יהושע מעניק לכמוך פרס | ורוח אלוקים מרחפת

"הערכים בכמוך נותנים לי את הכוח להחזיק בקצוות המרוחקים שמגדירים אותי כהומו מחד גיסא, וכדתי באמת מאידך גיסא. על כל אלה ועוד אני מעניק לכמוך את פרס ה'בית החם להומואים הדתיים האורתודוקסים'" * יהושע ברשומה מיוחדת לרגל יום ההולדת 3 לכמוך

(לכל הרשומות הקודמות בבלוג – לחצו כאן)

מתוך האתר: יורם מנור

 עוד רגע כמוך חוגגת יום הולדת 3.

אני חושב שיותר מכל, הכניסה כמוך את חיי לפרופורציות. בתחילה הייתי כמוצא שלל רב, מחכה לרגעים ביום שבהם אני יכול לגנוב עוד התחמקות לאתר ולקרוא בשקיקה כל מה שנכתב. עולם שלם של דעות, הלכות, שיטות טיפול ומחקרים נפתח בפניי. התחלתי לסרטט מחדש את המיקום שלי בתוך העולם הזה של ההומואים הדתיים, גיבשתי את זהותי כהומו על הספקטרום הרחב שמוצג בכמוך.

עם הזמן אזרתי אומץ, יצרתי קשר טלפוני עם עמית וגיליתי "תת-סצנה" שמדייקת עוד קצת את זהותי. גיליתי את ההומואים הדתיים הנשואים. עמית קישר אותי באופן מכבד ודיסקרטי עם אנשים במצבי. הדיבור עם האנשים הללו, שיחות הנפש, הנחת המשא הכבד (אפילו לרגעים קצרים), ההומור המריר ורגעי המתיקות, ההבנה והחיבה – כל אלה סייעו לי מאוד להגדיר את עצמי מחדש במרחב המיוחד הזה. צרת רבים אמנם אינה נחמה אבל איך אומרים ברחוב?! כמוני כמוך 🙂

בזכות כמוך ועמית נוצרו גם קשרים אישיים וחשובים עם רבנים שסייעו לי לא אחת לצלוח תקופות קשות, לשמור את הראש מעל פני המים ולקבל את עצמי באהבה. הדעות המנוגדות, המאמרים הסותרים, כותבי הבלוגים שצבועים בצבעים שונים ומשונים מייצרים מקום אמתי שבו כל הומו דתי אורתודוקסי יכול למצוא את עצמו, מייצרים בית.

העקשנות לשמור את הדיון בתוך בית המדרש למרות הקולות החזקים מבחוץ, האומץ להניח על השולחן את מגוון הדעות בתחום ולתת במה גם למי שרחוק ממך, כל אלה מעצבים את המרחב שיאפשר ביום מן הימים יחס מכבד ומוקיר מצד כל יושבי בית המדרש.

עם כל מה שנאמר עד כה, הדבר הגדול ביותר שהרווחתי הוא החברים הרבים שקניתי לעצמי. ההתלכדות סביב כמוך עוזרת לנו לזהות זה את זה בתוך השדה העצום של אתרים נוספים, קבוצות, מאמרים ובלוגים. הערכים הברורים שמובאים באתר ונשמרים בקנאות נבונה נותנים לי את הכוח להחזיק בקצוות המרוחקים שמגדירים אותי כהומו מחד גיסא, וכדתי באמת מאידך גיסא.

עדיין לא פגשתי בעמית (אנו כל הזמן קובעים, אבל לא מסתדר בפועל) ומעולם לא השתתפתי במפגשים, בשבתות ובטיולים של כמוך. נפשי יוצאת להגיע לאירועים הללו ואני מקווה שביום מן הימים ובאופן טוב, זה יקרה.

על כל אלה ועוד אני מעניק לכמוך את פרס ה"בית החם להומואים הדתיים האורתודוקסים".

על החתום: יהושע

2 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרבה אנשים לא מרגישים בנוח עם כמוך וגם 20 כתבות מטעם לא ישנו את זה. ההתנשאות, הסלקטיביות, הדקדוק בבין אדם למקום ועוד- לא מוסיפים כבוד לבית הזה. בית לדתיים מאוד ספציפיים בעלי תפיסה מאוד ספציפית. לכן למפגשים יש סינון, להרשמה לאתר שלכם, לקבוצת הפייסבוק האקסקלוסיבית שנפתחה ועוד.