"אני כותב את הדברים אליך, בחור צעיר" | ורוח אלוקים מרחפת

בחור צעיר, אל תמהר לוותר, חשוב עוד קצת, תן לעצמך את החופש לחפור בנפשך ולבדוק מה הם חלומותיך לטווח הארוך יותר. ראה את עצמך בדמיונך בעוד 20 שנה מהיום וחשוב מה אתה באמת תרצה שיהיה שם עבורך. יש היום פתרונות שלא היו בעבר ועם אותם פתרונות תוכל גם לחיות עם עצמך בהשלמה" * יהושע כותב להומו הצעיר המתלבט

(לכל הרשומות הקודמות בבלוג – לחצו כאן)

מתוך האתר: יורם מנור

זה לא הולך להיות טור כתוב היטב ורצוף בטענות בעד ונגד באופן שיטתי-"משפטי".

זו גם לא תהיה רשימה שמתנגחת באופן ספציפי עם טיעון כזה או אחר, היות ועל כל דבר שאכתוב יוכלו המתנגדים

לכתוב עשרה טיעונים הפוכים כמו שהייתי אני יכול לעשות על כל טיעון שלהם.

הסיבה לכתיבת שורות אלו היא העובדה שכמעט בכל יום אני רואה בחורים צעירים, לעתים נערים ממש, שמצטרפים לקבוצות האינטרנט שאני מכיר ושמיועדות להומואים דתיים. אני מאמין שישנן קבוצות אחרות שבהן זה קורה באותה תכיפות אם לא יותר מזה.

אני כותב את הדברים אליך, בחור צעיר, אתה בוודאי חש זמן רב את ההבדל בינך ולבין חבריך, בינך ובין אביך ואחיך ואתה בשלבים ראשונים של קבלה עצמית כמו שאתה. אין לי כל כוונה להוציא את הרוח מהמפרשים שלך, או להתווכח אתך. אין לי גם את הרצון לקלקל לך את תהליך הקבלה העצמית, ממש לא. הכוונה שלי היא רק לבקש ממך, או יותר נכון להציע לך, לנשום רגע, לאהוב את עצמך באמת, לא למהר להציב מעליך כותרת מחייבת שתתקשה מאוד להימלט ממנה אח"כ אם וכאשר תרצה בזה. אני אפילו לא מתכוון לכותרת שאחרים רואים אלא לזו שרק אתה רואה כרגע.

כמו שכבר כתבתי בעבר, בזמני האופציה לצאת מהארון או להתוודות בפני מישהו ובעיקר אשתך לעתיד לא עלתה על השולחן ואף לא הייתה מומלצת. הונחיתי לשמור את הדברים לעצמי ולראות כיצד הנטייה שלי נעלמת אחרי החתונה. זה לא קרה כמובן עד היום. (כל המבקרים למיניהם שנדלקים עכשיו להטיח בי את השקר שאני חי בו ושאשתי חיה בו, חסכו את זה לעצמכם שמעתי כבר הכול ונתתי תשובות לזה.)

מכל מקום, נחזור אליך בחור צעיר. אף על פי שאני "כלוא" בארון עד היום, מעולם לא מימשתי את הנטייה שלי ובעיקר לא ידעתי עד היום אהבה של ממש, ולמרות כל זה הרווחתי דברים גדולים שאתה עלול להחמיץ ומשקלם רב מאוד מאוד בחיי אדם בכלל ובחיי אנשים כמונו בפרט.

ריסנתי את עצמי מבחינה גופנית ומנטאלית, והרווחתי את העמידות בלחצים גופניים ונפשיים שאחרים לא היו עומדים בהם. וכמו שאני רואה מדי יום ביומו כמעט, הפכתי להיות טוב יותר בעיסוקים המגוונים שלי.

הרווחתי את הדחיפה התמידית שקיימת בי, את הרצון להתפתח כל הזמן ולהגשים את היכולות ואת החלומות שלי ולא לוותר בשום אופן.

זכיתי להיות אבא ולגדל ילדים באהבה עצומה ולהיות להם לגנן שיודע לטפל היטב בגינת הנפש שלהם כמו שרק מי שעובר את מה שאנחנו עוברים יודע.

הרווחתי משפחה לכתחילה ולא רק כזו שהיא משפחה "דיעבדית" במקרה הטוב, ולא משפחה כלל במקרה הגרוע.

הרווחתי את הזכות להסתכל בראי בגאווה ולדעת שלא נפלתי, את הזכות להתפלל, להרים מבט ולדעת שרק רבש"ע מבין אותי ויודע יחד איתי שאני עומד בזה.

אני לא יכול להתחייב שתמיד אוכל לעמוד בזה, הרי נאמר "ואל תאמן בעצמך עד יום מותך", אבל את מה שהרווחתי עד כה איש לא יוכל לקחת לי ואיש לא יוכל לטעון על זה בעלות, בזיעת אפי ממש הרווחתי את זה.

בחור צעיר, אל תמהר לוותר, חשוב עוד קצת, תן לעצמך את החופש לחפור בנפשך ולבדוק מה הם חלומותיך לטווח הארוך יותר. ראה את עצמך בדמיונך בעוד 20 שנה מהיום וחשוב מה אתה באמת תרצה שיהיה שם עבורך. יש היום פתרונות שלא היו בעבר ועם אותם פתרונות תוכל גם לחיות עם עצמך בהשלמה וגם להרוויח את כל מה שנכתב פה ואף למעלה מזה.

אוהב אותך ומכיר אותך באמת.

יהושע

15 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אתה זורה מלח על פצעים, לאנשים שאין להם את הכוחות כמו שלך היה. אני מאוד מודע להשלכות של עצם היותי הומו. ובכל זאת אין לי לאן לברוח, זה אני.

 2. אינני חושב, שהכתבה היא המקום הנכון לפרסום הפתרונות המוצעים. הפתרונות הם אינדיווידואליים ויקרוב לוודאי, שאינם מתאימים לכל אחד. עם זאת מדברי הכותב נראה, ששווה לנסות.
  ולמשתמש האנונימי אסור להתייאש. צריך לקבך את עצמך כמו שאתה ולהשלים רק אם אין ברירה אחרת.

 3. שלום אלון, ראשית הפתיחות היום וההקשבה בקרב הרבנים ואנשי החינוך מאפשרת לעתים פיזור הערפל ויצירת בהירות בקרב המבולבלים שבנינו. שנית, ישנו המיזם של הרב ארל'ה המשדך הומואים ולסביות דתיים וחוץ מזה הפתיחות בקרב הציבור שלנו מאפשרת אפילו הקמת משפחה עם אשה סטרייטית שיודעת על נטיות בעלה, מכילה אותן וביחד הם מתמודדים עם העניין בדרכם ובסיוע של אנשי מקצוע. כמו כן יש כמובן את אלה שחיים עם בן זוג ומקבלים הנחיה כיצד זה מתאפשר לאור ההלכה וכו'. אני מאמין שיש עוד כמה דרכים שאני טרם שמעתי עליהן.

 4. ברשימת ה'הרווחתי, שלך שכחת עוד כמה דברים:
  הרווחת את הזכות לחיים בחרדה מתמידה
  הרווחת את אי הידיעה שמה שהקמת יחזיק מעמד
  הרווחת סבל נפשי שאתה טורח לכתוב עליו כאן
  הרווחת חיים שבהם אתה מסתיר מידע ממי שאמורה להיות שותפתך לחיים
  הרווחת חיים שבהם אתה בעצם עובד על כולם כל הזמן.

  אם כבר עושים מאזנים של רווח והפסד…

 5. את המחיר אותו אני משלם בכל יום כבר הזכרתי ברשימות הקודמות וגם את כאבי הגדול ממנו. הגיעה העת גם למצוא ולהוקיר באמת את הדברים הטובים שהצלחתי לאסוף למרות המצב. ניתן תמיד במחי מילה צינית אחת לפורר כל דבר גדול ואמיתי ככל שיהיה, קשה יותר למצוא את נקודת האמת בייחוד בדברים המנוגדים לדעתך.

 6. תזכורת למתכון המוצלח שיהושע מציע, למבולבלים מאיתנו:

  * "אפילו בחדר הייחוד לא הרגשתי צורך "להתנפל" עליה בנשיקות וחיבוקים. רציתי להיעלם, לא להיכנס לנעליים שמעולם לא היו ושלא יהיו שלי".
  *"ואתה יודע שכנראה לעולם לא תדע אהבה ותמיד תישאר דתי, הומו ונשוי. כך גם תיפטר מן העולם הזה."
  *הוא נשאר בנישואים האלו בשביל הילדים, ההורים ובשביל רבש"ע. שום מילה על אשתו ועל אהבה.
  *"לילדיי אמרתי שאין להם אבא שיכול להרשות לעצמו להיות הוא, באמת."
  *"הבאתי ילדים לעולם ובכל פעם קיוויתי שהנטייה שלי תשתנה, שהאבהות תעשה לי משהו, ש"תרפא אותי". למדתי לחקות התנהגות של גברים נשואים, למדתי איך להעניק לאשתי את מה שגבר מעניק לאישה, וכל הזמן קיוויתי בסתר לבי שהיא לא תטבול, שלא אאלץ את עצמי שוב לעבור את החוויה הזו. אני עדיין עושה את תפקידי נאמנה אלא שמשהו בי הולך ונשבר."
  * "אין לי אהבה ומעולם לא הייתה לי. למעשה אף פעם לא חוויתי דבר בסיסי כל כך כמו התאהבות"
  *"אני מוקף במשפחה גדולה אבל נמצא בבועה מבודדת. אין לי החופש להיות מי שאני"
  * "הפחד שילדיי, שאשתי, שהוריי, אחיי, אחיותיי, קהילתי, ידעו עליי מכריח אותי להמשיך ולקבור את עצמי."

  ועכשיו הוא ממליץ להומו המצוי שילך בדרכו הבריאה, הרגועה והיחידה- זו שאין בלתה מבחינת האמת.

 7. יהושע, אני עוקבת אחר הבלוג שלך והלב שלי מתכווץ. המקום של אשתך תמיד נעדר ממנו. אין ביטוי של אהבה, אכפתיות או התחשבות בה.

  ואני תוהה,
  עם כל הקושי שלך, אי פעם מימשת את הנטייה שלך? היית פעם עם גבר במהלך חיי הנישואים שלך איתה?

 8. שלום,
  אני לא כותב על אשתי כי זה עד כה נראה לי לא שייך. אם יהיה לזה מקום אכתוב.
  מעולם לא הייתי עם גבר,וודאי שלא מאז שהתחתנתי. המחשבה שאהיה בוגד לא נסבלת מבחינתי.

 9. יהושוע על תקשיב להם . יש כאלו שפשוט לא מסוגלים להכיל מורכבות ..

  בזמן שאתה תחגוג את שמחת בנך ובתך והולדת נכדתך\נכדך ונכדיהן . ושאר צאצאים,צאציאך . ככול הנראה שאת זה הם יפספסו
  {מה יותר שווה ,כול אחד לםי מידת המאוזנים השווה לו} ,אותם שבחרו לוותר על התא המשפחתי הנורמטיבי , אותו אלוהים ייעד לנו בהציבנו כאן על הארץ .
  אפשר שעל אפ בחירתם עדיין לא ימצאו מה שמבקשים לעצמם . ואפשר שהם ייסימו את חייהם בבדידות תהומית .. ישוטטו באיזה אתר-פייסבוקי למינהו לחפש "אהבה חדשה" איזה ריגוש מהיר . זיקוק דינור .עד קץ חייהן . ולספר על קשרים שהיו להם במשך חודשים ספורים עד כמה שנים בודדות . שרוב הזמן נשארו בודדות .

  חיים שאין לך דבר למות למענו , גם לא שווה לחיות בשבילו . [ואת זה קראתי ממימלותיו של דב אינדיג, שנלחם את מלחמת ארצנו ונהרג על אהבתו במלחמת יום הכיפורים ]

  כך גם אהבה , אהבה שלא דורשת מימך הקרבה , מה אהבה יש בה ? !

  אברהם נצטווה "כך נא, את בנך, יחידך ,אשר אהבת , את יצחק והעלו לעולה "

  כך את היקר לך מכול . בשר מבשרך ותקריב אותו למעני . להוכיח את אהבתך אלי .

  עשרה ניסיונות התנסה אברהם ועמד בכולם . מגודל אהבתו . ועל כן נבחר להיות אב –המון גויים .

  ואלוהים הוא האבא של העולם . ומה לנו אהבת "בשר ודם" כשאפשר לאהוב נשמה אלוהית , נשמתנו .

 10. מוסק מוסק כמה תמימות…יש מספיק זוגות חד מיניים עם ילדים. נוח להתעלם מהם בשם האידיאולוגיה. למד לכבד אחרים כפי שאתה רוצה שיכבדו אותך

 11. ובכל זאת יהושוע ממש אומלל.
  הי ,מה פתאם הוא אומלל? יש לו משפחה! צאצאים!

  אי אפשר לא לראות את התיעוב הרב שיהושוע חש לעצמו על עצם קיומו, על הנטיה המינית השנואה עליו כל כך. לא משנה לאן ילך, זה רודף אותו כעננה מעל ראשו.

  רק ברגע שאדם מפסיק לשנוא את עצמו הוא יכול להיות מאושר.
  רק ברגע שהומוסקוסאל מפסיק לשנוא את נטייתו, הוא יכול להיות מאושר,
  ועם זאת… ברגע שהומוסקסואל שונא את נטייתו , הוא רוצה אהבה אמיתית שמתאימה לו, עם גבר.

  הא לך מורכבות להכיל, מוסק.

 12. תכיר את יהושע ואז תדבר. לא כל מי שלא מסכים אתך מתעב את עצמו או הומואים. וכן, בשתי האופציות יש חסרונות ויתרונות. עם כל הכבוד, להיות הומו זה לא פשוט בלי קשר לקבלה חברתית, כן. ברור שחלקנו רוצים ילדים וברור שזה תמיד יישאר מיעוט וחריג, ברור שבגלל שזה תמיד יישאר רק 5-10% תמיד יהיה יהיו פחות בני זוג פוטנציאלים.. בקיצור, להיות הומו זה לא חלום ורוד. בכל אחת מהאופציות יש חסרונות ויתרונות.

 13. חיימון
  את הדברים כתבתי מתוך כבוד והערכה לצלם אלוהים שבך
  אני לא מאמין שחיי "גבר עם גבר" יביאו "אושר" לאדם , אלא רק ירחיקו את האדם ממהותו ,היא נשמתו.. .
  העולם ההומוסקסואלי דרך ראות עייני ומפגשי עם המציאות הראה לי עולם של בדידות . אנשים שלכאורה מגשימים חלק מה"זהות שלהם" , ובעצם רודפים אחרי חסרי ילדות ורגשות פגועים .. מנסים לפצות ב דרך הגשמת פנטזיה-מינית . ולחוות אהבה מאדם\אישיות נחשק [בין גבר ובין אישה] :
  ומי שמעוניין להביא ילדים שיחיו בלי "אמא" .אני אומר לו שהוא מביא את הילד שלו למציאות חסרה. והוא גזל ממנו את הדבר הכי בסיסי שילד צריך. תודה ה' שמצבי שונה

  אליעזר ,
  כולנו צריכים אהבה ולאהוב את עצמנו קודם:)
  גם שאני אוהב גברים .וגם אני מחפש אחר אהבה הנכספת "אהבת אמת" הלוואי וכולנו נמצאנה ! בלי יוצא מין הכלל;)