קבוצת תמיכה דתית להורים של ילדים הומואים ולסביות | הורים לבן הומו

"הידיעה כי בני הוא הומו או בתי היא לסבית פוגשת את ההורה כמעט תמיד בדרמטיות. הורים שונים מגיבים בדרכים שונות ועוברים תהליכים רגשיים לא פשוטים. מפגש עם הורים אחרים הוא מפגש עם מי שיכול להבין יותר מכל אחד אחר" * אורית קוראת לאמהות ולאבות דתיים לבוא למפגשים תמיכה של הקבוצה הדתית של תהל"ה

הידיעה כי בני הוא הומו או בתי היא לסבית פוגשת את ההורה כמעט תמיד באופן דרמטי, גם אם היו "חשדות" וכדו'.

הורים שונים מגיבים בדרכים שונות לידיעה ועוברים תהליכים רגשיים לא פשוטים עם קבלתה.

על אף השונות והייחודיות של כל משפחה ומשפחה, יש קווים ונושאים משותפים למשפחותינו, ובמיוחד הדבר נכון למשפחות דתיות המתמודדות במישורים נוספים כמו המישור ההלכתי והמישור החברתי. מפגש עם הורים אחרים הוא מפגש עם מי שיכול להבין יותר מכל אחד אחר את רגשותינו ומורכבותם.

מי אנחנו – תהל"ה הכללית

תהל"ה (=תמיכה להורים ללסביות והומואים) הוא ארגון תמיכה של הורים לילדים הומואים, לסביות, טרנס, בי. מטרת הארגון לעזור ולתמוך בהורים המתמודדים עם גילוי הנטייה או הזהות המינית השונה של ילדם.

תהל"ה פועלת במגוון דרכים. הכלי העיקרי הוא קבוצות התמיכה להורים המתקיימות במקומות שונים בארץ. כיום יש 15 קבוצות הורים.

הקבוצות נפגשות בדרך כלל אחת לחודש ומונחות על ידי הורים "ותיקים" הנמצאים בשלבים מתקדמים של תהליך קבלת ילדם.

הקבוצה הדתית של תהל"ה

ראשיתם של מפגשי אמהות דתיות הייתה ביוזמת בת קול והם נערכו בירושלים (קבוצה זו נסגרה). קבוצה ההורים הדתיים, אבות ואמהות, פועלת במתכונתה הנוכחית זה שנה וחצי. ההורים מוזמנים לספר את סיפורם האישי, לשתף בשאלות, בחוויות ובאתגרים שעמם הם מתמודדים. מפעם לפעם מוזמנים אורחים הנוגעים לנושא, להצגת סרט, לסיפור אישי וכדו'. בקבוצתנו הורים "טריים" מאוד וגם הורים "ותיקים".

נעשה מאמץ לקבל כל אדם במקום שהוא נמצא, עם תגובותיו, רגשותיו ועמדותיו, ללא שיפוט וללא ביקורת.

חובת הסודיות בקבוצה היא כלל בסיסי וראשוני ויש הבנה משותפת להיותנו, אנו עצמנו כהורים, "בארון", מי באופן מלא ומי באופן חלקי.

יש לציין את תחושת האחווה והתמיכה ההדדית שנוצרה בקבוצתנו, דבר שאפשר לאמהות לעבור תהליכים חשובים של התחזקות ושל קבלה. עם זאת, החיים מזמנים לנו התמודדויות חדשות, גם בשלבים מאוחרים יותר והקבוצה משמשת עוד משאב להתייעצות והתמודדות עם אתגרים אלו.

מפגשי הקבוצה הדתית של תהל"ה

המפגשים מתקיימים ברעננה ביום ראשון, בשבוע האחרון של כל חודש לועזי.

אשמח שנתראה.

לפרטים נוספים, להיכרות ולאוזן קשבת ניתן לפנות אליי: אורית, מנחת הקבוצה הדתית של תהל"ה, 054-6910099, oritgr8@gmail.com

– – –

(ארגון תהל"ה אינו חלק מעמותת כמוך, וכי התכנים שם אינם על אחריות כמוך)

3 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בתי התוודתה בפני שהיא בי…והיה לה רומן עם חברה.בבית שלי. איני יכולה לתאר את הכאב, השבר, האכזבה, ההרס, הנזק, היאוש, הדמעות. עולמי חרב עלי. ביתי סוטה. אני שואלת את נפשי למות ורק המחשבה על שאר הילדים ועל הורי הזקוקים לי מותירה אותי בחיים של הלם וזוועה. אתם בפורומים השונים שהיא שהתה בהם ומעודדים את הילדים לבדוק את כל האפשרויות אולי אינכם חושבים על המשפחות שנהרסות מזה.

 2. שלום מרים,
  אני מבין את כאבך, ולכן זו בדיוק הסיבה שכדאי שתדברי עם אורית. כמעט כל הורה עבר את שאת עוברת כעת. חבל שתהיי לבד בהתמודדות הזו, ולמפגשי ההורים יש מה לתרום לך. גם אם קשה לך לבוא למפגש חשוב שתהיה לך אוזן קשבת.
  חבל שאת רואה את בתך כסוטה. תביאי בחשבון שגם לבת שלך קשה, וכי ההחלטה שלה גם לא הייתה קלה.
  נשמח לסייע במה שאפשר ונשתדל להיזהר יותר.
  להישמע

 3. Hello everyone. I am a religious Jew who is also gay. I believe that G-d wants me to get married and raise family, I am thinking about marrying a religious lesbian /bi or someone straight who will be understanding and still want to raise a family. What are your thoughts? Does anyone know of anyone? (I speak Hbrew) thanks