ספר הפרוזה הראשון בהוצאת כמוך! | כל-מיני

זה בידיים שלכם: הרב הראל כתב ספר פרוזה שמתכתב עם הנושא של ההומואים הדתיים. אנו זקוקים לעזרתכם כדי להוציאו לאור בהוצאת כמוך * לפניכם מכתב שכתב הרב, ובו פנייה אישית אל כל אחד ואחד מכם

יותר מהמחשה בלבד

יותר מהמחשה בלבד

חברים יקרים שלום רב וברכת ה' עליכם!

רציתי לשתף אתכם ברעיון שעלה בדעתי באחרונה: לפני כשלוש שנים, עת פרשתי בעזרת ה' מתפקידי כראש ישיבת שילה, נתפניתי לחלום ישן: כתיבת ספר פרוזה.

בספר שלושה חלקים, הראשון מספר את קורות חייו של נער יתום ניצול שואה העובר תהפוכות רבות; השני עוסק בחייו של מתמניק (=הומו בלע"ז) דתי, על העליות והירידות, הקשים והלבטים, והחלק השלישי מלווה את החיבור בין הדמויות וקורות חייה של עלמת חן העוברת תהליך חיפוש עצמי עמוק.

אני לא עגנון וגם לא עמוס עוז (ב"ה…), אבל סגנון הכתיבה זכה לביקורות חיוביות של אנשים רבים, הדיוטות ואנשי מקצוע, בחסדי ה' עליי.

וכאן הבעיה – פניתי לכמה הוצאות ספרים, אשר הביעו רצון להוצאת הספר, אך התנו תנאי: ההוצאות ה"דתיות" נבהלו מתיאור חייו של הומו דתי. אוי ואבוי, אנחנו מעזים להעלות נושא זה על הבמה רחמנא ליצלן, הרי צריך לטאטא זאת מתחת לשולחן, ובכלל אין באמת כאלה חבר'ה, ועוד טענות חשוכות כגון אלו. ואילו ההוצאות ה"חילוניות" לא הסתפקו בתיאורים הצנועים יחסית על עולמו המיני של ההומו הדתי וביקשו קצת יותר צבע… 

תכל'ס, כרגיל, אנחנו נופלים בין הכיסאות.

אני, כמובן, לא מוכן להיכנע לא לזה ולא לזה, ואינני מתכונן לשנות את הספר. הספר כן עבר עריכה מקצועית של עורכת סימפתית שתיקנה את הדרוש תיקון בלי לשנות את מבנהו המקורי של הספר, עריכה לשונית ועוד. כרגע, לדעת כל מי שקרא את הספר, הוא מוכן להוצאה כמות שהוא.

אז בשביל מה אני צריך הוצאת ספרים בכלל? האמת, רק כדי שמישהו יממן את ההדפסה.

את ההפצה, תפקידה השני של ההוצאה לאור, מוכנים לעשות עבורנו ב'דברי שיר' המוכרת מן הסתם לכולכם.

למעשה, עלות ההדפסה לאלפיים עותקים היא בסה"כ 15,000-10,000 ₪ (לאלפיים עותקים)! חישוב מהיר מעלה שגם אם נמכור רק אלף ברווח של 10 ש"ח לספר נכסה את ההוצאה. חשבתי, בעצה אחת עם יו"ר עמותת כמוך, לפנות אליכם ולהציע לכם לעוזרני בגיוס הכסף.

כאמור, לא מדובר בסכום גבוה. מספיק שחמישה חבר'ה ימצאו 3000 ₪ פנויים לעניין, ממעשר כספים או סתם תרומה להנצחה, או לחלופין כהשקעה זמנית כמעט בטוחה, ואנחנו מסודרים.

ולמה דווקא אליכם אני פונה? כי הספר הזה הוא בדיוק אתם, הוא בדיוק אנחנו, הוא בדיוק 'כמוך'. הוא מעלה על השולחן את המודעות לעולמנו המורכב, לקשיים שעוברים על הומו דתי, על הבעיות הסביבתיות והחברתיות שכרוכות בו, על הצורך לשנות את היחס של החברה אליו. הוא מכיל את כל המורכבות שאנחנו חיים

לאורה, גם מחויבות להלכה וגם ניסיונות למצוא פתרונות להקלה על החיים, את המורכבות של היחס העמוק לטיפול שינוי, על ההצלחה והכישלון שלהם, ועוד.

חשתי כי בוודאי הדברים ידברו אל לבכם ותיראו את עצמכם שותפים ליצירה. זו יצירה שנוצרה מכוח השיתוף ששיתפתם אותי, כמעט כולכם, בחייכם המדהימים.

הספר לא היה יכול לצאת לאוויר העולם אילולא זכיתי שתיראו בי חבר נאמן היכול ללוות אתכם בעליות ובירידות שעוברות עליכם, יועץ סתרים לפינות האפלות של חייכם שיחדיו זכינו לעתים להאיר אותן בכוח המדהים של כל אחד מכם.

אז בואו גם נוציא את האור הזה החוצה ביחד, בוא נדאג שהנערים שנמצאים במקום שלכם כעת, יוכלו למצוא ספר שמכיר בעולמם. עד היום, כמדומני, לא נכתב דבר פרוזאי אחד העוסק בחייהם של הומואים דתיים!

למעשה, אני מציע שמי שיש לו רעיון בעניין, מקור למימון או רצון לתרום בארגון הנושא, יפנה לעמותת כמוך ויציע הצעתו, וכך נתקדם הלאה.

אוהבכם עד מאוד,

ארלה הראל

המעוניינים לעזור או לתרום או להשקיע – צרו עמנו קשר: 
kamoha.or@gmail.com  054-9848095

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.