עוד משיבים ל"שאל את הרב": רבנים ופסיכולוגים | הלכה

נוסף על הרב הראל מצטרפים לצוות המשיבים: הרב רונן לוביץ, הרב יובל שרלו, הרב יחיאל פאוסט, הרב ברוך אפרתי; וכן הפסיכולוגים פרופ' טוביה פרי וד"ר ברוך כהנא * אתם מוזמנים להתחיל לשאול

5831921

לרגל הימים הנוראים, אתר כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים משיק מדור מיוחד וממוקד –  "שאל את הרב" אשר מוקדש כולו לנושא ההומוסקסואלי הדתי.

פעם ראשונה שהומואים דתיים יכולים לשאול במרוכז רבנים ופסיכולוגים בכל הקשור לנושא ההומוסקסואלי מן הזווית הדתית-ערכית-אמונית.

את הרבנים אפשר לשאול שאלות מן הזווית ההלכתית או מן הזווית האמונית, ואת הפסיכולוגים שאלות מן הזווית הפסיכולוגית.

בכך ההומואים הדתיים יקבלו מענה ממוקד לנושאים הטורדים אותם, ואף קהלים אחרים יוכלו להפנות שאלות לרב, כגון הורים לבן הומו, אישה שגילתה שבעלה הומו, נער שגילה שאביו הומו.

עוד בטרם הנושא ההומוסקסואלי הדתי קיבל במה תקשורתית, היו שאלות רבות בתחום אשר לא קיבלו מענה פומבי ואף בקושי נשאלו בחדרי חדרים. גם היום, לאחר שבשנים האחרונות הנושא ההומוסקסואלי הדתי מקבל במה במגזר הדתי, עדיין נותרו שאלות רבות פתוחות בנושא ועדיין לא נשמע קול הלכתי ברור בנושאים שונים.

דוגמות אחדות לנושאים שנותרו פתוחים או שטרם נשמע קול הלכתי ברור ומנומק: האם מותר להומו ללכת לחוף נפרד? האם מותר לו ללחוץ יד של גבר? האם מותר לו ללחוץ יד של אישה? מה הפתרון ההלכתי למי שנמשך לגברים ואינו יכול להימשך לנשים כלל? האם חובה ללכת לטיפול פסיכולוגי כדי לבדוק אפשרות של משיכה לנשים? האם מותר לשני הומואים לגור יחד? מה עמדת ההלכה בנוגע לאימוץ של זוג גברים? מה עמדת התורה באשר לברית הזוגיות לחד-מיניים

בעזרת המדור "שאל את הרב", יידונו נושאים אלו ועוד בפעם הראשונה במקום מרוכז וממוקד על ידי רבנים תלמידי חכם מן העולם האורתודוקסי, וכן ע"י פסיכולוגים מקצועיים ויראי שמים.

המדור הושק לפני ימים אחדים והרב המשיב היה הרב ארלה הראל (שדן בשאלות כבדות משקל כמו: האם יש דין ייהרג ובל יעבור על משכב זכר, האם נזירות היא הפתרון להומואים, האם מותר לקחת כדורים כדי להימנע ממשכב זכר, איסור לחיצת יד של גבר, האם הומו כשר לעדות, ועוד) וכעת מצטרפים לצוות המשיבים עוד רבנים ופסיכולוגים.

להלן רשימת המשיבים ופרטיהם:

הרב ארלה הראל  לשעבר ר"י שילה; מגשר מוסמך ובעל ניסיון עשיר בעזרה להומואים דתיים

הרב רונן לוביץ – רב מושב ניר עציון ומרבני בית הלל

הרב יחיאל פאוסט – לשעבר ר"י ההסדר מורשת יעקב; יועץ אישי וזוגי, מחבר "עת דודים"

הרב ברוך אפרתי – רב קהילת זית רענן, שכונת הזית, אפרת

הרב יובל שרלו – ר"י אורות שאול וחבר הנהלת רבני צהר

פרופ' טוביה פרי – פסיכולוג קליני; המחלקה לפסיכולוגיה באונ' בר אילן; אדם דתי

ד"ר ברוך כהנא – פסיכולוג קליני, מורה במכון רוטנברג לפסיכולוגיה יהודית; אדם דתי

רוצים לשאול שאלה או לקרוא תשובה על שאלה שכבר נשאלה? לחצו כאן

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.