הרב, הפסיכולוג, וההומו הדתי – חלק א | הלכה

הרב מדן: "כמוך – פריצת דרך אמתית בעולמה של תורה" * פרופ' פרי: "אני יכול להעיד שאתם מחזקים נפשית הומואים דתיים" * אורי, הומו דתי: "המפגש הקצר עם כמוך אפשר לי זווית ראייה אחרת כלפי עצמי" * רבנים, פסיכולוגים, והומואים דתיים כותבים ברכות לרגל יום ההולדת שנתיים לכמוך * מיזם יומי מיוחד

הרב מדן. תצלום: ויקיפדיה
הרב מדן (מימין) במפגש כמוך

הרב יעקב מדן – ראש ישיבת הר עציון:

ליו"ר עמותת כמוך, ידידי היקר, ה' עמם וברכתו מציון!

יש לצערי, אנשים הסבורים, שבעלי נטיות חד מיניות אין להם חלק בנחלת ה', והם טועים!!

זכיתי להכיר אנשים בעלי נטייה חד מינית, שלהבנתי, קטונתי מלתאר את צדקתם ואת דבקותם בדבר ה' ובמצוותיו ובהלכה הפסוקה למרות הקשיים הגדולים שיש להם שלא באשמתם. הלוואי שזכותם תגן עלי!

אני מודע לכך שעולם התורה שלנו היום עדיין אינו מתמודד כל צרכו (למרות מאמצי האמת בכך) עם הסוגיה הסבוכה. למרות זאת רבים בעלי הנטייה הנ"ל המתעקשים לבקש את ה' ולקיים את כל מצוותיו, וגם בתחום הנזכר, וגדול שכרם.

אני מודה ששמעתי קטרוגים על ארגון 'כמוך', ואיני בקי בפרטים. אני חייב לומר שהתרשמותי האישית מן הארגון מכוח פגישה עם חבריו, הייתה חיובית מאוד. הפגישה גרמה לי שריטה בלב עד זוב דם כשנוכחתי כמה רבים מחברי הארגון מבקשים את ה' ואת שמירת מצוותיו למרות הקושי הגדול לעשות זאת עקב נטייתם. זוהי פריצת דרך אמתית בעולמה של תורה, ומי יודע מה גודל שכרם על כך!

גם בשיחותיי עם עמית התרשמתי עמוקות מרצונך לקיים את דבר ה' ולחזקו אצל חברי הארגון 'כמוך'.

במלאות שנתיים להקמת הארגון אני רוצה להביע את רחשי הכבוד האמתי שיש לי אליכם, להתפלל שה' ישמע את מצוקתכם ויחזק אתכם ואת ארגון 'כמוך' בדרך הנכונה.

בהרבה אהבה!

יעקב מדן

פרופ' פרי

פרופ' טוביה פרי – פסיכולוג קליני; המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן

לכבוד

כמוך – ארגון הומואים דתיים אורתודוקסים

שלום רב,

במלאת שנתיים להקמת ארגון כמוך אני מבקש להצטרף למברכים ולמעודדים של הארגון ושל פעילותו.

הקיום של ארגון כמוך המנסה להתמודד מתוך יראת שמים אמיתית עם המציאות הקשה והסבוכה של אנשים אשר נמשכים לבני מינם היא חשובה ביותר.

היא חשובה במתן הכרה בסבלם ובהתמודדותם הקשה והמורכבת של אנשים בקבוצה משמעותית באוכלוסיה ובהסרת מחסום ההסתרה והבדידות הקשה ממנה סובלים הומוסקסואלים רבים. הכרה זו אינה מובנת מאליה והיא צריכה תמיכה וחיזוק בתוך חברה אשר פעמים רבות תחת הכיסוי של דאגה לכבוד שמים חושפת רגשות הומופוביים קשים ואלימים.

הכרה זו מאפשרת לצעירים ולא רק לצעירים, להתמודד בעיניים פקוחות עם קשייהם מבלי לוותר על עולמם הדתי המהווה חלק מהותי ומרכזי באישיותם. היא מאפשרת גם את המפגש והשיח עם אנשים נוספים המתמודדים עם קשיים דומים ומקלה על הבדידות והסבל שהיא פעמים רבות מנת חלקם שנים רבות. היא מאפשרת גם העלאה ובחינה של רעיונות חדשים ומקוריים להתמודדות זו.

ארגון כמוך מנסה לסייע גם בחיפוש פתרונות ואפשרויות בתוך המסגרת ההלכתית ובתוך המסגרת הקהילתית הדתית לאנשים הנמשכים לבני מינם.

פעילות זו היא חיונית ופעמים לא מעטות נוגעת בדיני נפשות באופן ממשי.

הקהילה הדתית אינה יכולה להימלט מהתמודדות זו והיא צריכה להמשיך ולחפש בכנות דרכים למצוא מקום לכל אדם בתוכה. כאיש מקצוע הפוגש הומוסקסואלים דתיים המתמודדים עם קשייהם אני יכול להעיד על התמיכה הרבה והחיזוק הנפשי שהם מקבלים מקיומו של ארגון כזה.

אני מבקש לברך את חברי הארגון בהמשך פעילות ברוכה ומוצלחת.

בברכה,

פרופ' טוביה פרי

אורי – הגיע בפעם הראשונה לטיול חוה"מ סוכות, ומאז הכיר אנשים טובים

האמת היא שכאשר שמעתי לראשונה על עמותת כמוך, לפני כשנה בערך, הייתי די סקפטי לגביה.

מעבר לחשש הטבעי קיבלתי גם "המלצה" לא כל כך טובה מחבר, ולכן היססתי אם להשתתף באחת הפעילויות (בכל זאת נרשמתי לרשימת התפוצה, אבל בחודשים שלאחר מכן, בשלוש הפעמים שהתכוונתי ללכת למפגש, חזרתי בי ברגע האחרון).

בדיעבד, אחרי שחבר טוב הפציר בי לבוא איתו לטיול חוה"מ סוכות האחרון, הסתבר לי כי לא היה בסיס ל"המלצה" ולחששות שלי.

היה ממש נחמד, הכרתי אנשים טובים, והאווירה הייתה בראש שהרבה יותר מתאים לי (מהחלופה), מה גם שלאחרונה, כמה חודשים לאחר מכן, התברר שההשתתפות בפעילות השתלמה בכיוון בלתי צפוי.

אצלי זה הדרגתי מאוד (אני מפשיר לאט לאט), אבל בסיכום ביניים אני חושב שהמפגש הקצר עם "כמוך" אפשר לי זווית ראייה אחרת כלפי עצמי.

גנות הפכה לשבח, ואסיים בתקווה לפעילויות נחמדות ויצירתיות נוספות בעתיד, ובאיחולי יום הולדת שמח, הצלחה והמשך התפתחות ל"כמוך" ולכל אלו שמארגנים את המיזם הייחודי הזה.

אורי

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.