הרב עבדיה נדרש לסוגיית הטרנסג'נדרים | בלעדי / פרסום ראשון

האם אפשר לצרף טרנסג'נדר למניין? מותר לו לעלות לתורה? הוא מצטרף לזימון? יש בו דין "קול באישה" או דין ייחוד? * מענה לשאלות אלו ועוד בספר "דור תהפוכות" המעוטר בהסכמות של הרב עבדיה זצ"ל, הרב עמאר, הרב מאזוז, הרב גולדברג ועוד * את הספר תוכלו לקנות במפגש הקרוב של כמוך, ביום חמישי הזה

(עוד בעניין: יחס ההלכה לטרנסג'נדרים)

010

תכירו את הספר המהפכני דור תהפוכות (308 עמ', כריכה קשה) הדן על "אודות מה שעלה בדורנו דור תהפוכות, ניתוחים לשינוי המין שהופכים איש לאישה ואישה לאיש, בדרך הורמונלית וכירורגית". המחבר הוא הרב עידן בן-אפרים (מח"ס עידן הטהרה, עת מלחמה) שנדרש לסוגיה בעקבות סיפור אישי של אישה שהפכה לאיש וחזרה בתשובה.

011

הספר דן בכל הנושאים ההלכתיים האפשריים הקשורים לגבר ששיטנה את מינו לאישה, ולהפך: גדרי האיסור בניתוחים לשינוי המין, מעמדם ההלכתי ודיניהם וחיוביהם במצוות של המנותחים לכל פרטיהם. כמו כן מתבארים כאן בקצרה דיני ניתוחי אנדרוגינוס, שיבוט בני אדם ועוד נושאים קרובים.

הנה תוכן העניינים של הספר (חלקי. יש עוד עמוד שלא הבאנו כאן):

013

נותני ההסכמות לספר: הרב עובדיה יוסף זצ"ל; הגר"י ליברמן – ראש ישיבת כולל שומרי החומות ורב דקהל סדיגורה בירושלים; הגאון הנאמ"ן רבי מאיר מאזוז -ראש ישיבת כסא רחמים; הג"ר זלמן נחמיה גולדברג שהרבה מדבריו משובצים בספר; הרשל"צ הרב שלמה עמאר; הג"ר יצחק יוסף – מח"ס ילקוט יוסף; הג"ר אשר זעליג וייס שגם צירף תשובה משלו בעניין טיפול הורמונלי וכירורגי באנדרוגינוס.

012

את הספר אפשר לקנות אצל המחבר או במפגש הקרוב של כמוך, ביום חמישי הזה.

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. וואו הרב עובדיה נדרש לסוגיית הטרנסג'נדרים?! מה?! איפה איפה?! אה, הוא רק כתב הסכמה לספר של מישהו אחר? אה, הוא רק כתב הסכמה *גנרית* לספר כמו שהוא כתב לאלפי ספרים וחוברות בלי לקרוא אותם? אה, הוא אפילו לא מזכיר את נושא הספר בהסכמה שלו, רק את הכותרת?

    מה קרה, הרב עידן בן אפריים לא מספיק "גדול" בשביל הכותרת?
    הג"ר אשר וייס שכתב תשובה בספר בנוגע לאנדרוגינוס לא מספיק מת בשביל הכותרת?