הרב, הפסיכולוג, וההומו הדתי – חלק ג | הלכה

הרב בורשטין: "כמוך מקפיד ללכת תמיד רק לפי ההלכה" * ד"ר כהנא: "איני יכול שלא להוקיר את חשיבותה הרבה של העמותה" * חיים, הומו דתי: "בכמוך מצאתי דברים שלא מצאתי במקום אחר" * רבנים, פסיכולוגים, והומואים דתיים כותבים ברכות לרגל יום ההולדת שנתיים לכמוך * מיזם יומי מיוחד

(עוד בעניין: הרב, הפסיכולוג, וההומו הדתי – חלק אהרב, הפסיכולוג, וההומו הדתי – חלק ב)

הרב בורשטין
הרב בורשטין (משמאל) במפגש כמוך

הרב מנחם בורשטין – ראש מכון פוע"ה

כיוון שארגון כמוך מקפיד ללכת תמיד רק לפי ההלכה היהודית שנמסרה מדורי דורות , הנני מצטרף לברכתו החמה של ידידי היקר הרב אהרלה הראל שליט"א.

ד"ר כהנא

ד"ר ברוך כהנא – פסיכולוג קליני, מורה במכון רוטנברג לפסיכולוגיה יהודית; מחבר הספר שבירה ותיקון

ברצוני להצטרף למברכים את עמותת "כמוך" לרגל מלאת לה שנתיים.

מי שמכיר את הקשיים הנפשיים עמם מתמודד ציבור היעד של העמותה, אינו יכול שלא להוקיר את חשיבותה הרבה.

צעירים לא מעטים, השואפים בכל לבם לעבוד את השם כמו שחונכו וכמו שהם מאמינים, מוצאים את עצמם קרועים בין אמונתם ובין נטיות מיניות שלא בחרו ולא רצו בהן. סבלם עוד מתעצם מכיוון שלא פעם הם חשים כאילו יש אשמה כלשהי בעצם המצב שעמו הן מתמודדים.

כמה גבורה יש לפעמים בצעירים האלה! כמה סיפוק צריכים מחנכיהם לחוש על כך שלמרות  המציאות שאליה נקלעו הם מוסיפים לחתור לקיום זהותם הדתית. האם אין בעצם מאבקם קידוש שם שמים ברמה הגבוהה ביותר? לכמה תמיכה הם זקוקים במאבקם הקשה!

התקבצותם של צעירים אלה בעמותה משלהם כמה ברכות בה: ראשית, עצם המפגש מסיר מעט ממועקת הבדידות, מחזק ומעצים. נוסף על כך, יש מלאכה רבה לעשותה בחינוך הציבור ליחס נכון, אוהד ומחזק, כלפי חבריה (בעיקר, יש להדגיש, חינוך המחנכים וכל העוסקים עם הנוער להרבה מִיוֹתֵר רגישות ואהדה!). בעצם הקשר שיוצרת העמותה עם רבנים אוהדים, תוך חיפוש משותף של פתרונות למציאות המורכבת שבה הם נמצאים, יש משום הצהרה ברורה: יש לצעירים האלה חלק בא-להי ישראל, והם מהווים חלק בלתי נפרד מן הקהילה היהודית המאמינה.

עצם החיפוש המשותף חשוב מאין כמוהו.

בברכת הצלחה, ובאהדה למאבקכם החשוב,

ד"ר ברוך כהנא

חיים – הגיע לכמוך לפני כשנה ומאז מצא את הבית שחיפש

לכמוך התוודעתי והצטרפתי לפני כשנה, ועם ההתחלה חשתי שיש כאן משהו אחר שלא הכרתי ולא מצאתי במקומות דומים: יחס אישי, חמים ולבבי; אנשים כמוני המחפשים חברה ועניין; תכנית פעילויות מתוכננת, מסודרת, מאורגנת (נפגשים אחת לחודש באורח קבע); רב גונית מבחינה תכנים, נושאים ומרצים.

בקיצור, הרגשתי שמצאתי את הבית שחיפשתי. ואכן כמוך היא המקום לאנשים כמוני – הומואים דתיים אורתודוקסים.

מזל טוב ולהתראות במפגשים ובפעילויות,

חיים

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.