מזל טוב?! | פצעי אוהב

בנימין תוהה איך לכל הרוחות אפשר לאחל "מזל טוב" על סטטוס של מישהו שמודיע כי יצא מהארון. "אתה שמח שהבן אדם עובר עבירה?" תוהה בנימין

(לכל הרשומות הקודמות בבלוג זה – לחצו כאן)

Itay הגיב על הסטטוס של אבי: "מזל טוב", הודיע לי פייסבוק בחלונית הקטנה בצד. בשל העדר משהו טוב יותר לעשות, נתתי ליצר הסקרנות לגבור עלי ולחצתי על הקישור.

פתחתי את ההודעה וניסיתי להבין מי הוא אבי, איך הוא קשור לאיתי, ועל מה מגיע לו מזל טוב.

רפרוף זריז על ההודעה ועל שרשור התגובות סיפק לי את התשובות. ממש לא מה שציפיתי.

מסתבר שאבי ואיתי למדו יחד בישיבה תיכונית והיו חברים די קרובים. בסיומה נטש אבי את אורח חייו כדתי. כיום הוא חי כדתל"ש. בסטטוס האחרון אבי "יצא מהארון" ופרסם כי הוא "מקווה למצוא בן זוג בקרוב".

זה כבר יותר מדי.

מזל טוב?! מזל טוב???? לכל הרוחות, הבנאדם מוכן לעבור על איסורי תורה ואתה אומר לו מזל טוב?! לא "צר לי לשמוע", לא "אני מבין את הכאב והסבל שלך", אפילו לא "אני מבין שזה צעד קשה/אמיץ בשבילך".

אין צער על כך שהבנאדם פורק עול מצוות, לא השלמה עם כך שאין ביכולתך לעשות דבר. אפילו אם איתי היה מגלה הבנה ניחא. אבל זה לא מה שקרה כאן. מזל טוב?! אתה שמח שהבן אדם עובר עבירה? אני אפילו לא מדבר על כך ש"אין מחזיקין ידיהן של עוברי עבירה", איך הרגש היהודי שלך לא כואב כשאתה רואה את חבר שלך מכריז בגלוי שהוא חוטא?

"שכל אחד יעשה מה שטוב לו"? אם אתה באמת מאמין בתורה, אתה חושב שיכול להיות טוב למישהו לחטוא? אני מבין שאין מה לעשות, אתה לא יכול לשנות אותו. אלימות וכפייה אינן הדרך, אבל לא כואב לך? לא רק שאתה לא אדיש, אתה שמח בכך?! מה השלב הבא? "הפסקתי לשמור שבת – מזל טוב!"

סבתא שלי הייתה אומרת (אני לא יודע יידיש אז נביא לכם את התרגום לעברית): "אם תהיה עם ראש פתוח מדי – בסוף השכל ייפול".

5 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ושוב הקישור האוטומטי בין הומוסקסואליות למשכב זכר. לא כל הומו עובר על איסור תורה, גם אם הוא חילוני. להיות הומו זה הרבה יותר מרק לשכב עם גברים, ובוודאי שצריך לאחל לו מזל טוב ובשעה טובה על אשר קיים "מדבר שקר תרחק" ו "ועשית הישר והטוב".

    אם כבר התהיה הגדולה צריכה להיות למה מאחלים בכלל "מזל טוב" הרי כמו שלימדונו חז"ל "אין מזל לישראל" (שבת קנו)…

  2. בס"ד שלום וברכה, לכל הנוגעים בדבר. כבר אמרו חז"ל: " אין יום גדול, מאשר יום התרת ספיקות". אני חושב, שההיסתכלות על האדם רק כחוטא, היא בגדר עלבון והשפלה. אני יודע מחיי בתחומים אחרים, עד כמה קשה וכמעט בילתי אפשרי, לחיות בצל הסודות והמחשבות: מה יהיה? מה יגידו? וכו'. ועוד כאשר המדובר על נושא שכזה, שמעבר להיותו ספק חטא, בחברה הלא נאורה חייבים להודות, שהוא גם בושה. את "ברכת המזל-טוב", אומרים לאדם\אישה, על האומץ והביטחון העצמי, להיחשף ולחשוף את העניין, לפני המשפחה והחברים. בהיזדמנות הזאת, אני רוצה לספר לכם, שפתחתי בפייסבוק קבוצה שמטרתה, היא: להעלות את המודעות הציבורית והמיגזרית, לקיומה של הקהילה ההומו-לסבית, על כל המישתמע מכך. הקבוצה מיועדת לדתיים וחילוניים, גברים ונשים. איך מצטרפים? שולחים אליי בקשת חברות רגילה, אני מאשר ובשמחה מכניס לקבוצה. הקבוצה ניקראת: "כבד\י,ויכבדוך". תודה רבה לכם מראש. בברכת חברים,ובהצלחה רבה לנו, בהמשך דרכינו המשותפת: שמעון הר מלך, יוזם יוצר, ומנהל קבוצת: "כבד\י,ויכבדוך".

  3. מישהו הזכיר משכב זכור?
    הבן אדם יצא בשאלה ולא מתכוון לשמור שבת. רוב הסיכויים גם שלא ירצה להמנע ממשכב זכור, אבל גם בלי משכב זכור עלולים להיות איסורי דאורייתא בזוגיות עם גבר.

  4. ולמה באמת הוא יצא בשאלה ? למה הוא פרק עול תורה ומצוות? האם היה לו מודל של יהודי דתי הומו שטוב לו או שהוא גם ראה את המתוסכלים האומללים של כמוך וחשב שעדיף להיות חילוני מאושר ולא דתי אומלל שמלקה את עצמו ללא הפסקה?