הרב בן דהן: "נישואים חד-מיניים – מתכון לחיסול העם היהודי" | הלכה

הרב אלי בן-דהן, בכיר ברשימת הבית היהודי, אומר שצריך לסייע לחד-מיניים, אבל "לא לתת לגיטימציה חוקית לתא שהוא איננו תא משפחתי"

(עוד בעניין: 15 המתמודדים ברשימת "הבית היהודי" נדרשים לסוגיית ההומואים הדתיים)

הרב בן דהן. תצלום: ויקיפדיה

רשימת "הבית היהודי" מנסה אמנם לפנות לקהלים רחבים במערכת הבחירות לכנסת, אולם ספק אם חברי הקהילה הגאה בישראל יוכלו לראות בה בית: הרב אלי בן-דהן, המשובץ במקום הרביעי ברשימת "הבית היהודי", יוצא חוצץ נגד נישואים בין בני אותו המין וטוען בראיון מיוחד לוואלה! חדשות כי הם "מתכון לחיסול העם היהודי".

בתשובה לשאלה מהי עמדתו בסוגיה הצהיר הרב בן-דהן: "זו התקדמות בעיניך? בעיניי זו לא התקדמות. כל פרופסור לסוציולוגיה יאמר לך שהיסוד האיתן של כל עם זה התא המשפחתי. אם ניתן לגיטימציה לתא שיוצר מציאות שאין לה המשך, שאדם בסופו של דבר פועל רק לטובת הדברים הרגעיים שלו, בלי ראייה לעתיד ובלי ליצור דור המשך – זהו מתכון לחיסולו של עם".

לדבריו, אילו כולם בישראל היו במסגרת של נישואים חד-מיניים, "העם היהודי היה מתחסל". "אז לתת הכרה חוקית למציאות שבה אנחנו לא יוצרים דור המשך בלי לראות את פני העתיד ובלי להיות חלק משרשרת הדורות?", תהה הרב.

הרב בן-דהן הדגיש בריאיון: "כל מה שאני אומר לא קשור ליחס ההומני ולכך שצריך לסייע לאנשים בעלי נטיות, אבל לא לתת לגיטימציה חוקית לתא שהוא איננו תא משפחתי".

הרב שימש כמנהל בתי הדין הרבניים במשך כעשרים שנה, אולם הודח מתפקידו כיוון שנחשב למתון מדי בעיני הממסד החרדי. בן-דהן (58) נשוי ואב לתשעה ילדים, גדל בבאר שבע ומתגורר כיום בירושלים. הוא שובץ ברשימת "הבית היהודי" במסגרת איחוד הכוחות בין המפלגה בראשות נפתלי בנט לבין נציגי האיחוד הלאומי.

(קטעים מריאיון בוואלה, י"ז בטבת תשע"ג, 30 בדצמבר 2012)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.