סיכום השנה השלישית של כמוך | כל-מיני

"כמוך" ברשימת 100 המשפיעים במגזר הדתי, עוד חשיפות ודברים בלעדיים באתר שמתעדכן בכל יום ומציג הרבה תוכן מקורי, אירוח בפייסבוק, הוצאה משותפת של ספר פרוזה העוסק בהומואים דתיים, חידוש מיזם השידוכים "אנחנו", התפתחויות בניהול העמותה, מפגשים חודשיים ומושקעים, שתי שבתות שזכו לציון גבוה, הרבה נראוּת תקשורתית, ובעיקר הרבה עשייה למען ההומואים הדתיים והמשך ההובלה של כמוך את השיח הדתי במגזר הדתי, הרבני והכללי * לרגל יום הולדת 3 לכמוך – סיכום שנת הפעילות השלישית והצצה לשנה הבאה

שלוש כדור סנוקר

תוכן העניינים:

הוקרה

"כמוך" ברשימת 100 המשפיעים במגזר הדתי!

האתר

נתונים על האתר

יותר תוכן מקורי ועדכון האתר פעמיים ביום

בלוגים חדשים

מדורים חדשים – שאל את הרב

חשיפות ודברים בלעדיים

שדרוג האתר

הפייסבוק

הפייסבוק הרשמי של כמוך – אירוח בפייסבוק

קבוצה סודית – "דתיים כמוך"

מיזמי כמוך

כמוך בהוצאה משותפת של ספר פרוזה בנושא הומואים דתיים

מיזם השידוכים בין הומואים ללסביות

גמ"ח סבסוד טיפולים פסיכולוגיים

ניהול העמותה

חברים בעמותה

עלויות

חברי ועד, חברי ועדת ביקורת, מועצת העמותה

תקנון העמותה

גיוס תרומות

המפגשים והפעילויות

יותר משתתפים במפגשים

המפגשים שהיו

המפגשים שיהיו

שבתות כמוך

נראוּת תקשורתית

תרומות

אחרית דבר

הצצה לשנה הבאה

birth3

הילד בן שלוש.

מספר מחייב קצת. בן 3 למקרא. 3 אבות. 3 חלקים לתנ"ך. 3 נסים קבועים במדבר (מן, ענני הכבוד והבאר, למי שתהה), 3 ימי הגבלה, 3 רגלים, 3 סעודות שבת, 3 ערי מקלט בארץ ישראל המערבית, 3 דברים שעליהם העולם עומד. וגם כמוך:

3 שנים של קשר עם רבנים, רצון לשמוע ולברר את דבר השם.

3 שנים של חיבור לתורה, להלכה, לאנשים, לבני אדם.

3 שנים של פעילויות חברתיות מדי חודש בחודשו, בלי יוצא מן הכלל.

3 שנים של שבתות משותפות אחת לחצי שנה.

3 שנים של אתר פעיל, אתר המתעדכן בכל יום, ולפעמים כמה פעמים ביום.

3 שנים של פייסבוק פעיל, פייסבוק המתעדכן בכל יום, ולפעמים כמה פעמים ביום.

3 שנים שאתם מאמינים בנו, תומכים בנו וחלק מאתנו.

3 שנים שאתם בוחרים כמוך! ולא רק אתם בוחרים (ראו מיד).

הוקרה

"כמוך" ברשימת 100 המשפיעים במגזר הדתי!

גם הציונות הדתית בחרה בכמוך! עמותת כמוך (ואם נדייק: עמית לוי, יו"ר העמותה ועורך האתר) שובצה ברשימת "100 האנשים שעושים לנו את המגזר" הדתי.

השבועון מוצש, מבית מקור ראשון, חגג 100 גיליונות, ובמסגרתו הפיק את המיזם המיוחד, ובו נבחרו 100 המשפיעים מתוך מעל 300 מועמדים. בהחלט כבוד!

הדבר זכה לסיקור תקשורתי גם בערוץ 2. צפו בדברים:

האתר

גם השנה אתר כמוך הוא גם האתר היחיד שפונה להומואים דתיים אורתודוקסים והמתעדכן בכל יום, ובשנה החולפת היו ימים שבהם התעדכן האתר כמה פעמים ביום . כמו כן, בשנה שחלפה הגיע אתר כמוך לרשומה ה-1000 שלו, ובע"ה עוד חזון למועד.

נתונים על האתר

בשנה החולפת, מאז יום הולדת שנתיים ועד יום הולדת שלוש, רשם אתר כמוך עלייה בממדים חשובים:

* עלייה ב-74% בכמות המבקרים בשנה האחרונה

* עלייה ב-63% בכמות צפיות בעמודים באתר

* עלייה של 6% במשך השהייה באתר

עוד נתונים על האתר תמצאו כאן

יותר תוכן מקורי ועדכון האתר פעמיים ביום

ההבדל הבולט מיום הולדת שנתיים ליום הולדת שלוש הוא שבשנה שחלפה הפכנו מאתר שרוב החומר שלו מיובא מבחוץ לאתר שרוב מוחלט של החומר שלו הוא תוכן מקורי.

התהליך החל עם כותבי הבלוגים שהחלו לפרסם רשומות בקביעות כל שבוע (ולא אחת לחודש כמו בעבר), והמשיך במדור "שאל את הרב" (ראו להלן – מדורים חדשים).

כמו כן, השנה התחלנו לעדכן את האתר פעמיים ביום, ואולם עדיין לא בקביעות. נראה מה יהיה השנה.

בלוגים חדשים

רגע לפני שנדבר על הבלוגים החדשים נציין כי השנה נפרדנו משני בלוגים ותיקים: מהבלוג של צחי "הדרך שלי אל עוץ", ומהלוג של נדב "זו לא את, זה אני." תודתנו נתונה לשניהם על שבכל שבוע  כתבו רשומה מקורית.

השנה העלינו בלוגים חדשים:

* בלוג חדש ומפתיע – "פצעי אוהב", ובו בנימין, 28, מחפש את הקב"ה במקומות הקשים ביותר בחייו. בתחילה עלתה רשומה אחת לחודש, וכעת מתפרסמת רשומה אחת לשבועיים, ביום שלישי, בסבב עם הבלוג של יהושע.

* הבלוג של יהושע, הומו דתי נשוי, "ורוח אלוקים מרחפת", שאף הוא עבר ממתכונת של אחת לחודש למתכונת של אחת לשבועיים.

* הבלוג של אריה ומשה – "משכני אחריך": אריה ומשה בבלוג משותף, כותבים יחד ולחוד. מבררים. מזמינים להימשך פנימה. השניים כותבים על נושאים הקרובים ללבם, כל אחד מן הזווית שלו וכל אחד בסגנון שלו. הם גם יתכתבו זה עם זה, יחלקו זה על זה, יסכימו זה עם זה, יאירו זוויות שונות באותו הנושא, וידונו זה עם זה. והכול בכבוד הדדי. הבלוג יתפרסם פעמיים בשבוע – ביום שני הרשומה של משה וביום חמישי הרשומה של אריה.

כמו כן השנה השקנו בלוג-מדור מיוחד: ארונות נפתחים – סיפורים אישיים המספקים הצצה אל חדר הארונות וחדר הלב של הומואים דתיים. חשיבות המדור היא בתיעוד סיפורים אמתיים והצגה ופריסה של אוסף נושאים חשובים שנוגעים לכל אחד ואחד, והכול מזווית אישית: אני והגילוי, אני והדת, אני והשיתוף הראשון, אני והמשפחה, אני והרבנים, אני והחברים הקהילה ומקום העבודה,  אני והטיפול, אני ונשים, אני וכמוך, אני בעוד 10 שנים.

רוצים גם אתם להתראיין למדור? שלחו לנו דוא"ל: kamoha.or@gmail.com

5831921

מדורים חדשים – שאל את הרב

בחודש אלול השקנו באתר את המדור המיוחד "שאל את הרב" – שו"ת מקוון שבו עונים לשאלותיכם גם רבנים וגם פסיכולוגים.

זו הפעם הראשונה שמתאפשר להומו הדתי לשאול במרוכז רבנים ופסיכולוגים בכל נושא הקשור להומוסקסואלי –  הרבנים נשאלים מן הזווית ההלכתית או מן הזווית האמונית, והפסיכולוגים מן הזווית הפסיכולוגית.

בכך בפעם הראשונה יש מענה ממוקד ומורכז של הנושאים הטורדים אתכם, ואף הטורדים קהלים אחרים שיכולים להפנות שאלות לרב (כגון הורים לבן הומו, אישה שגילתה שבעלה הומו, נער שגילה שאביו הומו).

רשימת המשיבים כולל רשימה מכובדת ומגוונת של אישים מכל הקשת שלך הציונות הדתית:

הרב ארלה הראל – לשעבר ר"י שילה; מגשר מוסמך ובעל ניסיון עשיר בעזרה להומואים דתיים

הרב רונן לוביץ – רב מושב ניר עציון ומרבני בית הלל

הרב יחיאל פאוסט – לשעבר ר"י ההסדר מורשת יעקב; יועץ אישי וזוגי, מחבר "עת דודים"

הרב ברוך אפרתי – רב קהילת זית רענן, שכונת הזית, אפרת

הרב יובל שרלו – ר"י אורות שאול וחבר הנהלת רבני צהר

פרופ' טוביה פרי – פסיכולוג קליני; המחלקה לפסיכולוגיה באונ' בר אילן; אדם דתי

ד"ר ברוך כהנא – פסיכולוג קליני, מורה במכון רוטנברג לפסיכולוגיה יהודית; אדם דתי

הנה דוגמות אחדות לשאלות שכבר הופנו לרבנים ולפסיכולוגים והעוסקים בנושאים מגוונים: משכב זכר נכלל בגדר "ייהרג ובל יעבור"?, הומו בגדר "אונס רחמנא פטריה"?, כדאי לצאת מהארון?, מה דעת ההלכה על "מניין גאה"?, מותר להתחתן בלי לספר?, הומו פטור מפרו ורבו?, מותר לשדך בין הומואים?, מה המוצא למי שלא נמשך לנשים?.

את כל השאלות והתשובות תוכלו לקרוא כאן ואף לשאול שאלה בעצמכם.

השנה גם הוספנו מדור בצרפתית באתר, והוא מצטרף למדור באנגלית. תודה לא' על מלאכת התרגום.

חשיפות ודברים בלעדיים

גם השנה המשכנו לחשוף ולפרסם דברים בלעדיים ופרסומים ראשוניים.

גם השנה הדברים הבלעדיים שפרסמנו זכו לאזכורים בכלי התקשורת השונים (ראו להלן – נראות תקשורתית).

הנה דוגמות אחדות:

הרב הראשי לצרפת יוצא בחריפות נגד נישואים, הורות ואימוץ חד-מיניים – נישואים חד-מיניים? הצעד הבא הוא שנתיר לאב להתחתן עם בתו. הורות חד-מינית? מונח שהוא המצאה. אימוץ חד-מיני? האימוץ קיים כדי להעניק לילד משפחה ולא להפך * הרב הראשי לצרפת (לשעבר), הרב ז'יל ברנהיים, תקף בחריפות את ארגוני ההומואים ולסביות, ולדבריו הם רוצים "'לפוצץ' טוב יותר את היסודות ההטרוסקסואלים של החברה שלנו" * בלעדי לכמוך!

"מצוקת החד-מיניים אל מול איסור תורה, דורשת מענה מסדר גודל של מדרשי התנאים" – כך טוענת ד"ר חנה פרידמן בהתכתבות פנימית עם רבני בית הלל * בלעדי לכמוך

הרב עבדיה נדרש לסוגיית הטרנסג'נדרים – האם אפשר לצרף טרנסג'נדר למניין? מותר לו לעלות לתורה? הוא מצטרף לזימון? יש בו דין "קול באישה" או דין ייחוד? * מענה לשאלות אלו ועוד בספר "דור תהפוכות" המעוטר בהסכמות של הרב עבדיה זצ"ל, הרב עמאר, הרב מאזוז, הרב גולדברג ועוד * פרסום ראשון!

הרב לאו: "אין היתר לגזור על בני אדם חיי בדידות" – האם עצם החיים המשותפים, תחת קורת גג אחת, של בני זוג חד מיניים שמוצאים הבנה ואהבה זה עם זה הם איסור? הרב בני לאו מסרטט גבולות גזרה: הגבול האחד – כל פעילות גופנית או נפשית שמייצרת התעוררות פיזית שאינה מותרת – תהיה אסורה. הגבול השני – אין היתר לגזור על בני אדם חיי בדידות אלא הצורך של אדם לצאת מן הבדידות ולחיות במבנה זוגי הוא צורך קיומי, "ובחרת בחיים" * בלעדי לכמוך!

לרגל יום הולדת 3 השקנו באתר את המיזם "בזכותם אנו כאן", ובו ריאיונות בלעדיים עם האנשים שהציבו את היסודות להומואים דתיים:

הכירו את יאיר – מייסד הקבוצה הראשונה בהיסטוריה של ההומואים הדתיים – לפני 26 שנה הקים יאיר הקבוצה הראשונה בהיסטוריה של ההומואים הדתיים. הוא מספר על ההחלטה להקים את הקבוצה, על החששות, מה היה תוכן המפגשים, וגם למה הוא מתגעגע. וגם יש לו גם מסר לאומה * בלעדי לכמוך

הכירו את יוני – מייסד "הקו הלבן", המענה הטלפוני הראשון להומואים דתיים – במשך 13 שנה ניהל יוני את הקבוצה המאורגנת הראשונה של הומואים דתיים, ובין השאר גם הקים וניהל את "הקו הסרוג". הוא משתף בזיכרונותיו על המפגשים שהיו ועל התקופה ההיא

הכירו את חנן – חנן המשיך את ניהול הקבוצה לאחר שיוני פרש. חנן הוביל קו חברתי יותר וקליל יותר במפגשי הקבוצה, והוא ניהל אותה עד סגירתה

שדרוג האתר

גם השנה שיפצנו את האתר ועיטרנו אותו בדברים נחמדים, כמו שעון העצר שנמצא תחת הודעות המערכת. גם ממשק "שאל את הרב" לא היה פשוט לבנייה, וב"ה גם זה קרה בזכות ט' שאחראי על הצד הטכני באתר.

הפייסבוק

הפייסבוק הרשמי של כמוך – אירוח בפייסבוק

הפייסבוק שלנו מתעדכן כל יום, ועד כה הוא ינק מן האתר – אנו מעלים לפייסבוק את הרשומות שעולות לאתר.

ואולם השנה, בפעם הראשונה, הפייסבוק שלנו יצר תוכן לאתר, והאתר הוא שינק מהפייסבוק.

השנה התחלנו בסדרת אירוח של אישים שונים בפייסבוק שלנו.

האורח הראשון היה הרב בני לאו, רב קהילת רמב"ן בירושלים. הרב התארח בפייסבוק והשיב על שאלותיכם במקוון, בו-במקום, ואת דבריו שם, שכללו כמה הפתעות, פרסמנו בתמציתיות באתר.

האורח השני היה חה"כ משה פייגלין (ליכוד), שענה תשובות מעניינות על שאלות מעניינות.

בשנה הזו נמשיך לארח עוד דמויות מפתח. יש לכם הצעות את מי כדאי לארח בהמשך? שלחו לנו דוא"ל: kamoha.or@gmail.com

ואם עוד לא לחצתם "אהבתי" בפייסבוק שלנו? זה הזמן. לחצו כאן

Untitled

קבוצה סודית – "דתיים כמוך"

נוסף על עמוד הפייסבוק הרשמי שלנו, לא מזמן פרסה כמוך את חסותה על קבוצה סודית בפייסבוק – "דתיים כמוך". מדובר בקבוצה חברתית, סודית ודיסקרטית, ולמעט חברי הקבוצה עצמה, איש מבחוץ לא יכול לדעת מי חבר בה ואיש מבחוץ אינו יכול לראות מה פורסם בה.

מטרת הקבוצה היא לתת לאנשים הזדמנות לשתף, לדבר עם אנשים, לספר את אשר על לבם, להתייעץ, להגיב לאנשים אחרים ולהיות בקשר עם אנשים שפגשו במפגשי כמוך וכדומה.

רוצים להצטרף לקבוצה הסודית? שלחו לנו את כתובת כרטיס הפייסבוק שלכם: kamoha.or@gmail.com

מיזמי כמוך

כמוך בהוצאה משותפת של ספר פרוזה בנושא הומואים דתיים

הספר "לרעות בגנים" יצא בשיתוף עמותת כמוך. זוהי הפעם הראשונה שעמותת כמוך נטלה חלק בהוצאה של ספר, ובוודאי שבספר ייחודי כמו הספר של הרב הראל העוסק בין השאר גם בנושא של ההומואים הדתיים.

כמוך נזכרת בכריכה האחורית של הספר וכן בעמוד הפנימי שלו. בזכות הספר, בפעם הראשונה עמותת כמוך נכנסה ממש ללב המגזר הדתי לאומי – כמוך הוזכרה פעמים רבות בעלוני בית הכנסת, כגון כתבה ע-נ-ק-י-ת ב"עולם קטן" כולל ביקורת ספר, ריאיון מקיף ב"גילוי דעת", ביקורת ספר ב"ישראלי".

לרעות בגנים הרב הראל

Untitled1

מיזם השידוכים בין הומואים ללסביות

לאחר הקפאה ארוכה חזר לפעילות מיזם "אנחנו – שידוכים בין הומואים ללסביות". כזכור, בשל עומס וחוסר זמן מצד הרב הראל הוקפא המיזם עד מציאת מחליף ראוי. יגענו ומצאנו לו מחליף. בעצם מחליפה. שדכנית מקצועית העונה לשם הדר.

תתחילו לפנות אליה כי היא מחכה לכם, ובעיקר לכן (יש יותר פונים גברים מנשים):  anachnu2.or@gmail.com

גמ"ח סבסוד טיפולים פסיכולוגיים

השנה הצלחנו לגייס תרומה נאה למיזם פעילות הגמ"ח, והתחלנו במהלך של עבודה מסודרת יותר מול המטפלים ומול הפונים. הכנו חוזה מסודר, ובע"ה נעשה ונצליח.

ניהול העמותה

 חברים בעמותה

בניצוחו של חיים הגזבר,התחלנו  השנה ברישום חברים לעמותה, ולעת עתה הרישום בלא עלות (וראו להלן – עלויות). ב"ה הייתה היענות יפה, ואנו מצפים לעוד חברים שיצטרפו.

ההצטרפות מקנה לחבר הנחה בעלויות של המפגשים והפעילויות וכן זכות הצבעה באספות ובהצבעות.

להרחבה מדוע הכרחי לבצע את המהלך הזה, על ההצטרפות בחינם, על ההטבות שמהם תיהנו לאחר ההרשמה, ועל הדיסקרטיות של ההרשמה – לחצו כאן.

כדי להצטרף כחברים לחצו כאן.

עלויות

השנה התחלנו מהלך שמטרתו יציאה מהפסדים שבהם נמצאת העמותה. לשם כך התחלנו לגבות יותר מ-10 ש"ח למפגש, סכום סמלי שלא כיסה יותר מדי.

בשל קולות שנשמעו נגד המהלך, פרסמנו הודעת הסבר, ובשל חשיבותה ונציג אותה גם כאן:

בשל העלויות החדשות של מפגשי כמוך, רצינו לשתף אתכם בכמה פרטים חשובים:

* כל חברי ועד כמוך עובדים בהתנדבות

* לכמוך אין מקורות מימון חיצוניים

* כמוך מתפעלת אתר ומפגשים חודשיים והם כרוכים בהוצאות שוטפות שונות

* מפגשי כמוך מציעים וימשיכו להציע תוכן איכותי ומשובח

* בשנתיים הראשונות היו לכמוך הפסדים רבים בשל גבייה נמוכה (10 ש״ח למפגש) אשר גררה אי הלימה בין ההוצאות הרבות ובין ההכנסות המזעריות

* דוגמות אחדות להוצאות כמוך: שכירות מקום המפגש, עלות הכיבוד, התשלום למרצים-אורחים, החזרי הנסיעה, תשלום עמלות הבנק ואגרות תשלום לרשם העמותות, הוצאות בעבור רואה החשבון, עורך הדין, היועץ המשפטי של העמותה

* כמוך רוצה וצריכה להגדיל את נפח הפעילות שלה

* כדי להתפתח ולהתרחב, כדי לכסות את הגירעון וכדי למנוע גירעון לעתיד – החלטנו להעלות את דמי ההשתתפות תוך דגש על עלות סבירה והגיונית

* כל ההכנסות קודש לפעילויות כמוך

* כמוך פועלת בשקיפות ועל פי החוק, והספרים והחשבונות והדו"חות הכספיים מונחים אצל רשם העמותות לכל מאן דבעי

לסיכום: לא נכון לחשב נקודתית כמה עולה מפגש מסוים ולפי זה לקבוע את העלות, אלא יש להסתכל על התמונה הכללית – הוצאות שוטפות אחרות שאין להן מקורות מימון

teuda

חברי ועד, חברי ועדת ביקורת, מועצת העמותה

מאז יום הולדת שנתיים ועד היום צירפנו חברי ועד, חברי ועדת ביקורת וחברי מועצה לעמותה. כמו כן גייסנו רואה חשבון ועורך דין.

לבקשת רשם העמותות ובשל כל מיני שינוים פנימיים בכמוך שינינו כמה דברים, כגון ביטול מועצת העמותה ובמקומה קמה ועדת האתיקה של העמותה, וכן חלו שינויים בהרכב חברי הוועד – נדב פרשו מהחברות, וכאן המקום להודות לו על פועלו. כאן המקום להודות לחברי הוועד הנוכחיים שפועלים רבות לטובת העמותה – חיים, טל ואביעד.

בהמשך השנה נעדכן בעוד התפתחויות בתחום.

תקנון העמותה

בשנה שחלפה ניסחנו את תקנון העמותה, ואף חברי העמותה אישרו אותו באספה הכללית הראשונה שהייתה לנו.

מאז חלו שינויים, ובאספה הכללית השנייה אישרנו תקנון משודרג שמגן על כמוך ועל עמדות היסוד שלה.

לקריאת התקנון המלא והמפורט של עמותת כמוך, ובו: מבוא, מידע על מוסדות העמותה, חברות בעמותה, ועדת בחירות ועוד הפתעות – לחצו כאן.

גיוס תרומות

אנו מקימים צוות שתפקידו לגייס כספים לעמותה.

מעוניינים להצטרף ולסייע? נשמח: kamoha.or@gmail.com

יד ידיים

המפגשים והפעילויות

יותר משתתפים במפגשים

גם השנה בכל מפגש היו פנים חדשות, ואנו מתחזקים וגדלים.

בשבת כמוך 4 הגיעו כ-50 אנשים, והוכח לנו שמשבת לשבת כוחנו עולה.

אנו שמחים שעוד ועוד אנשים מוצאים בכמוך בית ומקום טוב להיות חלק ממנו.

המפגשים שהיו

אנו הגוף היחיד שמפעיל בקביעות מפגשים חודשיים, וגם בשנה החולפת היה לנו מפגש מדי חודש בחודשו, פעם בירושלים ופעם בתל אביב.

גם השנה שמרנו על התמהיל בין מפגשים חברתיים נטו ופעילויות, ובין מפגשים שמשלבים הרצאה או דיון.

גם השנה היו לנו מפגשים שקשורים לנושא ההומוסקסואלי ומפגשים שלא קשורים לנושא.

השנה קיבלנו על עצמנו בע"ה לציין את מפגש יום ההולדת בדרך מיוחדת: נוסף על תוכן מעניין במפגש, נפתח את המפגש במתן תעודות הוקרה לאנשים שתרמו תרומה ניכרת להומואים הדתיים. השנה נתנו תעודות הוקרה ל-3 אנשים מיוחדים שייסדו את היסודות הראשונות להומואים הדתיים, יסודות שעליהם אנו ממשיכים לבנות ולהתפתח – יאיר, יוני וחנן.

להלן תקציר המפגשים שהיו:

יום הולדת שנתיים: סיכום מחומש לרב-השיח בנושא התקשורת וההומואים הדתיים (מפגש שבט)

ג'קי לוי בהופעה (מפגש אדר)

טיול חוה"מ פסח (מפגש ניסן)

סיור ב"יד ושם" בדגש על סבל ההומואים (מפגש אייר)

שבת כמוך 3 (מפגש סיוון)

הקרנת שני סרטים שעוסקים בהומואים דתיים ושיחה עם יוצריהם (מפגש תמוז)

עלייה להר הבית בהדרכת הרב הראל (מפגש אב)

המשפחה ואני (מפגש אלול)

טיול חוה"מ סוכות (מפגש תשרי)

שבת כמוך 4 (מפגש מרחשווון)

אירוח הגרפולוג אילון בן יוסף (מפגש כסלו)

הרצאה על הסלנג – גיוון או ניוון? (מפגש טבת-חנוכה)

מפגש שבט: יום הולדת 3 לכמוך – על החיים כהומו דתי בגיל 50 פלוס

כל המפגשים מלווים בסיכום אישי שכתב מישהו מבאי המפגש (ולעתים כמה סיכומים של כמה מבאי המפגש). לקריאת כל הסיכומים של כל המפגשים לחצו כאן.

המפגשים שיהיו

לפניכם הלו"ז המתכונן לשנת הפעילות תשע"ד וקצת תשע"ה:

* מפגש אדר א': שיחה עם הרב ארלה הראל על ספרו החדש "לרעות בגנים" העוסק בהומואים דתיים

* מפגש אדר ב': קריוקי מוזיקלי

* מפגש ניסן: טיול חול המועד פסח

* מפגש אייר: שבת כמוך 5

* מפגש סיוון: משכב זכר בראי המקורות – פרשנויות, שינויים, מיתוס ומציאות

* מפגש תמוז: הקרנת הסרט ז'אן דארק אהובתי ושיחה עם היוצרת-הבמאית

* מפגש אב: מפגש מיוחד והפרטים על אודותיו יימסרו רק למי שחבר ברשימת התפוצה שלנו

* מפגש אלול: פרטים בהמשך

* מפגש תשרי : טיול חול המועד סוכות

* מפגש מרחשוון: שבת כמוך 6

0

2013-10-21_132500

שבתות כמוך

בשנה שחלפה ציינו שתי שבתות – שבת כמוך 3 ושבת כמוך 4.

שבת כמוך 3 הייתה בסימן סדנאות, ושבת כמוך 4 בסימן דיבוק חברים.

בשבת כמוך 3 מילאתם משוב, ובו נדרשתם לשאלה אם אתם רוצים שבת אחת לחצי שנה או אחת לשנה. היה רוב לשבת פעם בחצי שנה, וכיוון שאנו קשובים לכם נהגנו כבקשתכם ולא התבדינו: בשבת האחרונה, שבת כמוך 4, הגיעו כ-50 אנשים, ובכך שברנו את השיא מהשבת הקודמת – קרוב ל-40.

מעניין אם בשבת הבאה, שבת כמוך 5 (מפגש אייר), נשבור את השיא של עצמנו.

שמחנו לראות שגם ממצאי המשוב משבת כמוך 4 עולה כי הייתם שבעי רצון מהשבת.

נראוּת תקשורתית

גם השנה כמוך הוזכרה שוב ושוב בכלי התקשורת השונים, הן המגזריים והן הכלליים, במגוון רחב של נושאים.

את פירוט האזכורים התקשורתיים של כמוך תוכלו למצוא במדור כמוך בתקשורת שבו אנו מעלים את כל האזכורים התקשורתיים של כמוך ומיזמיה – אלה שפורסמו בארץ ובחו"ל בכלי התקשורת השונים כגון אתרי אינטרנט, ערוצי רדיו וטלוויזיה,  העיתונים השונים.

גולת הכותרת הייתה כתבה ע-נ-ק-י-ת על הספר "לרעות בגנים" של הרב הראל כולל ריאיון נרחב עמו, תוך אזכור רב של כמוך, בעלון בית הכנסת הנקרא ביותר והנפוץ ביותר – עולם קטן.

עולם קטן

יותר מהמחשה בלבד
יותר מהמחשה בלבד

תרומות

כרגע אין לנו מקורות מימון חיצוניים, ולכן נשמח לכל עזרה כספית מכם. העזרה הכספית תסייע לנו במגוון דרכים: לחדש יותר במפגשים (למשל לשכור אוטובוס לטיול חול המועד כדי שנוכל לטייל במקומות רחוקים יותר וקסומים יותר), כדי שנוכל לעזור לסבסד את העלויות בשבתות כמוך ולהציע הנחה למתקשים, וכדי לממן את הפעילות השוטפת שלנו (אתר כמוך, דמי השכירות של מפגשי כמוך, הכיבוד, הוצאות למרצים והאורחים שבאים למפגשים, ועוד ועוד) וכן כדי להרחיב את הפעילות לעוד מגרשים ומקומות.

נשמח לעזרתכם בתרומה קבועה או בתרומה חד-פעמית. כל ההכנסות קודש לעמותה ולפעילותה (איש מחברי הוועד אינו עובד בשכר).

אפשר לשלם בהעברה בנקאית לחשבון העמותה, בהמחאה או בכרטיס אשראי. הנה כל האפשרויות:

א. תשלום בכרטיס אשראי – אפשר לשלם לנו גם באמצעות כרטיס האשראי שלכם באמצעות השירות פלא פיי (שירות דומה ל-PayPal).

השירות אינו כרוך בהרשמה, והוא גם תומך בכרטיסי אשראי שאינם בין-לאומיים.

ב. תשלום באמצעות העברה בנקאית לחשבון העמותה:

כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים (עמותה רשומה מספר 580598676)

בנק הפועלים, 12

סניף 516

מספר חשבון 428519

נא לציין בפרטי ההעברה – "תרומה לכמוך"

ג. משלוח המחאה בדואר לכתובת העמותה – אנא שלחו את התשלום לכתובת:

ת"ד 62105 תל אביב 6162002, לידי "כמוך".

אחרית דבר

מאחורי כל מה שמופיע למעלה מסתתרת מחשבה רבה ועבודה רבה של אנשים רבים, ונדגים זאת בדוגמה אחת בלבד – שבת כמוך.

כשאתם באים לשבת כמוך אתם באים למקום נתון. אתם נהנים מהנוף, מהחדרים, מהתוכנייה ומהלו"ז, מהאוכל וכדומה. לכל זה קדמו עשרות טלפונים למקומות שונים כדי לבדוק אפשרות להתארח בהם, עשרות התכתבויות בדוא"ל כדי לקבל הצעת מחיר מסודרת, תשאול מקיף כדי לוודא אם המקום מתאים מבחינת הפרטיות והדיסקרטיות שלו, מבחינת כללי העמותה (אין שניים בחדר), מבחינת כשרות האוכל (מהדרין), מבחינת נגישות – מיקום נוח להגעה בתחבורה ציבורית, וכמובן מבחינת העלות שלא תהיה יקרה.

לאחר שמוצאים מקום שעל הנייר נשמע מתאים, אנו נוסעים לראות אותו במו עינינו כדי להתרשם. אנו בודקים את הנגישות של כל הדברים, יושבים עם האחראי על התפריט, שומעים על המנות, טועמים מהם (סתם, זה לא).

תוך כדי אנו עמלים על התכנייה והלו"ז של השבת – מה יהיה הנושא המרכז של השבת, איך מתרגמים אותו בפועל, איך לא חוזרים על מה שכבר נעשה בשבתות הקודמות, איך מחדשים, מרגשים ומפתיעים ועדיין עונים על הצורך של באי השבת.

וכל זה קורה בהתנדבות מוחלטת.

תודה לחיים, לטל ולאביעד על הזמן, על הסבלנות ועל הנכונות.

open-locker-boris-suntsov

הצצה לשנה הבאה

מעניין איך ייראה הסיכום הבא שלנו – סיכום 4 שנים לכמוך.

כנראה שנספר לכם שבטיול חול המועד הוצאנו אוטובוס כדי שיהיה נוח יותר להתנייד, ושהיו לנו עוד שתי שבתות מעולות ותורמות, שעוד רבנים הצטרפו לשו"ת באתר, ושהיו מפגשים חודשיים מוצלחים, ושאירחנו בפייסבוק ובמפגשים אישים מעניינים ושנאמרו אמירות חשובות, שהצלחנו לגייס תרומות כדי לעשות עוד דברים, ובעיקר שהמשכנו להפתיע, לחדש ולרגש ולהיות הגוף המוביל לציבור ההומואים הדתיים האורתודוקסים.

 שלכם,

 עמית

יו"ר עמותת כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים

3 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. WOW – כל זה רק ב-3 שנה ומה יהיה כשימלאו לכמוך 10, 20, 30 שנה? אשריכם ומה טוב חלקכם שכך אתם פועלים למען ההומואים הדתיים, המשוועים לאוזן קשב, כתף תומכת ויד מסייעת ואתם בכמוך עושים זאת בעוז ובגאון ובדרך הנכונה והטובה ביותר. אין ספק שהפעילות של כמוך בראשות עמית וצוות הארגון, הפעילות החברתית, המפגשים, השבתות והטיולים, מעניקים ומקנים לנו המון ידע, הכרת חברים, התחברות והדבקות חברים – כל הכבוד על העשיה ובשם ה' תעשו ותצליחו.