הרב יהושע שפירא: שוויון להומואים? זה שקר! | הלכה

ראש ישיבת ר"ג, הרב יהושע שפירא, הגיב בחריפות לדברי ח"כ קלדרון בכנס רמלה בנוגע להומואים, "להגיד שאין הבדל בין אדם נורמטיבי להומואים – זה שקר"

הרב יהושע שפירא. תצלום: ויקיפדיה

ראש ישיבת ההסדר ברמת גן, הרב יהושע שפירא, השתתף הבוקר (שלישי) בכנס רמלה ה-6 והתייחס לדבריה של ח"כ רות קלדרון בנוגע להומואים.

"אני לא ד"ר ואת לא תלמידת חכם", קרא הרב שפירא לעבר ח"כ קלדרון, "אני שומע את דברי התורה שאת אומרת כאן אך כשאני שומע שאת אומרת כי מה שנאמר 'בצלם אלוקים עשה את האדם' שהתורה לא מבדילה בין אדם נורמטיבי להומו – זו עזות מצח".

הרב שפירא פנה גם לשר הכלכלה, נפתלי בנט, שישב בקהל וצפוי לנאום במהלך הכנס ואמר, "אני רוצה לפנות בשאלה לנציגנו השר בנט: יש לך את האומץ להגיב על הטורקים ולהזכיר את ימי אוסלו ולנפץ את הבלון המנופח של אובמה וזה חשוב מאוד אבל האם אמירות מעין אלו של ח"כ קלדרון לא צריך להגיב ולתקוף?".

"אני עוזר להומואים וזה חלק מתפקידי, הם מסכנים וצריך לעזור להם, אבל את השקר הזה שאנשים מדברים בשם התורה ואומרים שמה שנאמר 'בצלם אלוקים ברא את האדם' – זה שאין הבדל בין אדם נורמטיבי להומואים זה שקר. התורה לא רואה זאת כלגטימי".

(ערוץ 7, כ"ב בניסן תשע"ג, 2.4.13 למניינם)

כנס רמלה השישי נפתח בדיון סוער:  "אם נאמר שהומואים ולסביות הם כבהמות – זו גזענות, עוול וחילול ה'", אמרה ח"כ רות קלדרון (יש עתיד) בדיון הפותח של הכינוס, וזכתה לתגובה נזעמת מצד הרב יהושע שפירא, ראש ישיבת ההסדר ברמת גן: "את אומרת שיש שוויון בין אדם רגיל להומוסקסואל. זה שקר גמור, זו עזות מצח".

"על החברה להבין שאלוהים לא ברא את כולם אותו דבר והוא ברא גם הומואים ולסביות. קודם כל צריך לכבד את אופן בריאתם, ושלאדם יש זכות שיוכל לחיות בחברה ולגדל ילדים שלא יתביישו בו", אמרה קלדרון.

מנגד, השיב לה הרב שפירא: "אני עוזר לאנשים האלה, אני חושב שהם מסכנים, התורה לא אומרת שלא לעזור להם"

(nrg, כ"ב בניסן תשע"ג, 2.4.13 למניינם)

הדיווח בעיתון בשבע, כ"ד בניסן תשע"ג, 4 באפריל 2013:

– – –

הרב שפירא התנצל בפני ח"כ קלדרון – לאחר ויכוח סוער השבוע בכנס רמלה, בו כינה הרב יהושע שפירא את דבריה של ח"כ רות קלדרון "עזות מצח" התקשר היום הרב אל חברת הכנסת כדי להתנצל ולהבהיר את כוונותיו
(nrg, כ"ד בניסן תשע"ג, 4.4.13 למניינם)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.