאתם שומעים: אתה לא מעוניין לקיים באולם הפרטי שלך חתונה לסבית – אתה מטריד מינית, ממש כמו בוס שמנסה לכפות יחסי מין על עובדת שלו.

מזכירת היישוב מספרת שמאז פנו אליהם עשרות זוגות חד-מיניים בבקשה להתחתן שם – כדי לשמוע סירוב ולרוץ לבית המשפט ולסחוט כספים. לכן נאלץ העסק להיסגר.

בתחילת השבוע נכנס אליי סוקר העובד במחקר של אוניברסיטת תל-אביב. מחקר עם שאלון עמדות קצר, שברובו בכלל הוקדש לשאלות המודדות אושר. אשתף אתכם בכמה מהתשובות שלי, כי הסיפור הזה של יהודה יפרח גרם לי להבין טוב עוד יותר למה עניתי כמו שעניתי. עד כמה, בסולם מאפס עד עשר, אתה מסכים שאין למנוע (משפטית, חוקית) מהומואים ולסביות לעשות כרצונם? עשר. עד כמה חשוב לך לחיות במדינה דמוקרטית? עשר. עד כמה ישראל דמוקרטית בעיניך? שמונה. מה מידת האמון שלך במערכת המשפט? שש.

וחוץ מזה, אם כבר אנחנו מדברים, בשאלות על אופטימיות ושביעות רצון ואושר הפתעתי את עצמי לטובה. אבל זה כבר עניין אחר.

מבחר תגובות לדברים של צור בדף הפייסבוק שלו:

יעל משאלי:

הטרדה מינית זה טמטום (ומידת האמון שלי בביהמ"ש דומה לשלך, שלי עוד פחות), אבל אפליה – לגמרי. אי אפשר לסרב להומואים ולסביות, לאתיופים, לחרדים, לערבים – בלי לשלם את המחיר.

צור ארליך:

הסירוב הוא לא להומואים אלא לחתונה הומואית. כלומר לא אפליה נגד קטגוריה של אנשים, אלא אפליה נגד סוג של אירועים, שבעיני בעלי האולם נראה לא מוסרי. אני חושב שזכותו של בעל אולם אחד לקיים רק חתונות של הומואים, ולפסול פניות אחרות, וזכותו של בעל אולם אחר לקיים רק חתונות מסורתיות, ולפסול פניות אחרות.

שלמה ליס:

יעל משאלי, לסרב לחתונה של אח ואחות אפשר?

יעל:

צור, אין דבר כזה חתונה הומואית…. זה תמיד חתונה של הומואים או לסביות, או אנשים אחרים.

(עוד תגובות – בפייסבוק של צור ארליך.)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.