הסליחה ואני: ממי יהושע מבקש סליחה? | ורוח אלוקים מרחפת

לא מאשתו, לא מילדיו, לא מחבריו ההומואים שמחוץ לארון, ואפילו לא מעצמו * מיזם מיוחד לרגל יום הכיפורים

(לכל הרשומות הקודמות בבלוג – לחצו כאן)

מתוך האתר: יורם מנור

הצדקנים למיניהם בוודאי מצפים ממני לנצל את השורות הבאות בכדי לבקש סליחה מאשתי, מילדיי ומחבריי ההומואים שמחוץ לארון.

הדביקים שבהם בוודאי יצעפו מבט ויאמרו ב"קול עמוק שיודע הכול" שהראשון שאני צריך לבקש ממנו סליחה הוא אני.

צר לי לאכזב אתכם יקיריי, עם כל הכבוד לרשימה הזו – היחיד שאני מרגיש שאני מאכזב בכל יום מחדש הוא את בוראי. כן, כן אני יודע שזה לא תקין פוליטית, שזה מיושן ולא מתוחכם מספיק ורחוק מלהיות יצירתי ומפתיע, ובכל זאת זוהי האמת.

בכל יום אני מקבל את האמון שרבש"ע נותן בי מחדש ובכל יום אני מאכזב אותו. אני נותן לעצמי להיגרר למשא ומתן עם היצרים החזקים ביותר שלי ונותן להם לנצח אותי בטיעוניהם. אני מתפלפל עם אמונתי ותר באדיקות אחר פרצות שיתירו לי את מה שנאסר, אפילו אם קל הוא. אני יודע את האמת ובכל זאת מתעקש ללכת על הגבול בניסיון לגנוב עוד פיסה של מראה אסור, מתגרה בתאוותי בוחן אותה ומהפך בה ונותן לה למשוך אותי באפי, להביא אותי לכלל אנוס.

רבש"ע, האמת היא שאין יותר מילים בהן אוכל לבקש את סליחתך ולהצדיק את בקשתי. בזבזתי את כל מה שהיה לי לומר, שחקתי לגמרי את לשוני, את מחשבתי, את היצירתיות שלי. אני מתבייש ממש להרים את עיניי אליך ולבקש ממך מחילה, אני יודע בתוך תוכי שאין לי במה להתלות. רבים מחבריי ההומואים, ברגעים של התלהבות עצמית, מכריזים על אהבתך  האוטומטית לנו ומנצלים אותה בכדי להצדיק את מעשיהם ובחירותיהם יהיו אשר יהיו. אני לא מצליח להתחבר לאהבה הזו ולקבל אותה כמובנת מאליה ובלא תנאי. בפעם הראשונה בחיי אני עומד מולך ונסמך אך ורק על רחמיך, יודע אני בעצמי שאין לי על מה להישען ומבקש ממך מחילה בחסד מחילה ברחמים, מבקש ממך סליחה בלי מילים.

יהושע

3 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. יפה! קצר קולע ולעניין! מאוד אהבתי את כתיבתך (אף כי (לטעמי) היא קצת דכאונית), היא בהחלט נותנת חיזוק תורני אמוני לאנשים המחפשים איך לעבוד את בוראם.

  2. אותם הומואים שהשלימו עם עצמם ולא פוגעים באחרים לא מדברים על אהבה אוטומטית; גם להם יש חוקי מוסר, גבולות, משכב זכור, מונוגמיה ועוד לשמור עליה. ויש להם חברה שלמה שמתקוממת נגדם ולא מקבלת אותם בידיים פתוחות. לא חסר להם קשיים. ואביהם שבשמיים נמצא שם בשבילם.

    נראה שבעיקר מאותם הומואים שאתה מרבה לזלזל בהם- יש לך לבקר סליחה. הקולות "הצדקנים" ו"הדביקים" הם קולות המוסר שאתה בעוורונך לכסות ולהתעלם.

    פקח את העיניים