תלמידי הישיבה זעמו: הרב שי פירון תומך בהומואים | הומופוביה

הרב אמר לתלמידי הישיבה התיכונית קרנ"ש: "כמו שלא שוללים זכויות ממחללי שבת או אוכלי חזיר, כך אסור לשלול זכויות מאנשים חד-מיניים"


הרב פירון. תצלום: פייסבוק

(עוד בעניין: ר"מים בישיבות הסדר נגד הרב פירון: "נותן לגיטימציה לתועבה")

"כמו שלא שוללים זכויות ממחללי שבת או אוכלי חזיר, כך אסור לשלול זכויות מאנשים חד-מיניים". כך אמר אתמול (שני) הרב שי פירון, ראש ישיבת פתח תקווה ומספר 2 ברשימת "יש עתיד" לכנסת ה-19, לתלמידי ישיבה תיכונית בקרני שומרון. דברי פירון, שהשתתף בכינוס שנערך בישיבה, עוררו סערה בקרב התלמידים, אולם הוא עמד על דבריו.

"אף אחד לא שאל מה עמדת ההלכה", הצהיר פירון, "ואם אתה רוצה להיאבק בעניין, יש הזירה החינוכית או הציבורית, אבל אם השאלה היא האם אדם שחי במדינת ישראל, משרת בצבא, משלם מסים והוא חד-מיני צריך לשלול ממנו את הזכויות – התשובה היא לא. באותה מידה שאתה לא רוצה לשלול זכויות ממחלל שבת או מאוכלי חזיר, שגם אותם התורה מכנה תועבה, כך אני לא מציע לשלול זכויות מחד-מיניות".

דברי הרב פירון עוררו כעס והפתעה בקרב הקהל. "אתה ראש ישיבה, איך אתה יכול להגיד דברים כאלה?", שאל אותו אחד התלמידים. בעבר טען פירון, כי "הומוסקסואליות היא בעיה נשלטת ובת- תיקון", אולם לדבריו, עמדתו בסוגייה שונה כיום לאחר שהכיר אותה לעומק לאורך השנים.

(קטעים מוואלה, כ"ו בטבת תשע"ג, 8 בינואר 2013)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.