השר אריאל: "זכויות להומואים – לא בחקיקה" | כל-מיני

השר הגיב על הצעת החוק להשוואת הטבות המס להומואים, ואמר כי: "יש בכל החברה 'כאלה', הם בחרו בזה". לדבריו, "צריך לטפל בפרטים, בלי הכרה ממלכתית" * ומנגד: דני דיין תוקף את הבית היהודי בנושא

(עוד בעניין: ח"כ אריאל: "לא לגייס הומואים")

תצלום: אתר הכנסת
תצלום: אתר הכנסת

"הומואים זה לא דבר נורמטיבי" – כך אמר הערב (שבת) שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, בהתייחסו להצעת החוק שמבקשת להשוות את הטבות המס מהן נהנים זוגות נשואים לאלה של זוגות חד-מיניים. בראיון לתכנית "פגוש את העיתונות" בחדשות 2 אמר אריאל: "יש בכל החברה 'כאלה'. אנחנו חושבים שזה לא דבר שצריך להיות בחקיקה. זה לא שאין פתרונות, אבל מה שהם רוצים זה הכרה ממלכתית בעניין, ואנחנו לא חושבים שזה דבר שהמדינה צריכה להוביל אותו. המדינה צריכה לתת תשובה לאנשים האלה, ויש הבדל בין הפרט לבין המדינה. בפרטים המדינה מטפלת".

אריאל המשיך אמר: "הומואים בחרו במה שהם רוצים להיות. כל אחד בוחר מה הוא רוצה לעשות. אנחנו חושבים שלא צריכה להיות הכרה ממלכתית, המדינה לא צריכה להוביל את זה. המדינה צריכה לתת תשובות והיא נותנת תשובות. לא צריך שתהיה הכרה. המדינה לא צריכה לשים את זה בכותרת בחוק". כשנשאל מדוע, השיב אריאל: "זה דבר שהוא לא הדבר הנורמטיבי והרגיל והחשוב, אנחנו חושבים שיש דברים נוספים שצריך לטפל בהם לפני זה".

דבריו של אריאל נאמרו על רקע איומי סיעתו להטיל וטו על הצעת החוק של ח"כ עדי קול (יש עתיד) לשוויון בין הורים הטרוסקסואלים והומוסקסואלים ולפיה יושוו נקודות הזיכוי של בני זוג מאותו המין לאלה של בני זוג הטרוסקסואלים. בעקבות האיום, הצעת החוק לא הובאה לאישור הכנסת.

בבית היהודי מיהרו להודיע כי יטילו וטו על ההצעה כיוון ש"היא לא תואמה" איתם. ואולם כעבור יממה של ביקורת וסערה ציבורית עשו בבית היהודי הערכה מחודשת. יו"ר הסיעה, איילת שקד, הודיעה כי חבריה יתמכו בחוק, בהתאם לפשרה שהושגה לפיה "החוק ישונה וינוסח מחדש", כך לפי הודעה רשמית של הסיעה.

(וואלה, ד' בטבת תשע"ד, 7 בדצמבר 2013)

צפו בדברים (החל מ-10:12):

דני דיין: להפסיק עם ההומופוביה

מתקפה של דני דיין על הבית היהודי בנושא הכרה בנישואין חד מיניים. "המדינה צריכה לאפשר לכל זוג לממש את אהבתו בצורה חוקית".

יו"ר מועצת יש"ע לשעבר, דני דיין, תוקף את מפלגת "הבית היהודי" על רקע התנהלותה בשבוע האחרון בצל הצעת החוק של חברת הכנסת עדי קול (יש עתיד) שתחייב את המדינה להעניק הטבות מס לילדים של הורים בני אותו מין.

בראיון לגלי צה"ל אמר "כואב לי הלב ממש על מישהי שאני מאוד אוהב ומעריך איילת שקד שכן שמעתי ממנה את עמדותיה בנושא וכשאני רואה אותה משמשת ראש החץ לכתיבת המכתבים האלה ולמאבקים למה לא צריך לעשות את זה. אני עכשיו בפורטוגל. במידה מסוימת זה מזכיר לי את האנוסים".

דיין תקף גם את הצעת הפשרה של הבית היהודי לפיה יוענקו ההטבות אך זוג כזה לא יזכה להכרה, "אני לא מקבל את האמירה של הבית היהודי שניתן את ההטבות אבל אל תזכירו לנו שמדובר בהומו. זאת אמירה שבעיניי היא פסולה. מה זאת אומרת? למה האנשים האלו צריכים להסתתר, צריך להגביל אותם בניסוח? בשום פנים ואופן לא".

"הדבר שמאחד את המתנחלים האידיאולוגיים היא הכמיהה לחזור ליו"ש ולהחזיק בה, בשאר הנושאים אנחנו ציבור מגוון. לא עשיתי סקר, אני יודע שבקרב שכניי העמדה שהבעתי שצריך להפסיק עם ההומופוביה שצריך להסתיר את השם השם הזה מספר החוקים, מקובלת לחלוטין".

עוד ציין דיין "עמדתי שבמאה ה- 21 המדינה לא יכולה לאסור על זוג לאהוב זה את זה ולממש את אהבתם. נורא פשוט, אלו דברים כהווייתם. אם חלילה הבת שלי תרצה להתחתן עם גוי, בשבילי זו תהיה טרגדיה, אבל זאת בעיה שלי לא של המדינה. אני לא מצפה מהמדינה שתנקוט צעדים כדי לאסור זאת עליה. על אחת כמה וכמה זוגות הלהט"בים. המדינה צריכה לאפשר לכל זוג לממש את אהבתו בצורה חוקית בלי להסתיר את זה בכל מיני שמות שלא יודעים".

(ערוץ 7,  ב' בטבת תשע"ד, 05/12/13)

האזינו לדברי דני דיין:

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.