חנוך דאום: טרנסג'נדריות – הפרעת אישיות | כל-מיני

"האם זה במסגרת הפוליטיקלי קורקט להודות שעם כל הפתיחות והפלורליזם, גבר שחותך את איבר מינו כדי להפוך לאישה, ובכן, נראה לי כהפרעת אישיות, כמו משהו לא בריא, לא מאורגן, לא קביל וכזה שמסוכן לעודדו", כתב דאום ועורר את חמתה של חלק מאנשי הקהילה הטוענים כי בטורו דאום מתהדר בקבלתו המלאה, לכאורה, את הלסביות וההומואים, רק כדי לתקוף את הציבור הטרנסג'נדרי

הטור של דאום; פורסם במוסף השבת של ידיעות אחרונות, כ"ד באב תשס"ט, 14.8.09

חלק מאנשי הקהילה לא נשארו חייבים לנוכח דבריו של דאום, ויצאו להפגין:

חנוך מחנך, ומסתבך: פעילי הקהילה ההומו-לסבית הפגינו נגד חנוך דאום

טור של חנוך דאום, בו התייחס אל ניתוח לשינוי מין כאל הפרעה נפשית, עורר את זעם הקהילה הלהט"בית, שנציגיה הפגינו מול בית ידיעות אחרונות; אלישע אלכסנדר, שהפך מאשה לגבר: "בידיעות בוחרים לעמוד לצד ההומואים והלסביות כל זמן שהם דומים לסטרייטים"

עשרות נציגים של הקהילה ההומו-לסבית הפגינו אתמול (שלישי) מול בית ’ידיעות אחרונות’. הסיבה – טור מקומם מבחינתם אותו כתב חנוך דאום במוסף הפוליטי לשבת של העיתון, שהתפרסם ב-14.8.

בקהילה, שנדמה כי עברה לאופנסיבה מאז פיגוע הירי במרכז הנוער הגאה בתחילת החודש, לא אהבו את הטור. אלישע אלכסנדר, טרנסג’נדר (אישה לשעבר) אמר: "בטורו דאום מתהדר בקבלתו המלאה, לכאורה, של לסביות והומואים, רק כדי לתקוף את הציבור הטרנסג’נדרי".

אלכסנדר קובל על התייחסות התקשורת לשכמותו. "תופעה זו חוזרת ונשנית בכתבות, שהתפרסמו לאחרונה, בהן ’ידיעות’ בוחרים לעמוד לצד ההומואים והלסביות כל זמן שהם דומים לסטרייטים ואילו טרנסג’נדרים, ביסקסואלים, בו’צים, אוחצ’ות, מלכות ומלכי דראג ואחרים, זוכים להתעלמות ולגינוי. קבלת האחר אינה יכולה להיות סלקטיבית". לפי אלכסנדר, קבלת ההומואים לחברה נעשית על פי מידת קרבתם ומעשיהם למקובלים וסטרייטים, כגון גיוסם לצבא.

המפגינים אחזו בשלטים בהן כתובות כגון "די להסתה בידיעות", "די לטרנסופוביה בתקשורת" ו"חופש ביטוי ולא חופש שיסוי".

חנוך דאום בתגובה: "כשם שחופש הביטוי מעניק לי את הזכות לכתוב מה שכתבי, כך אני רואה בהפגנה שהתקיימה מול ’ידיעות’ מחאה לגיטימית ודמוקרטית. אני גם מכבד את כל מי שחושב אחרת ממני, אולם דעתי לא השתנתה והיא מגובה ב-DSM (ספר המפרט תסמיני הפרעות נפשיות, עליו מתבססים בלימודי פסיכולוגיה ופסיכיאטריה, ל"ל): בעוד להיות הומו או לסבית זה דבר מולד ונורמטיבי, לשנות את מינך על ידי ניתוח ולהפוך מגבר לאישה או להיפך, זו הפרעה נפשית הדורשת טיפול. כמובן, שצריך להתייחס בכבוד לכל אדם ולהעניק לו את מלוא זכויותיו".

לא התקבלה תגובת ידיעות אחרונות.

(דיווח מאת ליאור ליברובסקי. פורסם באייס, ו' באלול תשס"ט, 26.08.09)

עוד בעניין הזה ראו nrg חדשות.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.