לא תקרב, אביזרייהו דעריות, לא תתורו – נכון לגבי הומואים? | שאל את הרב

הומו שצופה בתמונות לא צנועות של גברים עובר על "לא תתורו"? ואם הוא מחבק גבר הוא עובר ב"לא תקרב"? * הרב הראל נשאל ועונה

(עוד בעניין: משכב זכר נכלל בגדר "ייהרג ובל יעבור"?)

הרב הראל

השאלה:

א. האם הומו שצופה בתמונות לא צנועות של גברים עובר על "לא תתורו"?

ב. האם הומו שמחבק גבר (חיבוק מיני ולא חברי) – עובר על "לא תקרב" או על "אביזייהו דעריות"?

ג. האם הומו שמביט באצבע הקטנה של גבר ונהנה מזה – עובר על איסור כשם שסטרייט שמביט באצבע קטנה של אישה עובר?

ד. האם כל האיסורים שמופיעים בכותרת נכונים רק לסטרייטים (כי הם נאמרו רק על הנפוץ, דהיינו על סטרייטים) או שהם נכונים גם להומואים?

(ה. ובשולי הדברים, אם מותר לשאול – האם בת סטרייטים שצופה בתמונות לא צנועות של בנים עוברת על "לא תתורו" וכו' או שהאיסור נאמר רק על בנים?)

 התשובה:

א. ודאי שכן, איסור לא תתורו משמעותו לעורר בליבי הרהור עבירה בכל דרך שהיא, והרי צפיה בתמונות כאלו מעוררת בלב הגבר הצופה בהן מחשבת עבירה!

ב. בוודאי שכן, שכן "כל  הבא על ערווה מן העריות דרך איברים או שחיבק ונישק דרך תאווה ונהנה בקרוב בשר הרי זה לוקה  מן התורה…" (רמב"ם איסו"ב כא א) והרי משכב זכור הינו מאיסורי עריות כמבואר בתורה ובכל הפוסקים;

ג. לענ"ד כן, כאמור, עבור גבר מת"מניק אסורה כל פעולה הגורמת לו הרהור עבירה על גבר אחר;

ד. לענ"ד ברור שהם נכונים גם לגבי מת"מניקים באותה מידה, כל מה שאסור לגבר לעשות באשה אסור למת"מניק לעשות בגבר אחר. כמובן, אם הוא מחבק גבר אחר ולא חש דבר מיני אזי מותר לו, ואתה יודע שכאשר באים אלי חבר'ה מת"מניקים אני לא נמנע מלחבק אותם חיבוק חברי (אלא אם כן הדבר מפריע להם כמובן). וכן אם מראה של גבר איננו מגרה אותו אזי מותר לו לראותו בלבוש חלקי כגון בבגד ים, אך ראוי מאוד להיזהר מזה כי דברים אלו הם סרסורי החטא כלשון חז"ל, והעיניים רואות והלב חומד וכלי המעשה גומרים העבירה!

ה. איסור לא תתורו הוא לאו דאורייתא שגם נשים חייבות בו כמבואר בספר החינוך, וזהו דבר פשוט. על כן, אישה הרואה תמונות לא צנועות של גבר והדבר גורם לה להרהור עבירה עוברת על איסור זה.

(רוצים גם אתם לשאול את הרב הראל או רבנים אחרים?
רוצים לקרוא שאלות אחרות שנשאלו?
לחצו כאן)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.