רק ידידים? | או שכן או שלא

מירון החליט שעליו לבדוק את הכיוון של נשים, אבל בזהירות רבה יותר שלא להיכשל ברמייה עצמית. שאולי לא תהיה משיכה, ואז הוא יצטרך לוותר על הרעיון * רשומה חדשה בבלוג "או שכן או שלא"

(לכל הרשומות בבלוג של מירון – לחצו כאן)

וואו, הרבה זמן לא כתבתי כאן.

הרבה זמן שיש לי כל מיני דברים שאני רוצה להעלות על הכתב, אבל אף פעם אני לא באמת מספיק בתוך כל השגרה. גיליתי שכשאני מתכנן דברים ביומן שלי אז יש לי יותר מוטיבציה ומיקוד לגבי הספקה של דברים שבסדר עדיפויות שלי.

אז אחרי הקדמה קצרה זו, אני רוצה להגיד שבתקופה האחרונה אני די מבולבל. כבר לא ברור לי לגמרי מה שהיה די ברור לי לפני כן – שאני מייעד את חיי לחיות עם אישה.

קל לי לנוע מצד לצד. כתבתי באחת הרשומות הקודמות שאני באמת רוצה לנסות מערכת יחסים עם אישה. הרי מעולם לא התנסיתי בכך.

אני רוצה שתהיה לי חברה, ואז אני אוכל לדעת מה קורה, ואולי המשיכה המינית תבוא עם המשיכה הרגשית. אולי היא חבויה אצלי. וכן, יש לי סוג של משיכה רגשית לבנות.

מה שאני לא בטוח הוא אם מדובר בחיבור הזה כמו שיש בין הומו לידידותיו – שכיף להם כל כך ביחד – או שזה יותר מזה: רצון אמתי למערכת יחסים אמתית רק שהרצון הזה נעדר את הפן המיני. שאולי יופיע יותר מאוחר.

עד עכשיו האמנתי בזה מאוד. האמנתי שיש בי סוג של משיכה שאולי מבדילה אותי מהשאר ושכן נותנת לי סיכוי ותקווה לחיים בדרך הנורמטיבית ומקובלת. בלי כל הקשיים שכרוכים בדרך השונה.

אבל עכשיו זה באמת תלוי ומצריך בדיקה. ומפני שמטריד אותי מאוד הנושא הזה של המשיכה המינית, אני כל הזמן מנסה לדמיין אותי בסיטואציה מינית עם נשים שמוצאות חן בעיניי, וזה עוד יותר מפחיד אותי. אני מרגיש סוג של אדם גס כשאני חושב מחשבות כאלו.

בתקופה האחרונה זאת הייתה מחשבה מאוד מטרידה שכבר באיזשהו מקום הייתה רגילה וקנתה לה מקום של קבע מבלי שאשים לב. רק לפני שבוע, בעקבות שיחה עם מישהו, שמתי לב לזה שאולי אני כל כך מנסה ללחוץ לכיוון הזה של חיים עם אישה וכי המחשבה הטורדנית הזו באמת באה להראות לי כמה שאני לוחץ את העניין של לבדוק את עצמי עם אישה.

אני צריך לקחת דברים הרבה יותר באיזי, וקצת להרפות מהלחץ, ולהתחיל משלב התחלתי הרבה יותר – למצוא מישהי שמוצאת חן בעיניי מבחינת אופי וגם יופי, ולאט לאט לרקום איתה משהו שהולך ונבנה. לחזר אחריה וליצור קשר של חברות.

הבעיה היא שאני לא יודע איך בונים קשר כזה שילך לנתיב רומנטי יותר וייצא מהפן של ידידים. מה גם שכשהרדאר שלי מסמן מישהי נחמדה ויוצא לי להכיר אותה, אז אני מתחיל לחשוב בכיוון שלה ואז מה שקורה הוא שאני נלחץ מעצם המחשבה, ומיד נסוג אחורה על ידי זה שאני מוצא פתאום איזה פגם בבחורה.

ובכלל, פתאום כן מתגברות אצלי מחשבות שאולי הכול בגדר רמייה עצמית, ושאני פוחד מאוד מלחיות את החיים בצורה כזו שמנוגדת לדת, לחברה, לאנשים שאכפת לי מה שהם יגידו, ולכן בעצם אני מנסה להיאחז בכיוון הקל יותר.

אני באמת צריך לבדוק את הכיוון של נשים, אבל עם הרבה יותר זהירות שלא להיכשל ברמייה עצמית. אני צריך בתוכי להביא בחשבון את האפשרות שאולי אני אנסה עם נשים ותהיה לי חברה אבל עדיין ההרגשה תהיה ברמה של ידידות או שלא תהיה משיכה, ואז אני אצטרך לוותר על הרעיון.

ואולי זה כן יצליח וכן תהיה חיבה עמוקה ולאט לאט יבוא גם רצון לגעת באופן עדין באישה. לחבק וללטף ואולי המחסומים יסורו הצידה ויפנו את הדרך.

בדיוק היום חשבתי על מישהי שיצאתי לי לדבר איתה משום שאנו נמצאים באותה מסגרת ביום יום, אבל היא נשואה כך שזה לא רלוונטי. אבל כשבחנתי את זה הבנתי שהיא ממש מתוקה. נשמה כזו, ויש לי חיבור אליה. היא לא יפה אלא חמודה ממש. ותהיתי אם הייתה יכולה להתפתח איתה, באופן היפותטי, משיכה מינית. ולא היה נראה לי קשור בכלל לקיים איתה יחסי מין, אבל אולי זה רק בתאוריה ואילו במציאות, אחרי שיש רגשות, גם באה משיכה. אולי.

מה שמביא אותי למסקנה שקדימה, צריך לעשות צעדים יותר גדולים בשביל שבאמת תהיה לי חברה ומתוך כך גם אפשרות לבחון את העניין. ואני באמת מתכוון להיות שם באופן אמתי.

נראה שאני צריך קצת להאיץ בעצמי למצוא מישהי חמודה ,על אף המחשבות שיקראו לי להתחיל לחפש על מה לפסול אותה. אצטרך לשים את אותם מחשבות בצד ולנסות ליצור קשר הדדי איתה, על אף המחסומים. נכון שזה נשמע קצת מכני, אבל אולי פשוט צריך שזה ייעשה יותר בעידון ובלי להרגיש שאני כופה על עצמי משהו אלא  באמת למצוא מישהי חמודה. מישהי שכיף לי לדבר איתה. עליי לבדוק ולחקור את העניין ולבחון מה אני מרגיש, מה עולה אצלי בפנים, ולראות מה יוצא מזה.

מירון

6 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לך על זה!
  תנסה מקסימום לא הצליח לא קרה כלום
  ואם כן הצליח אז תעדכן את החברים!
  אני חושש יותר ממך כי זה לא עולה לי בדימיון ולא ברצון
  שיהיה לך בהצלחה!

 2. שלום לך איש יקר, אוכל רק לומר לך כבעל נסיון שעליך להחליט מראש מה אתה רוצה להיות עבור אותה אחת. לתפוס את המקום של ה"גבר" בחייה או להיות משהו אחר אם יש כזה דבר בכלל. עליך לנקוט עמדה ברורה עם עצמך בטרם תמשיך. כי לעולם לא תוכל לתת משהו שאתה לא…

 3. אני ממש לא מסכים למה שאמרת איש צדיק,
  כאיש שניסה (בגלל חוסר ידיעה) ופגע וניפגע,
  וכל כך הרבה נזק נגרם. צלקות שלא יחלימו לעולם.

  אל "תנסה" דברים על בני אדם, גם להם יש רגשות.

 4. איתן היקר אני לא אמרתי שמבחינתי זה בסדר ולכן במידה והצליח משהו אז שיומר. מצידי אני מעדיף שינסה אם לא הצליח אז כולנו כבר נדע את התשובה האמיתית. ואם כן הצליח לו אז הוא הרוויח כמו שכתב פה פעם אחד בשם יעקוב שהוא מודה… אני לא מסכים איתו כי הנטיה נשארת בידיעה. אבל כאן החבר רוצה לנסות משהוא חדש אז שיקח צאנס אחד לעצמו.
  אם הוא כל כך רוצה אני מאחל בהצלחה
  איתן למעשה אני לא מיעץ כי גם אני אמרתי שאצלי זה פשוט לא עובד כי למטוס אין כנפיים אז הוא לאעיטוס וזה מובן

 5. לכולנו היו דברים חלקם טובים והשאר לא הכי טובים אולי הוא צריך לידע את המיועדת לו וזהו בלי הפתעות ואי הבנות. אבל אם הכל ישאר מתחת לשולחן אז אין פלא אם תהיה שאלה למה לא אמרת לכן אני מאחל שיהיה בהצלחה כי אם אני יגיד כן או לא זה לא אומר שחברינו ילך לדעתי אלא לפי תחושותיו ופה אני מאחל בהצלחה!
  איתן עכשיו אנחנו ברורים יותר?

 6. אני לא מסכים עם האמירה "או שלא תהיה משיכה, ואז אני אצטרך לוותר על הרעיון", לטעמי אפשר כן לנהל קשר זוגי גם בלי משיכה.
  כמובן אתה חייב לספר לה על חוסר המשיכה שלך כלפיה לפני שהוא נעשה רציני (אבל לא לפני ההתחלה).