הרב, וההומו הדתי – חלק ו | הלכה

הרב פאוסט: "המשך פעילות מבורכת ושתהיו מרכז ומקור כוח לכל הזקוקים לכם" * אבי, הומו דתי: "בלידת כמוך – נולדתי גם אני במובנים רבים" * רבנים, והומואים דתיים כותבים ברכות לרגל יום ההולדת שנתיים לכמוך * מיזם יומי מיוחד

(עוד בעניין: הרב, הפסיכולוג, וההומו הדתי – חלק אחלק ב; חלק גחלק ד; חלק ה)

הרב יחיאל פאוסט – לשעבר ראש ישיבת מורשת יעקב, רחובות; תלמיד קרוב של הרב אליהו זצ"ל

זכות, שעול כבד עִמה, נפלה בחלקי ללוות את מייסדו של ארגון "כמוך", עוד מצעירותו , מהעת שבה לא ידע מאן הוא, ובא להשיח עמי את תחושותיו וספקותיו.

דרך הקשר עמו למדתי וחשתי מעט את הכאב, נפתולי הנפש והקושי שבו נמצאים "בעלי נטייה", ובעיקר אם מבקשים הם לחיות באמונתם כמימים ימימה, ולהיות חלק מהציבור הנאמן לחיי תורה.

מסלול חיים כזה עובר דרך משברי אמונה וחיים, התמודדות עם יצר וחברה שמנסה למשוך לכוונים שונים כדי להקל על ההתמודדות עם המציאות הפרטית והציבורית.

מעיד אני שגם ברגעים שבהם נראה היה שיש התרחקות מעשית מסוימת ,לא פשה אמונה. וביתר שאת כשחזרו אט אט הכוחות, נעשה כל מאמץ לא לסטות מדרכה של תורה. דבר שבא לידי ביטוי ברוחו של הארגון כמוך. כמוך הוקם מתוך הפרדות מארגון אחר שיו"ר כמוך היה ממייסדיו, ופרש ממנו כשלא ניתן היה לעצור את נטייתו לנתיב שלא לרוחה של תורה.

כל צעד – ובוודאי ציבורי – נידון עמי בהרחבה, ולא רק עמי.

עוסקים אנו בדברים שבדורות קודמים לא עלו בגלוי. מוטל עלינו ללוות את הזקוקים לכך, לתמוך בהם ולחזקם בכל האפשר, כשרצונם לא לסטות מדרכה של תורה למרות המציאות הקשה.

חלק מהפעילות והדרכים חדשים הם. מידת הצלחתם תיוודע בעתיד. וודאי שיש צורך לבחון מקומו של כל אדם. אין פרצופיהם שווים. יש מי שנמצא במקום שבו מנסה הוא לשנות נטייתו. הדרך לא קלה ולא מובטחת בה הצלחה מראש. יש שכעת אינם במקום הזה, ובוחרים הם להמשיך חייהם באופן אחר שמתאים לדרכה של תורה, כמו באמצעות מיזם הנישואים.

כולם זקוקים לתמיכה ולעידוד בתוך קהילותינו, ולא בבניית קהילות נפרדות, כשכמובן זקוקים הם לתמיכה המיוחדת והמתאימה.

רוצה אני לאחל לארגון כמוך ולמייסדו המשך פעילות מבורכת. שיהווה מרכז ומקור כוח לכל הזקוקים לו שרוצים להמשיך חייהם, על מציאותם המורכבת, על פי דרכה של תורה ללא פשרות.

יחיאל פאוסט

אבי, הומו דתי – "צמיחת כמוך היא גם צמיחתי האישית"

שנתיים עברו. לא מאמין. אני חש כי בלידת כמוך נולדתי גם אני במובנים רבים.

אני זוכר את המפגש הראשון שאליו הגעתי לגמרי במקרה, כאשר הייתי מצוי בשבר הגדול של חיי. הייתה זו בעצם הפעם הראשונה שנפגשתי עם קבוצה של אנשים כמוני. אני זוכר את הבחור שניגש ושאל לשלומי והזמין אותי לשבת עם כולם כאשר לא העזתי להרים את עיניי. אני זוכר עד כמה הופתעתי ששמעתי רבנים מדברים בפתיחות והכלה כלפי ההומו הדתי.

בכמוך מצאתי חברוּת, אחווה וקבלה בלא תנאי, מצאתי את כל מגוון הכיפות (או שלא…) ונתינה אמתית שלא על מנת לקבל.

מאז התקדמה והתמסדה כמוך: שבתות, מפגשים מיזמים ברוכים (תודה מיוחדת לרב הראל – איש יקר) ובעיקר חדירה לתודעה הציבורית.

גם אני התקדמתי מאז רבות. יש לי תחושה כי צמיחת כמוך במין קורלציה משונה היא גם צמיחתי.

אני מאחל לכל העושים במלאכה שימשיכו לעשות, לפרוח ולשגשג לטובת הכלל והפרט.

אבי

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.