חדש: ספר פרוזה העוסק בהומואים דתיים | תרבות

ראש כולל (שהוא גם נטורופת, מגדל כבשים ויועץ כללי) כתב את ספר הפרוזה הראשון שעוסק בהומואים דתיים – הספר "לרעות בגנים" מאת הרב ארלה הראל

(עוד בעניין: הספר של הרב הראל וכמוך ב"עולם קטן" של השבת)
לרעות בגנים הרב הראל

הרב ארלה הראל, לשעבר ראש ישיבת שילה והיום ראש כולל, כתב את "לרעות בגנים" – ספר הפרוזה הראשון שעוסק בהומואים דתיים!

הרב הראל הוא דמות ססגונית שמשלבת עולמות שונים: ראש כולל ומרצה במכללות ובישיבות הסדר, מגשר בהכשרתו ויועץ כללי, מגדל עזים, איש אדמה, אוכל ביצי חופש הגדלות בלול שבחצר ביתו, וחבר מועצת עמותת כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים. זהו ספר הפרוזה הראשון שכתב, ומדובר בספר מהפכני שעוסק בגלוי בנושא שהוא עדיין בגדר טאבו בעולם הדתי – הומוסקסואליות.

הספר יצא בשיתוף דברי שיר ועמותת כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים.

עלילת הספר

הספר 'לרעות בגנים' כולל בתוכו שלשה סיפורי חיים שנארגים יחדיו.

החלק הראשון מספר את קורות חייו של נער יתום דור שני לשואה, הנע בין עולמות רוחניים שונים, הופך לחסיד סלונים ומתגלגל בסופו של דבר להקמת חווה בהרי יהודה.

החלק השני מספר את קורותיו של מתמניק (הומו) דתי, על לבטיו, קשייו, הטלטלות סביב הגדרת הזהות, יחס הסביבה אליו, ניסיונות שינוי שלא צולחים, נטישת העולם הדתי ועוד.

החלק השלישי מפגיש אותנו עם נערה בת עולם הזוהר ההוליוודי המחפשת את עצמה ואת עולמה הרוחני. החיבור המפתיע בין הדמויות יוצר רקמת חיים מיוחדת של צמיחה ופריחה, למרות הקשיים האובייקטיבים שחווים הגיבורים.

זהו ספר ראשון מסוגו, הבא להציף את עולמם של ההומואים הדתיים למודעות ציבורית, לעורר את הקהל להכיר במציאותם ובקשיים שלהם, ולנסות להציע אופק של תקווה ואור.

הספר כתוב בנימה אופטימית אך ראלית, המודעת לקשיים ומבקשת לחפש דרך למצוא את השבילים בתוך גן המבוכה המקיף את כולנו.

רבנים שעברו על הספר

הספר עבר את עיניהם של רבנים רבים, ביניהם: הרב חיים דרוקמן – ראש ישיבות בני עקיבא וראש ישיבת אור עציון, הרב רא"ם הכהן – ראש ישיבת עתניאל, הרב אברהם וסרמן – ר"ם בישיבת רמת גן.

לרעות בגנים הרב הראל

מידע על המחבר

הרב הראל הוא בהחלט דמות צבעונית, עשירה, מגוונת ומרתקת.

הרב משמש ראש כולל בעפרה ומרצה במכללות ובישיבות הסדר. היה ר"י ההסדר בשילה.

הרב נטורופת מוסמך, מגשר בהכשרתו ויועץ כללי.

הרב איש אדמה, ובביתו שבעפרה הוא מגדל עזים, ואוכל ביצי חופש המוטלות בלול שבחצר ביתו.

הרב הראל חבר מועצת עמותת כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים, ומשיב בשו"ת "שאל את הרב" באתר כמוך. הרב הראל שוחח וליווה הומואים דתיים רבים, כנראה יותר מכל רב אחר. יחד עם עמותת "כמוך" הקים הרב הראל את מיזם "אנחנו" – שידוכים בין הומואים ללסביות.

הספר כעת בחנויות.

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.