ארה"ב, צרפת וספרד: אישרו נישואים חד-מיניים | כל-מיני

בספרד אישר ביהמ"ש לחוקה נישואין חד-מיניים, בצרפת אישרה זטת הממשלה, ובארה"ב המדינות מרילנד ומיין גם התירו נישואים של בני זוג מאותו מין

תושבי מרילנד ומיין עשו הלילה (יום ד') היסטוריה נוספת בארצות הברית, כשאישרו נישואים גאים במדינותיהם. זהו ניצחון חשוב ביותר לתנועה למען זכויות ההומואים והלסביות.

נישואים של בני זוג מאותו מין כבר חוקיים בשש ממדינות ארה"ב ובוושינגטון DC, אולם החוקים המאפשרים אותם אושרו במסגרת בית המחוקקים או בפסיקות של בית המשפט. בהצבעות עממיות, לעומת זאת, נחלו עד היום מובילי המהלך הפסד אחר הפסד: יותר מ-30 מדינות בארה"ב ערכו בעבר משאלים כאלה, ובאף אחד מהם לא אושרו נישואים גאים.

מלבד מיין ומרילנד נערכה אתמול הצבעה בעד ונגד התרת נישואים גאים גם במדינת וושינגטון. במינסוטה נערכה הצבעה על ההצעה לאסור נישואים גאים במסגרת החוקה. במרילנד אישרו תושבי המדינה נישואים גאים ברוב של 52 אחוזים מול 48 אחוזים. כך דיווח העיתון "בולטימור סאן".

(ynet, כ"ב במרחשוון תשע"ג, 7 בנובמבר 2012)

ספרד: ביהמ"ש לחוקה אישר נישואין חד-מיניים

בית המשפט לחוקה של ספרד אישר, ברוב של 8 נגד 3, חוק המתיר נישואים חד-מיניים. הנימוקים לפסק הדין יימסרו במועד אחר.

את העתירה נגד החוק הגישה מפלגתו של ראש ממשלת ספרד, מריאנו רחוי, לפני 7 שנים, בעת שהייתה באופוזיציה. חבריה טענו כי אין להשתמש במונח 'נישואים' כשמדובר בבני זוג מאותו מין.

מאז נישאו בספרד כ-30,000 זוגות חד-מיניים.

(רשת ב, כ"א במרחשוון תשע"ג, 6 בנובמבר 2012)

צרפת: הממשלה אישרה נישואים בין בני אותו מין

הנוסח הסופי של הצעת החוק לשוויון בנישואים של הנשיא פרנסואה הולנד אושר בממשלה, ויעלה להצבעה בפרלמנט בינואר 2013 – – אז היא צפויה לעבור ברוב גדול על ידי הפרלמנט הנשלט ברובו על ידי מפלגות השמא.

אמש התאספו אלפי פעילי שמאל אל מול הבית התחתון של הפרלמנט בפריז להפגנת תמיכה בחוק, בתגובה להפגנות הימין בכפרים. "הימין והכנסייה צבועים – מדברים על ערכים, מצד אחד ומטיפים לשנאה, מצד שני".

(מאקו, כ"ג במרחשוון תשע"ג,  בנובמבר 2012)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.