"כיוון שאני הומו, אבא שלי מלביש עליי תיקים" | הומופוביה

צעיר בן 26 נעצר בחשד שאיים על בני משפחתו ונשלח לבדיקה פסיכיאטרית. לטענת הצעיר, לאביו יש בעיה עם העדפותיו המיניות והוא מעליל עליו שהוא חולה נפש השופטת שיחררה את הצעיר, והאב ביטל את התלונה

צעיר בן 26 נעצר בחשד שאיים על בני משפחתו והציף את קומת מגוריהם לאחר שפתח את ברז כיבוי האש.

הורים טענו בפני המשטרה כי לבנם יש בעיה פסיכיאטרית, אך הוא טען שאין לו שום בעיה נפשית, הוא פשוט הומו ואביו לא מוכן לקבל זאת.

תחילתו של הסיפור ב-20.12.12, אז הוזעקו השוטרים לבניין בו מתגוררים הוריו של החשוד בטענה כי הוא דופק ובועט על דלתם והן מפחדים ממנו "כי הוא סובל מבעיות פסיכיאטריות".

הבן נעצר ובית המשפט האריך את מעצרו ושלח אותו לבדיקה פסיכיאטרית. לאחר ארבעה ימים מאחורי סורג ובריח, שוב הובא הצעיר לבית המשפט.

עוד לפני שסניגורו טען את טיעוניו ביקש הצעיר לומר את דבריו. הוא פנה לשופטת וסיפר: "אבא ידע אוטומטי ושלח את אמא שלי לעקוב אחרי מה שאני עושה. הוא יודע שאני דו מיני ויש לו בעיה עם זה.

"הם מלבישים עלי תיקים שאני פסיכי ומאיים עליהם. יש לאבא שלי צו הרחקה שהוצאתי נגדו. לא היו שום איומים, הכל חרטה ברטה. סתם הוצא נגדי בדיקה

פסיכיאטרית. לפסיכיאטר סיפרתי שאני גיי ודו-מיני וזה הכל. במהלך הנסיעה תקפו אותי השוטרים, ניפחו אותי במכות, השאירו עלי צלקות בידיים וברגליים.

קשרו אותי באזיקים צמודים על העור ודפקו לי את הראש על הרצפה. אני מבקש שחרור מיידי ופיצוי על התלונה והטרדה קנטרנית. אני בכלל לא התקרבתי אליהם, אני לא מדבר איתם". גם סניגורו של החשוד הדגיש בפני בית המשפט כי מרשו לא זקוק לשום אשפוז, אינו חולה נפש ומרגיש מצוין".

שופטת בית משפט השלום בקריות טל תדמור-זמיר שיחררה את הצעיר. בהחלטתה ציינה כי בתלונתו הראשונה מסר האב כי בנו חולה נפש והוא מודאג ממצבו, כשנשאל על ידי החוקרים מה הוא עשה, ענה האב: "בינתיים הוא לא עשה כלום, אבל אני חושש".

למחרת התייצב האב בתחנת המשטרה והצהיר כי הוא הגיע כדי לבטל את תלונתו ושהוא אינו מעוניין שהבן שלו יישב במעצר מאחר שמדובר באדם חולה שכליאתו במקום לא ראוי עלולה לגרום לו נזק נפשי נוסף.

יומיים לאחר מכן שוב ניגש האב למשטרה והבהיר שלא התלונן על איומים אלא פנה למשטרה על מנת לבקש עזרה. גם יתר בני המשפחה של החשוד, אמו ואחיותיו ציינו שהוא לא נקט כלפיהם שום פעולה אלימה וביקשו לשחררו.

(mynet, י"ז בטבת תשע"ג, 30 בדצמבר 2012)

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מציק לשמוע את זה ובנוסף שהאב לא מבין שאין לו בעיה עוד הוא חושב שיכול להיתווסף לו בעיה?!
  "האב המבין" אני חושב שהוא צריך לשמור מרחק קצת מאביו כי בכל מקרה הוא לא מוסיף לו טוב
  ואגב בושה שאב מתייחס לבנו כך.
  תתעסק בענינים שלך ואני בשלי אם אתה לא מקבלני ככה אז מה אני אמור לעשות?
  בקיצור האב פה הוא בין מטומטם לחולה נפש
  סליחה על ההקצנה הנכונה.
  יום טוב וחורף בריא!