ישראל בדרך לזכויות לחד-מיניים? | כל-מיני

מה הסיכוי שבישראל יאשרו "נישואים" חד-מיניים? מה רוב הציבור בישראל חושב בסוגיה, מה המצב בעולם, ומה ליהדות יש לומר על זה – פולמוס חריף מתוך ערוץ הכנסת

ערוץ הכנסת

ערוץ הכנסת

מרואיינים:

עו"ד הרב דב הלברטל – מרצה למשפט עברי ולשעבר ראש לשכת הרב הראשי

ח"כ מיכל רוזין – מרצ, חברה בשדולה הגאה בכנסת

ד"ר שירלי אברהמי – מנהלת מרכז המידע והמחקר של הכנסת

רועי ג'רופי – הומו מוצהר

(ערוץ הכנסת, י' בתמוז תשע"ג, 18 ביוני 2013)

2 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. זה טוב לגויים… לא ליהודים – והנה ההסבר לכך: ויקרא יח ג:
  כְּמַעֲשֵׂה אֶרֶץ מִצְרַיִם אֲשֶׁר יְשַׁבְתֶּם בָּהּ לֹא תַעֲשׂוּ וּכְמַעֲשֵׂה אֶרֶץ כְּנַעַן אֲשֶׁר אֲנִי מֵבִיא אֶתְכֶם שָׁמָּה לֹא תַעֲשׂוּ וּבְחֻקֹּתֵיהֶם לֹא תֵלֵכוּ.

  ספרא (מלבי"ם) פרשת אחרי מות פרשה ח:

  [ח] או (ס"א אי) "כמעשה ארץ מצרים וכמעשה ארץ כנען לא תעשו", יכול לא יבנו בנינים ולא יטעו נטיעות כמותם? תלמוד לומר "ובחוקותיהם לא תלכו"– לא אמרתי אלא בחוקים החקוקים להם ולאבותיהם ולאבות אבותיהם. ומה היו עושים? האיש נושא לאיש והאשה לאשה. האיש נושא אשה ובתה, והאשה נישאת לשנים. לכך נאמר "ובחוקותיהם לא תלכו". באמור לעיל איני בא לקבוע לכל אחד ואחת מה יעשה/תעשה בביתה – לכלל עם ישראל – כן בהחלט – ברוך שלא עשני גוי – וברוך ה' שדרשה התורה מאיתנו לא לעשות כמעשיהם. מי שבכל זאת רוצה לעשות כמעשיהם – הדלת פתוחה בפניו להגר לארצות הגויים ולעשות כמשעיהם. אני מודע לכך שתיכף יקומו עליי כל המתחסדים והיפי נפש – אבל ב"ה אני חזק ואיתן בדיעותיי (ובודאי במצוות התורה ובדעת המפרשים במקרה זה המלבי"ם – כי אני יהודי ודתי ורק אחר כך הומו/דומיני!!!)

 2. אני בעיקר כועס על המערכת של התכנית הזאת, שעשתה בחירה מגמתית מאוד לדעתי בקול דתי אחד, נחרץ, מאוד קשה ומאוד קנאי. העובדה היא שסגנון דיבורו ומחשבותיו של הרב שהוזמן לתכנית לא מייצג את כל האורתודוקסיה בישראל ואפילו לא את החרדים.

  אני לא אומר שדתיים אחרים היו מסכימים לנישואין חד מיניים – אני אומר שהם היו מנמיכים את האש ורואים גם צדדים נוספים בתמונה. ובוודאי שלא מתנהלים ומדברים בסגנון כזה.

  הושחרו כאן פניה של האורתודוקסיה בישראל.