הרב לאו: "זוגות חד-מיניים יכולים להיות חלק מהקהילה הדתית" | הלכה

עוד אמר כי "אנשים שחיים בארונות בסוף מתאבדים", וגם "כשילד יוצא מהארון יש בהלה גדולה. בהתחלה אומרים בואו ניקח אותו לרופא כי בטח יש איזה כדור שיטפל בעניין, אחר כך מנסים למצוא איזה שדכן שיכול לסדר לו את הראש. אני אומר לכל המשפחות שקודם צריך לקבל את הילד כאדם"

הרב לאו. צילום: דוד שי, ויקיפדיה
הרב לאו. צילום: דוד שי, ויקיפדיה

המירוץ לרבנות הראשית הכניס את ראשי הציבור הדתי–לאומי לסחרור מסוכן. מאבקי אגו, תחושת פטרונות– יודעת–כל ויצרי נקם, נדמה כי הכל כשר בדרך לכס הקדוש. את הרב בני לאו, אחד התוצרים היותר מפורסמים של משפחת לאו — משפחת בנאי של העולם הרבני — הוא הכניס לדילמה קשה. מול חברו הטוב והמועמד הטבעי לתמיכתו, הלא הוא הרב דוד סתיו, החליט להתמודד הרב דוד לאו, בן דודו הקרוב.

[…]

למרות זאת, הוא גם לא חושש להתוודות על רגעים לא קלים שעברה משפחתו ביום שבו אחיו הצעיר, עמיחי לאו–לביא, יצא מהארון.

"עמיחי הוא קודם כל בן אדם נפלא עם כוחות אדירים ויכולת השפעה וחשיבה ויצירה, אחר כך הוא אח שלי ורק בסוף המדרג הזה הוא הומוסקסואל. אם זוכרים את הסדר הזה של הדברים, אז ההתמודדות המשפחתית, שהיא לא פשוטה, נראית אחרת".

פונות אליך משפחות דתיות במצב דומה בגלל הנגיעה האישית? 

"כן. כשילד יוצא מהארון יש בהלה גדולה. בהתחלה אומרים בואו ניקח אותו לרופא כי בטח יש איזה כדור שיטפל בעניין, אחר כך מנסים למצוא איזה שדכן שיכול לסדר לו את הראש. אני אומר לכל המשפחות שקודם צריך לקבל את הילד כאדם. היכולת הזו היא משהו שהמשפחה שלי למדה על בשרה. אנחנו צריכים להיות אנושיים ולהפסיק לקטלג אותם בתור הדמון, לנסות לדחוף את השד בחזרה לבקבוק, לארון. אנשים שחיים בארונות בסוף מתאבדים וכולנו נושאים באחריות".

[…]

לחצו על התמונה כדי לקרוא את הקטעים הרלוונטיים במלואם

1

(מוצש, ה' באב תשע"ג, 12 ביולי 2013)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.