3 סיכומים למפגש כסלו תשע"ד: אירוח הגרפולוג אילון בן יוסף | אירועים ומפגשים

אוהד חשש להגיע למפגש, אבל בסוף העז והגיע, והוא לא מתחרט. ירון למד כמה דברים בתורת הגרפולוגיה שהוא משתוקק לבדוק על חבריו. ואילו א"ג הבין שלא משנה מה יהיה נושא המפגש הבא (גם אם יהיה על מצב גידולי החסה מאז פינוי גוש קטיף) – הוא מגיע! * סיכום המפגש המיוחד עם אילון בן יוסף

(המפגש הבא, מפגש טבת, חנוכה: הרצאה על הסלנג – גיוון או ניוון?)

06

אילון בן יוסף

הסיכום של אוהד

"כשנכנסתי פנימה לחדר שבו היה אמור להיות הפגשתי ידיד שאני כבר מכיר. זה הקל עליי עוד יותר. פגשתי עוד חברים שאני מכיר וירטואלית, והתחלתי לומר שלום לכולם. היחס היה חם מצד כולם ופשוט התחלתי להיפתח"

לפני כשנתיים מצאתי את כמוך באינטרנט. חיפשתי בגוגל "הומואים דתיים" כי רציתי להכיר הומואים דתיים כמוני. אם לידידות אם לכל דבר אחר.

קראתי את התוכן באתר, קראתי על המפגשים, אבל מובן שכבר באותו רגע שמתי מול עצמי חומת מגן שאין סיכוי שאני הולך למפגש פומבי. וזה אומר שאין סיכוי שאכיר מישהו משם, ולכן עזבתי את העניין איתם.

בשנה האחרונה נכנסתי לקבוצה סודית בפייסבוק, קבוצה שנועדה להומואים דתיים שחלק מהם נמצאים במצב שלי. חלק פתוחים יותר ואפילו השלימו עם עצמם ויצאו מהארון והחליטו שחייהם הם כאלו.

משנכנסתי לקבוצה התחלתי להכיר יותר אנשים. חברים דתיים. היה לי נחמד וטוב.

במהלך הזמן התחילו לדבר על מפגשים. מובן שאמרתי לעצמי אין סיכוי.

לאט לאט עם הזמן התחלתי להכיר חברים באופן פרטי, נחשפתי בפניהם, סיפרתי מי אני, דיברנו שיתפנו ואפילו עם חלק נפגשתי.

פה דברים כבר התחילו להשתנות אצלי. התחלתי להרגיש שזה כיף ונחמד להכיר עוד אנשים. לפני זה הייתי בפחד להכיר, לא היה לי עוז ואומץ, אבל משהתחלתי היה לי טוב וכיף.

בין החברים בקבוצה הסודית בפייסבוק הכרתי את עמית – מנהל עמותת "כמוך" ומקימהּ. הוא דיבר איתי על כמוך, והסברתי לו יפה שפשוט "לא!" אני למפגשים קבוצתיים לא הולך.

לא ראיתי את עצמי שם, ידעתי שאין לי מה לחפש שם, הבנתי שאם אני שם – למעשה אני מתייג את עצמי. אפילו משלים עם עצמי.

הוא ניסה להסביר לי שזה לא קשור ושיש שם הרבה כמוני בעלי שאיפות כמו שלי להתחתן, ושאין קשר בין הגעה למפגש ובין יציאה מהארון כי הכול דיסקרטי, אבל בכל זאת הייתי סגור על עצמי שלא ללכת.

עם הזמן הכרתי עוד חברים וחלק מהם מגיעים למפגשי כמוך. גם הם הסבירו לי על העניין ואמרו לי שהמפגשים ממש יתאימו לי.

ככה היה עד לפני חודשיים.

בחודשיים האחרונים התחילו לבצבץ בי הסקרנות והרצון לבדוק מה זה ואיך זה. עשיתי קצת תחקיר עם חברים שהיו שם, כמה באים איך זה הולך ומה רמת הדיסקרטיות. אחרי שהבנתי שזה נשמע בסדר, החלטתי שבעז"ה אגיע למפגש כסלו.

ככל שהזמן התקרב, לא האמנתי שאני עושה את זה. לא ידעתי איך אעמוד בלחץ של החשיפה הזאת.

בשבוע של המפגש עדיין המשכתי עם כל מיני שאלות כדי להוריד לי את כל החששות ולהיות בטוח במה שאני עושה.

יום חמישי הגיע, היום של המפגש. יצאתי לדרך בתחושה של לחץ וחשש ושוב לא האמנתי שאני מגיע למפגש שכזה.

הגעתי לאזור. הלחץ נהיה יותר חזק.

כשנכנסתי ראיתי את אחד החברים שאני מכיר "וירטואלית" מהקבוצה הסודית בפייסבוק. ראיתי אותו יושב ברכב עם עוד חבר. זיהיתי אותו ושלחתי לו הודעה אם זה הוא ברכב. משום מה בעת שהקלדתי הרגשתי את הידיים שלי רועות לכמה שניות. הוא השיב לי שעוד מעט מגיע.

חיכיתי עוד טיפה, ראיתי שהוא מתעכב וכבר לא הייתה לי סבלנות לחכות. רציתי שכבר הכול יהיה מאחוריי.

התקשרתי לעמית שידריך אותי באיזה בניין בדיוק זה. הוא הסביר לי וכבר נעמדתי בפתח של המקום.

בדיוק כשנכנסתי לבניין הגיעו עוד שני בחורים שראו אותי, ואמרו לי שלום והזמינו אותי לעלות עמם.

פה כבר החלה תחושת הקלה.

עמית, שידע שאני כבר למטה, ירד לקראתי לקבל אותי, ובאותו זמן הגיעו עוד קצת אנשים. הייתי נבוך, אבל עבר.

כשנכנסתי פנימה לחדר שבו אמור היה להיות המפגש פגשתי ידיד שאני כבר מכיר. זה הקל עליי עוד יותר. פגשתי עוד חברים שאני מכיר וירטואלית, והתחלתי לומר שלום לכולם. היחס היה חם מצד כולם ופשוט התחלתי להיפתח.

התחלתי להבין שזה לא ממש נורא כמו שחשבתי והבנתי את מה שחברים אמרו לי מלפני זה.

חברים אפילו הזמינו אותי לשבת לידם, ונתנו לי תחושה של בית.

ככה כבר נפתחתי עם החברים, והכול היה מאחוריי.

המפגש היה מעניין וגם ההרצאה של אילון הגרפולוג.

לאחר השיחה יצאנו כולם לאכול. בהתחלה, לפני שבאתי, לא חשבתי שארגיש עדיין בנח לצאת איתם, אבל לאחר שהכרתי את האנשים הנפלאים שיש שם לא היה לי כל חשש ויצאתי איתם. היה ממש כיף וממש נהניתי מהאווירה.

מכאן והלאה אני מאמין שאבוא גם למפגשים הבאים, בעיקר בשביל להכיר עוד חברים וידידים ולהיות חלק מהאווירה הנחמדה.

מובן שאין כאן שום עניין של השלמה או החלטה שזה אני וזהו, ולא בגלל זה הצטרפתי לכמוך.

אוהד

05

04

הסיכום של ירון

"מעט נלחצתי מכך שבן אדם שמעולם לא פגש אותך יכול לדעת עליך כל כך הרבה ברגע אחד. ההרצאה עברה די במהירות והשאירה לי טעם לעוד"

 נושא הגרפולוגיה מעניין אותי כבר הרבה זמן, וממש הסתקרנתי לדעת אם באמת ניתן לראות סימנים לנטייה מינית בכתב היד.

הגעתי למפגש כמוך וידעתי שיהיה לי נחמד כי יש במפגשים של כמוך יש אנשים נהדרים שתמיד נחמד לשוחח איתם (בעבר כבר הגעתי למפגש של כמוך, ואפילו הייתי בשבת הראשונה של כמוך).

הרגשתי בנוח מאוד להיות שם והרגשתי רצוי מאוד, וזה כשלעצמו היה לי כיף.

לפני שאילון הגיע והחל לדבר, היה כיבוד ושתייה וזה נחמד מאוד בעיניי, זה נתן לי ולכל השאר הזדמנות להתעדכן עם החברים ולהכיר חדשים.

החלק של ההרצאה היה מאוד מאוד מעניין. ההרצאה הייתה אינטראקטיבית ושיתפה את הקהל, ואהבתי את זה. אני חושב שבגלל האופי של הקבוצה כולם הרגישו בנוח לשתף ולא חששו. היה ברור ומובן שזה מין אזור בטוח שכזה.

בהרצאה הסביר אילון בכלליות על מספר תיאוריות מרכזיות בגרפולוגיה, ולאחר מכן על כל מיני אלמנטים בכתב היד שמעידים על נטייה חד מינית.

תוך כדי ההרצאה, הסביר אילון את הדברים בעזרת דברים שאנשים כתבו. כל הניתוחים היו אישיים מאוד. חלק מהם אישיים עד טירוף. רובם היו גם די מדויקים. מעט נלחצתי מכך שבן אדם שמעולם לא פגש אותך יכול לדעת עליך כל כך הרבה ברגע אחד. ההרצאה עברה די במהירות והשאירה לי טעם לעוד.

הכרתי כבר לפני כן את הגרפולוגיה, והיא נראתה לי די אמינה. גם אחרי המפגש אני חושב כך. עם זאת אני עדיין מרגיש שזו לא תורה מוחלטת ויש בה מרווחים (קטנים) לטעויות.

צחקתי הרבה במפגש הזה, ובהחלט למדתי כמה דברים (שאני מת לבדוק אותם אצל חברי).

אני בהחלט שמח מאוד שהגעתי למפגש.

ירון

03

02

הסיכום של א"ג

"החתימה הראשונה שעלתה בגורל לניתוח הייתה שלי. הפלא ופלא! ואני מודה ומתוודה שמרבית מן הפרטים בניתוח עליי היו נכונים, אמת ויציב"

טוב, הגיע יום חמישי. מפגש כמוך המדובר עם הגרפולוג אילון בן יוסף.

כשנודע לי על נושא המפגש, שאלתי את עצמי אם באמת נושא הגרפולוגיה, ניתוח כתב היד, מדבר אליי.

אם באמת אני מאמין בכך שניתן לזהות נטיות מיניות ע"פ כתב היד.

אם זה באמת אומר משהו שלמישהו יש "נון סופית ארוכה" יותר מלחברו.

אם יש משמעות לאות "למד" הנוטה כלפי מעלה או נוטה כלפי מטה.

בדיוק לאחר 10 שניות של תהיות עצמיות בנושאים המדוברים, החלטתי שכל זה אינו משנה כלל וכלל.

לאחר שבת כמוך האחרונה שבה נכחתי מלפני כחודש (זו הייתה הפעם הראשונה שלי בכמוך), שבת שבה הכרתי כל כך הרבה חברים חדשים, מקסימים ומרתקים – הבנתי שבאמת לא משנה מה יהיה נושא המפגש, מצדי יהיה על מצב גידולי החסה מאז פינוי גוש קטיף, אני שם בעז"ה! אני מגיע. העיקר לפגוש שוב חברים וידידים טובים.

הגעתי ישר מהעבודה, כמובן לאחר תיאומים ודיבורים כל השבוע עם חבריי מי מגיע ומתי.

זה היה מפגש כמוך הראשון שבו נכחתי (כאמור, פרט לשבת כמוך האחרונה שהותירה בי טעם של עוד), ומובן שכבר הרגשתי בבית (בכלליות אני אדם חברותי שמרגיש בבית). הכרתי את רוב האנשים, וכמובן את מי שלא הכרתי דאגתי להכיר. ביישנות מעולם לא הייתה הצד החזק שלי.

השלמתי מניין לתפילת ערבית (הרוב המוחלט כבר התפלל לפני כן), התיישבתי בשורה עם חברים טובים מהצדדים, צוחקים, מתעדכנים, מעבירים חוויות. כבר היה שווה לבוא.

את אילון בן יוסף קשה שלא להכיר מכל תכניות הרדיו, תכניות הבוקר בטלוויזיה, בן אדם שמקבל חשיפה תקשורתית בערך כמו קפטן פיקארד ממסע בן כוכבים בשנות ה-90.

והנה מתחילה ההרצאה –  נתבקשנו לחתום את שמותינו על הלוח הגדול. ומבין כל עשרות החתימות שהיו על הלוח, היתה לי תחושה שגם פה אני אתבלט. וכך היה.

החתימה הראשונה שעלתה בגורל לניתוח הייתה שלי. הפלא ופלא!

כנראה קשה היה גם להתעלם ממנה, אולי כמו שקשה להתעלם ממני במציאות. אולי באמת החתימה שלי מדברת בעד עצמה על אופיי כאדם?! וכך, ג"א נקרא לניתוח גרפולוגי ללוח. יאללה, למה לא?

נתבקשתי להגיע ללוח ולא לתת סימני תגובה על אופי הניתוח עד לאחר סיומו. אילון בסקירה על חיי המשפחה שלי, אומר שאני אדם תקשורתי, יציב מבחינת תעסוקה ועוד ועוד מאפיינים שממש "בול פגיעה" עליי.

מובן שחשוב לציין שלא הייתה שום הכרות מוקדמת או מאוחרת ביני לאילון, ולא הייתה לו שום דרך לדעת עליי ועל מאפייניי כאדם, על עבודתי, על משפחתי, על חבריי וכדומה. אך אכן אני מודה ומתוודה שמרבית מן הפרטים בניתוח עליי היו נכונים, אמת ויציב.

לאחר מכן נקראו עוד כמה חברים לניתוח החתימה, גם אצלם הניתוח הגרפולוגי היה די מדויק.

במפגש למדנו מה אומרת האות "עין" הפוזלת לשני הצדדים, מה אומרת האות "למד" אם היא שבורה או בעלת בלון קטן או בלון גדול או חסרת בלון. ממש מסכת בבא מציעא (להבדיל). שמענו נושאים מעניינים מאוד שניתן להתפלפל, ללמוד ולדוש בהם שנים.

לאחר המפגש, הגעתי למסקנה שגרפולוגיה אינה תורה מסיני, וגם אינה פיזיקה גרעינית מדויקת, אבל בהחלט יש דברים בגו. יש מה ללמוד, יש דברים נכונים, ויש מה להשכיל.

נהניתי מן המפגש המעניין, מן הנושא הקליל, הנחמד, כזה הקשור לאופי הקבוצה של כמוך. באמת הברקה!

וכאמור, יותר מכל נושא של מפגש כלשהו, תמיד כיף לחזור ולהיפגש עם ידידים ועם חברים ותיקים שלא יוצא לראות בצורה יום יומית, וכמובן להכיר חברים חדשים. ובכמוך באמת יש קבוצה מיוחדת של אנשים מיוחדים מאוד.

נותרתי לאחר הערב בחיוך גדול ובתחושת טעם לעוד.

עד למפגש הבא, מפגש טבת, אשריכם כמוך!

א"ג

08

07

– – –

אילון בן יוסף, הגרפולוג המפורסם בישראל, התארח אצלנו לשיחה על גרפולוגיה – הוא סקר סקירה קצרה על גרפולוגיה; נגע נגיעות הקשורות לנטייה מינית (אם אפשר לזהות הומו לפי כתב יד ועוד); ניתוח חתימות וכתב יד של באי המפגש; וענה לשאלות מהקהל.

אילון בן יוסף מנהל את המכללה והמכון לגרפולוגיה, בעל תכנית גרפולוגיה ברדיוס, בעל תכנית טלוויזיה ואורח מבוקש בתכניות טלוויזיה.

המפגש היה ביום חמישי, ד' בכסלו תשע"ד, 7 בנובמבר 2013 למניינם, בשעה 20:30 בתל אביב.

הצטרפו אלינו כדי להתעדכן בפרטים המדויקים לגבי המפגש הבא, מפגש טבת, חנוכה: הרצאה על הסלנג – גיוון או ניוון?: kamoha.or@gmail.com או בנייד שלנו 054-9848095

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.