מותר להתחתן בלי לספר? | שאל את הרב

הומו שיוצא עם נשים חייב לספר להן על נטייתו? אם כן – מתי? * הרב הראל נשאל ועונה, וגם מציין מה דעתו על רבנים שממליצים להומואים להתחתן בכל מחיר

(עוד בעניין: האם הומו בגדר "אונס רחמנא פטריה"?)

הרב הראל

הרב הראל

השאלה:

שלום הרב הראל,

אני מקווה שהרב זוכר אותי הייתי בפסח בשילה לפני שנה וחצי.

אני מצרפת ועדיין רווק.

לא יודע מה לעשות.

הרב אמר לי שקשה היה לו למצוא בשבילי אישה כי אני חרדי לגמרי וצרפתי.

הרב יעץ אותי לא לגלות לבחורות שמציעים לי את הנטייה שלי.

הרב ממשיך לתמוך בדרך הזו??

אין בעיה של גניבת דעת ???

התשובה:

שלום רב מארץ הקודש!

מעולם לא אמרתי שמותר להסתיר מבחורה נטייה חד-מינית. התכוונתי שלא צריכים לומר זאת בשלב ההצעה, ורק אחרי שנפגשים, ניתן לשתף. כל זאת, בתנאי שהאדם נמשך גם לגברים וגם לנשים, וממילא הוא יוכל לתפקד מצוין כבעל ואיש אוהב ואהוב. אלא שדווקא כדי להימנע מגניבת דעת, הוא צריך לספר לאשתו על כך שהוא נמשך גם לגברים, ולהסביר לה למה לדעתו זה לא ישפיע לרעה על חייהם, הזוגיים, המיניים, והרגשיים.

אם היא אכן תראה, שלאור כל תכונותיו הטובות היא מוכנה להיכנס לזה בשמחה, אזי אין שום בעיה. אבל אישה חייבת לדעת בדיוק עם מי היא מתחתנת. אחד הדברים נגדם אני זועק שנים רבות הוא המצב בו רבנים (מעטים מאוד!) ממליצים לתלמידיהם להונות נשים, להסתיר מהן את נטייתם ולנסות להתחתן בכל מחיר. זו גניבת דעת נבזית, וזה עתיד להתפוצץ, ואין לזה כל מקום!

לסיכום:

מי שאינו נמשך לנשים כלל, אינו יכול להתחתן בצורה רגילה, אלא רק עם שותפה המודעת למצבו ומוכנה לכך (מת"מניקית בעצמה או בשל כל סיבה אחרת שהיא);
גם מי שנמשך לנשים וגברים (כמו רבים מן החבר'ה הפונים אליי אך לא עסקו בבירור האוריינטציה המינית שלהם כל צרכה), ויכול לקיים חיים זוגיים טובים, חייב לספר לאשתו על משיכתו לבני מינו, אך לענ"ד אין חובה לעשות זאת עוד עוד בשלב ההצעה ותחילת ההיכרות אלא רק לאחר זמן, כמו דברים רבים אחרים. אף אחד לא בא לפגישה הראשונה שלו עם רשימת חסרונות, ובאופן טבעי הדברים עולים בהמשך עם ההיפתחות ההדדית וההבנה של הצדדים.

כמובן, כל זה הם דברי הדרכה כלליים, ויש לבחון כל מקרה לגופו, בייעוץ עם רבנים, אנשי חינוך ומטפלים נפשיים.

בהצלחה רבה בהמשך ובשורות טובות.

באהבה,

ארלה

(רוצים גם אתם לשאול את הרב הראל או רבנים אחרים?
רוצים לקרוא שאלות אחרות שנשאלו?
לחצו כאן)

3 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אז למעשה, מה שהרב מציע, זה קצת 'לרמות' את הבחורה.
  להכיר אותה, לתת לה להכיר אותך, לתת לה להתאהב בך, לחשוב על איך יהיה כיף לה איתך ביחד ואז אחרי כמה דייטים שהיא כבר מפנטזת על טבעת, להגיד לה "תקשיבי, זה לא שאת לא יפה, או חכמה, או מוצלחת, או מושכת. זה אני. אני נמשך גם אליך אבל גם לבחור שיושב בשולחן לידנו…."
  ואז, כיוון שהיא כבר התאהבה בך ונפלה בקסמיך לא תהיה לה ברירה אלא להגיד כמה טוב לה איתך וחבל, פשוט חבל. "אנחנו כל כך מתאימים אחד לשני, כמו כפפה ליד, כמו מכסה לסיר לא חשוב שהוא נמשך גם לגברים וכשנשכב יחד, יש סיכוי גבוה שמה שיעשה לו את זה, זה השכן או הבחור שהוא ראה בחוף הים, העיקר שהוא לא יישאר לבד".

  ואם זו לא הונאה, מהי?

 2. אז מי שנמשך אך ורק לגברים לא צריך לצאת לשידוכים ???
  אין דרך אחרת ??? הייתכן ???
  בגלל שאין לא בטבע את היצר אז נמנע ממנו האפשרות לגדל ילדים ??

  כל ההתחייבויות של הגבר כלפי האישה הם כתובים בכתובה
  לפרנס אותה
  לרפאות אותה אם היא חולה
  לקבור אותה
  לבא אליה כדרך כל העולם
  לתת לה בגדים

  לא כתוב בשום מקום שצריך שיהיה נמשך אליה

  1. בטח שצריך "מה עם עונתה" אם היא לא תרגיש שהוא אוהב את הגוף שלה היא תשנא את עצמה כל החיים …תקרא את השיר של ההיא שבעלה חי איתה בשקר ..כמה דיאטות היא עשתה כדי שהוא יואהב אותה…זה מתסכל ואיך אפשר לגדל ילדים בנחת ככה????