פוביה מאלוקים | הומופוביה

משמעות "פוביה" היא פחד, ומכאן "הומופוביה". יהושע טוען שהוא אינו הומופוב, אבל כן פוחד. לממש את הנטייה. והפחד שלו גדול יותר מכל הפובויות כולן * טור מיוחד לרגל היום הבין-לאומי נגד הומופוביה שיחול השבוע

(לכל הרשומות הקודמות בבלוג – לחצו כאן)

מתוך האתר: יורם מנור

גאון. הוא פשוט גאון. הקופירייטר שהמציא את המונח "הומופוביה". הרי ברגע שאנו מתייגים מישהו כהומופוב אנו בעצם מיד אומרים עליו שהוא חשוך, פרימיטיבי, תקוע במאה ה-16, קיצוני ופונדמנטליסט, מפגר ועוד כהנה וכהנה תארים שמשחררים אותנו מהמחשבה שאולי בעצם לאיש אין "פוביה" או פחד מאתנו אלא יש טווח שלם של רגשות אחרים שמתעוררים כשפוגשים בנו.

עם כל הכבוד לתחושת הקרבנות האהובה עלינו, אני חייב להודות שמעולם לא נתקלתי בהומופוביה במובנה הקלסי.

נתקלתי בגועל, בבוז, ברחמים, בלגלוג ובשנאה. אבל מעולם לא נתקלתי בפחד. יאמרו המתחכמים שבניכם שכל אלה הן תוצאות של הפחד, שכן הפחד הוא הוא אשר מוליד את השנאה, את הבוז את הגועל וכן הלאה. אבל האם לא ייתכן שהן לא נולדו מן הפחד אלא התחושות הללו עומדות בפני עצמן ובאמת יש הנגעלים, הבזים והשונאים אותנו כי ככה, פשוט ככה?!

הפחד היחיד שאני מכיר ביחס לנטייה הומוסקסואלית הוא הפחד שלי. אני לא פוחד מכך שאני הומו. אני מודע להיותי כזה מגיל מאוד צעיר, ותמיד תפסתי את עצמי כמיוחד וכמי ששומר סוד גדול ואישי. אני לא הומופוב, אפילו לא "רק" מול עצמי, אבל אני כן פוחד. עד היום אני פוחד מאוד לממש את הנטייה. והפחד הוא פחד גדול הרבה יותר ועתיק הרבה יותר מכל הפובויות כולן. אני מדבר כמובן על הפחד מאלוקים.

אז אני יכול לומר שאני לא הומופוב, בזה אני בטוח. אני בסה"כ הומו פחדן.

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.