בלעדי – הרב יוסף: אין להעסיק הומו בבתי ספר | בלעדי / פרסום ראשון

בשיעורו השווה הרב יעקב יוסף את ההומואים לסוטים, ומדבריו מובן כי אין הוא מבחין בין הומואים לפדופילים * צפו בדברים!

הרב יוסף

הרב יעקב יוסף, בנו של הראשון לציון הרב עבדיה יוסף, דיבר בשיעורו בבית הכנסת על הלכות ייחוד, הגיע לשאלת ייחוד בין גברים והשווה בין הומואים לסוטים, וכנראה גם לפדופילים.

בשיעורו הרב דיבר על כך שאין ייחוד בין שני גברים כי היהודים לא נחשדו במשכב זכר. ואילו כשמדובר בגוי – יש ייחוד.

הרב ציין שאין לשלוח את הילד למורה פרטי גוי כי הם חשודים על משכב זכר, "ואולי חלילה יאנוס אותו", ואז השווה הרב את הדין הזה למלמד הנמשך לגברים: "גם אם יש אדם שהוא בר מינן סוטה, מה שנקרא הומו. עם אדם כזה צריך להיזהר. (אסור) לשלוח את הילד אליו שיהיה חלילה טרף קל".

וממשיך הרב "כל מה שאמרנו שישראל לא נחשדו – זה על סתם אדם. אבל ברגע שהיה על האדם הזה שאלות ותשובות ודין ודברים – כדאי שאדם יהיה זהיר. ק"ו שאם אני מנהל בית ספר אני לא אקבל לבית הספר אדם כזה".

כשנשאל מה הדין אם כבר העסיקו אדם לבית הספר ורק לאחר כמה שנים נודע שהוא הומו, ענה: "צריך שאלת חכם. שָמָּה אתה כבר חייב להוכיח, ואי אפשר על פי שמועות ודברים לפטר אדם. הוא כבר מוחזק בפרנסה שלו".

מהדברים של הרב נראה שהרב אינו מבדיל בין פדופיל להומו, ולדידו הדברים זהים לחלוטין. כך למשל עולה מדבריו ולפיהם כדי לעזור לחכם או לרב שיפסוק בסוגיה אפשר להיעזר במאגר החשודים שבמשטרה. "בדרך כלל היום למשרד החינוך יש מחשב שהם מתואמים עם המשטרה. המשטרה לא מרשה שכל אחד יצפה במחשב שלהם. אבל משרד החינוך יש להם האפשרות, אז הם יכולים לראות. אני מגיש בקשה: 'אלו הם המועמדים שלי ואני ומבקש לדעת אם העבר שלהם נקי או לא' […] ולפי זה הרב יראה אם יש צורך להעיף אותו, להדיח אותו".

ברור שבמאגר המשטרתי לא נמצא מידע על הומואים אלא על פדופילים.

חוסר הבחנה בין הומואים לפדופילים עולה גם מסיפור שהרב סיפר, ולפיו בירושלים היה מורה ש"נחשד בדבר הזה", וכי המנהל התייעץ עם הרב שך והרב אלישיב מה לעשות – אם לפטרו או לא. שני הרבנים נתנו תשובה שונה, וששאלו את הרב שך בעניין אמר כי הרב אלישיב סובר כי "הבעיה הזאת של ההומו או פדופילים היא בעיה של תאווה". הרב יוסף סיים את הסיפור בכך שהמנהל שהיה "גבר שבגברים", כלשון הרב יוסף, פיטר אותו ונתן לו פיצויים. "לפעמים אדם לוקח סיכון וזה על חשבון הילדים. אדם יכול להמר על 10 ₪, 5 ₪. קניתי פיס, הלך לעזאזל העשרה שקלים. והוא רחום יכפר עוון. אבל כאן זה נפשות של ילדים, אם עדיין יש הווה אמינא, ולכן מה שעשה אותו המנהל עשה בחכמה, עשה בתבונה".

הדגש על ה"נפשות של הילדים" מוכיח שוב כי הרב יוסף סבור כי הומואים הם פדופילים.

לקראת סיום דבריו השיא הרב עצה למנהלים: "כל מנהל שצריך לקבל מלמדים חדשים לתלמוד תורה צריך לבדוק לא רק את הרמה של מורה, אם המורה יודע לתפוס כיתה ויש משמעת, אם הוא יודע להכין טוב ולהרצות יפה את השיעור, אלא לבחון היטב את יראת השמים שלו, שלא יהיה נגוע במחלה הזו, פדופיל וכיוצא בזה". שוב הדגש על הפדופיליה.

עוד הרב הוסיף כי "לפני כ-3 שנים היה סיפור כזה בעמנואל, ולצערנו האשכנזים חיפו על המנהל הזה, על אותו הרשע", וכאן כנראה הרב מתכוון לפרשת הפדופיליה שנחשפה בעמנואל.

תגובת עמותת כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים לדברי הרב יוסף:

"אם חשבנו שאפשר לנוח על זרי הדפנה וכי המילה 'סוטה' נמחקה מזמן מהשיח ההומוסקסואלי, ואם חשבנו כי הובהר מזמן שאין קשר בין הומוסקסואליות לפדופיליה – נראה שעדיין יש עבודה רבה. אנו מזמינים את כבוד הרב לאחד מהמפגשים החודשיים שלנו בעמותת כמוך, כדי שיראה בעצמו הומואים דתיים שעוסקים בהוראה, הן במקצועות קודש והן במקצועות חול, וכדי שייווכח כי אין בינם ובין 'סטייה' או פדופיליה ולא כלום. אנו מאחלים לכבוד הרב אריכות ימים ושנים ורפואה שלמה, ושימשיך להרביץ תורה ולהאדירה".

6 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חבל, באמת חבל לומר דברים שכאלו. וזאת עוד שקהל שלם הולך אחרי רב שכזה והם מקשיבים לכל מילה בשקיקה חסרת עוררין.
  דבר שמעורר גזענות ומחלוקות רבות. חבל שדווקא המילים הקשות מגיעים מאנשים שכביכול אמורים להיות גדולים בתורה תרתי משמע.
  דבר שמפתח שנאת חינם מיותרת לחלוטין…

  בצער רב…

 2. "מהדברים של הרב נראה שהרב אינו מבדיל בין פדופיל להומו, ולדידו הדברים זהים לחלוטין." – לא נכון, אלא שמדבריו של הרב נראה שאינו מבדיל בין נטייה מינית לבין אנס של המין אליו נמשך בתנאי כוח מוחלט מצדו של המבוגר על הקטין בהתבודדות (ז.א. "ייחוד"). בהקשר הדברים, מדובר כבר ברב שבתור מנהל לא היה מעסיק מי שחשוד בו חשד סביר שנמשך לנשים ללמד בבית ספר לבנות אם יש אפשרות של ייחוד. דהיינו, לדעתו של הרב אף שלא נחשדו ישראל במשכב זכר חשודים הם באונס קטינים בתנאים של כוח מוחלט וייחוד.

 3. אני קוראת למנהיגים שלנו, אלה שמודעים למעשי אונס במוסדות חינוך, הן של בנים והן של בנות, להכין דו"ח מלא וגדוש עם הנתונים הקיימים, ולמסור את הנ"ל להרב עובדיה יוסף שליט"א בדרישה שיכיר בכך שכשם שההלכה אוסרת על ייחוד בין זכר ונקבה האסורים זב"ז מחשש קיום יחסים בהסכמה כך יאסור כל ייחוד בין מבוגר וקטין במוסדות ש"ס באשר ומדובר במצב של סמכות מוחלטת בין המבוגר והקטין/ה ועל פי ההלכה שמכירה בעובדת איום האונס במצב הזה כך יושם האיסור ובמוסדותיו יהיו אפס נאנסים/ות והילדים לא יהיו עוד לקורבנות "טרף קל", ובכך יחוזקו בדקי מוסדות התורה ומציון תצא וכל העם יאמץ כהוראתו ואף נהיה אור לגוים בנושא זה. היעד של אפס קורבנות אונס במוסדותיו הינו בר-הישג אם רק הנתונים הרלוונטיים יגיעו לידיו בשעטו"מ.

 4. לגבי מורה כזה צודק. אבל מפה ולומר שהומו הוא סוטה אז איך בדיוק מוגדר אדם הנמשך אחר הצד הניקבי? ועוד משהוא אם הרבנים כביכול יודעים הכל אז אולי הם ימצאו פיתרון? אם לא מצאו אז אין פה מקום לסטייה!

 5. הגמרא אומרת שבני ישראל לא נחשדו על משכב זכר
  פעם הראשונה אמרתי לעצמי ״ אולי אני לא יהודי ״
  אבל אחר כך מרוב הלימוד וההרגל לדייק בדברים צריך להדגיש שאנחנו לא חשודים לעשות את המעשה המגעיל והמלוכלך אבל אפשר להיות חשוד על הנטיה