אפשר ליַצֵר תשוקה לאישה? | נשים לבעל הומו

"אני יוצא עם נשים ובטוח שאהיה בעל קשוב ובא טוב לילדיי. איני נמשך לנשים ואיני יודע כיצד ליצר תשוקה לנשים" * ד"ר ברוך כהנא מייעץ

ד"ר ברוך כהנא
ד"ר כהנא

השאלה:

שלום,

אני בחור שלומד בישיבה לבעלי תשובה, כבן 31, ונמצא טיפול בבעיית הנטייה המינית.

כמו כן התחלתי לצאת לשידוכים, ומרחפת מעליי עננה כבדה של פחד וחששות לגבי הזוגיות עם האישה.

הנני בטוח שב"ה אהיה אבא טוב לילדיי וגם בעל קשוב וטוב, מבין לצורכי האישה חבר ואיש סוד עבורה.

יש לי חשש לגבי התשוקה, איך לייצר אותה, כיוון שאין לי כלל משיכה למין השני, אך אני מבין היטב שזה הצעד הנכון עבורי, עבור בחור שבחר חיי תורה ואני מאמין שלי הוא חיים זוגיים מונוגמיים עם אישה בלבד, לגבי האקט המיני אינני חושש אך לגבי האינטימיות התשוקתית, מה עושים?

אשמח לעצתכם

התשובה:

באופן כללי, אי אפשר "לייצר" תשוקה. אפשר, לפעמים, לעורר אותה – כל אחד ע"י מה שמעורר אותו. לפעמים אם יוצרים קישור של הקשר הפיזי לדברים אהובים אחרים (מראה מסוים, ריח וכד') נוצרת גם תשוקה פיזית כלשהי. לא תמיד.

הבעיה העיקרית היא שהרגשות שלנו אינן הולכות בתלם כלשהו. האם אתה יכול לכעוס לפי הזמנה? לשמוח באופן מאולץ? יש הדרכות כלליות, כמו "אחרי המעשים נמשכים הלבבות", ויש בהן הרבה תועלת, אבל לא תמיד. לפעמים, כמו שכל אחד יודע, הניסיון לשמוח באופן מאולץ דווקא יוצר תגובה רגשית הפוכה.

לכן, החשוב הוא לטפח מה שכן בידך: מערכת יחסים קרובה, רגישה, מתחשבת. לנסות לקבל מזוגתך מה שאתה יודע שביכולתך לקבל – בעיקר בתחום הרגשי, עזרה הדדית, שמחה על האיכויות שאתה רואה בה, על האהבה שיש בה כלפיך…לא לנסות לאלץ בכח רגש ולא תשוקה. דווקא כשלא מצפים להן, הן יכולות להגיע פתאום.

ברוך

(רוצים גם אתם לשאול את ד"ר ברוך כהנא או רבנים אחרים?
רוצים לקרוא שאלות אחרות שנשאלו?
לחצו כאן)

2 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ומה על האישה המסכנה שתתחתן עם מישהו שאף פעם לא יאהב אותה ולא ימשך אליה?
    פונה יקר – אתה דן את עצמך לחיים של שקר והסתרה. מתוך אלה מגיעים רק דברים שליליים – פגיעה באחר ובעצמך, שקרים ובגידות.
    אתה יכול לחיות חיים שלמים ואמיתיים עם גבר – אני מכירה זוגות של הומואים דתיים שחיים חיים טובים מאוד.

    חבל על החיים שלך, של אישתך ושל הילדים שלך.

  2. דעי לך מה שאת עושה זה הסתה לעבירה ואדם שמסית לעבירה דינו קשה יותר מעובר העבירה עצמה את חושבת שלהיות הומו ולקיים חיים של דת עולים בקנה אחד. ממש לא זה גרוע ביותר עצתך היא עצת בלעם האישה לא מסכנה היא להפך מקיימת מצווה כי כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם ומלואו אני בטוח שהנטיה המינית של הבחור תחלוף וזה רק ניסיון מאתו יתברך שהוא צריך להתמודד איתו וכמו שאמרו התנאים הקדושים בדרך שאדם הולך מוליכין אותו עם הוא רק יבחר בדרך הישרה והמקובלת של התורה ה'קדוש ברוך הוא ייחלץ לעזרתו ויעזור לו ולך כפי שאת מכנה עצמך דתיה הייתי מציעה לך לעשות תשובה מהר ולחזור בך מדברייך כי את גורמת לעצמך עוון גדול היזהרי לך