צפו – הרב פורת: "בהומוסקסואליות יש השפעה של החברה" | הלכה

לדבריו, "כשאתה רואה חברות שהם נגועות בתחום מסויים, נגועות למשל בהומוסקסואליות, וחברות אחרות לא, אז מה? אלו נולדו כולם עם פגם גנטי? זה ברור, שזה עניין של השפעה של חברה" * הרב חנן פורת ז"ל שוטח את תפיסת עולמו בנושא, ואף מגלה פתיחות מסוימת * צפו בדברים

הרב פורת. תצלום: ויקיפדיה

הרב חנן פורת מתייחס בפעם הראשונה לפרשת הרב אלון. בשיעור ארוך במשרדו פרש הרב פורת את דעתו בהרחבה. האתר במעלה הרשת העלה חלק מהשיעור לבלוג הוידאו.

[…]

בהמשך התשובה, התייחס הרב פורת לדרך ההתמודדות עם נטיות הומוסקסואליות: "לגבי נטיות הפוכות, אדם אומר יש דברים שהם מעבר לבחירה החופשית. כל העולם המודרני שנותן לגיטמציה, ולא רק לגיטמציה, אלא אפילו מעלה על נס את כל הנושא הזה של הומוסקסואליות ולסביות וכל מיני פרבסיות מיניות אחרות הוא מקושר לעניין הזה. כביכול, זה משהו גנטי, מולד, שאין מה לעשות כנגדו. אין ספק, שיש נקודה של צדק בדברים, אי אפשר להציג את הטיעון הזה כעורבא פרח. אין ספק, שיש הבדלים בין אנשים מבחינת הנטיות. אגב, גם בקשר לדברים של היצר עצמו. יש אדם שיש לו בולמוס של אכילה, ויש אדם שבכלל לא רעב. יש אנשים שמתמכרים לעישון ויש שמתמכרים לסמים או להימורים. כך גם בתחום המיני, יש אנשים שיש להם יצרים עזים".

לדעת הרב פורת לא תמיד "נטיות הפוכות" הינם נטיות מולדות, טיבעיות, אלא תופעה שהיא תלוית תרבות. "השאלה אם כל הדברים האלה הם דחפים שאי אפשר לעמוד בפניהם? כאן, בשום פנים ואופן אסור לקבל את נקודת המוצא הזאת. לא לקבל אותה מבחינה מוסרית-חינוכית, אבל גם לא לקבל אותה מבחינה מדעית. כשאתה רואה חברות שהם נגועות בתחום מסויים, נגועות למשל בהומוסקסואליות, וחברות אחרות לא, אז מה? אלו נולדו כולם עם פגם גנטי? זה ברור, שזה עניין של השפעה של חברה. זה עניין של מידת ההכרה בחומרה של הדברים. כל אדם, כולל אדם שנכשל ביצרים, לאו דווקא בנטיות הפוכות או ביצרים מיניים, יכול לבוא ולומר 'יצרי תקף עלי'. ואין ספק, שאנשים אומרים את זה לעצמם. אך היסוד של כל התורה כולה הוא ואתה תמשול בו."

(קטעים מידיעה מתוך סרוגים, ה' באדר תש"ע, 19 בפברואר 2010. השיחה עם הרב פורת הייתה ב-ד' באדר תש"ע)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.