חדש באתר – מדור "שאל את הרב" | הורים לבן הומו

בפעם הראשונה: שו"ת מקוון וממוקד להומואים דתיים * במדור החדש יענה הרב הראל על השאלות שמטרידות אתכם בנושא ההומוסקסואלי, הן מן הזווית ההלכתית והן מן הזווית האמונית

הרב הראל
הרב הראל

אתר כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים משיק מדור מיוחד וממוקד –  "שאל את הרב" אשר מוקדש כולו לנושא ההומוסקסואלי.

בפעם הראשונה ישיב הרב ארלה הראל (לשעבר ראש ישיבת שילה, היום ראש כולל וחבר מועצת עמותת כמוך) על שאלות בנושא ההומוסקסואלי – הן מן הזווית ההלכתית והן מן הזווית האמונית.

בכך ההומואים הדתיים יקבלו מענה ממוקד לנושאים הטורדים אותם, ואף קהלים אחרים יוכלו להפנות שאלות לרב, כגון הורים לבן הומו, אישה שגילתה שבעלה הומו, נער שגילה שאביו הומו.

עוד בטרם הנושא ההומוסקסואלי הדתי קיבל במה תקשורתית, היו שאלות רבות בתחום אשר לא קיבלו מענה פומבי ואף בקושי נשאלו בחדרי חדרים. גם היום, לאחר שבשנים האחרונות הנושא ההומוסקסואלי הדתי מקבל במה במגזר הדתי, עדיין נותרו שאלות רבות פתוחות בנושא ועדיין לא נשמע קול הלכתי ברור בנושאים שונים.

דוגמות אחדות לנושאים שנותרו פתוחים או שטרם נשמע קול הלכתי ברור ומנומק: האם מותר להומו ללכת לחוף נפרד? האם מותר לו ללחוץ יד של גבר? האם מותר לו ללחוץ יד של אישה? מה הפתרון ההלכתי למי שנמשך לגברים ואינו יכול להימשך לנשים כלל? האם חובה ללכת לטיפול פסיכולוגי כדי לבדוק אפשרות של משיכה לנשים? האם מותר לשני הומואים לגור יחד? מה עמדת ההלכה בנוגע לאימוץ של זוג גברים? מה עמדת התורה באשר לברית הזוגיות לחד-מיניים? האם מותר להומו להביט בנשים?

בעזרת המדור "שאל את הרב", יידונו נושאים אלו ועוד בפעם הראשונה במקום מרוכז וממוקד על ידי רב ת"ח שמכיר את הנושא לעומקו.

הרב הראל עוסק בנושא ההומוסקסואלי שנים רבות. הוא פגש מאות הומואים דתיים, שוחח עמם אישית, ולמד את הנושא לעומק. הרב גם מגשר בהכשרתו ומוביל עם עמותת כמוך את מיזם "אנחנו" – שידוכים בין הומואים ללסביות.

אז קדימה, הרב מחכה לכם 🙂

לחצו כאן כדי לשאול שאלה

2 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.