חשבון פשוט | גאות ושפל

"אינני מבין כיצד אתה מאשים את ההומו-לסביים בהתאבדות לאומית ובו זמנית לא מוכן לאפשר לנו זכויות להורות. הרבה הומואים ולסביות מעוניינים מאד שיהיה לנו דור המשך ומשקיעים בזה מאמצים אדירים. אז במקום לעזור לנו, אתה יוצא נגדנו?" * זאביק בטור תגובה למוטי קרפל

(עוד בעניין: יו"ר עמותת כמוך בתגובה לטור של מוטי קרפל)

זאב שביידל
זאב שביידל

למוטי קרפל שלומות,

אחרי שקראתי את רשימתך, חשבתי שכדאי להזכיר לך כמה דברים.

ראשית, כדאי לך לעשות רענון על מתמטיקה בסיסית. אתה אומר שבהתחשבות ב"תופעה ההומו לסבית" היחס בין נכדיך לנכדיה של סימה קדמון יהיה 2:64 ולא 4:64 כפי שחשבת. נשגב מבינתי איך חמישה אחוז של הומואים ולסבית באוכלוסיה יכולים להוריד את הילודה במגזר החילוני לחצי.

שנית, אשמח להרגיע אותך ולהגיד שהמצב הדמוגרפי בישראל הוא לא שחור כפי שאתה מצייר אותו. ילודה במגזר היהודי עומדת כיום על ממוצע של 2.9, כמעט 3, שזה אומר שבמשפחה החילונית הממוצעת בישראל יש שלושה ילדים. מאזן הילודה הסטנדרטי שאמור לקיים את האוכלוסייה עומד על 2.01 בערך, כך שהמצב הישראלי הוא מצוין. ודרך אגב, ישראל היא במקום הראשון בילודה מבין המדינות המפותחות. הבאה אחרינו בתור, ניו זילנד, עומדת על ממוצע של 2.18. למי שמנסה לקשור הכרה בזוגיות הומו לסבית עם ירידה בילודה, כדאי להציץ בתחתית טבלת הילודה העולמית. שם נמצאת בלרוס – מדינה שבה משכב זכר אסור בחוק. אמנם נכון שבחלק מהמדינות שהכירו בזוגיות הומו לסבית מתחילה להסתמן מגמה של מאזן ילודה שלילי, אך היא הסתמנה גם לפני הכרה זו.

שלישית, אינני מבין כיצד אתה מאשים את ההומו לסביים בהתאבדות לאומית ובו זמנית לא מוכן לאפשר לנו זכויות להורות. הרבה הומואים ולסביות מעוניינים מאד שיהיה לנו דור המשך ומשקיעים בזה מאמצים אדירים. אז במקום לעזור לנו, אתה יוצא נגדנו?

רביעית, לדעתי אתה חי בעולם סכמטי מדי. בעולמך קומץ של ליבראלים מנוכרים ומופקרים ניצבים מן העבר האחד- וכל עם ישראל מן העבר האחר. במציאות הדברים הרבה יותר מורכבים. סקר שפורסם בשבוע שעבר מראה כי בציבור הישראלי קיימת תמיכה של כ- 70% בשוויון זכויות מלא לזוגות חד מיניים – תמיכה של כ-90% בציבור החילוני וכ-50% בציבור הדתי. גם אם אני חושב שמדובר בנתונים מוגזמים מעט, אין לי ספק שהם מתארים מגמה קיימת. לכן היוזמות של חקיקה לטובת זכויות של הומו לסביים מגיעים כעת לא מה"שמאל הקיצוני" של מרץ, אלא דווקא מהמרכז הפטריוטי של יאיר לפיד, בתמיכה של רבים בימין החילוני הליכודניכי – מלימור לבנת דרך ציפי חוטובלי ועד לדני דיין. זה כבר מזמן לא נושא של ימין- שמאל. ודרך אגב, השמאל הקיצוני באמת, כלומר מפלגות ערביות, ממש לא תומכות בשוויון הזה, וכך שוב המשוואה סובלנות שווה שמאלנות מופרכת מכל הכיוונים.

אני לא אתווכח איתך כעת לגבי היחס הדתי להומוסקסואליות, אך אציין שבסוגיות הקרובות לליבך- כמו העלייה להר הבית – אתה דוגל בדרך שנוגדת את הקונצנזוס הקיים בקרב הרבנים האורתודוקסים. אולי ניתן לנהוג כך גם בנושא שלפנינו.

ודבר אחרון, עוד קצת סטטיסטיקה. במידה שאכן יהיו לך 64 נכדים – כפי שאני מאחל לך – בערך שניים מהם יהיו הומו לסביים מבחינה סטטיסטית פשוטה. האם אתה רוצה שהם יחיו באווירה שגורמת להם לסבל ואומללות ויצטרכו לנסוע לקנדה או ארה"ב כדי לחיות שם חיים מלאים? או שכדאי שהם יחיו כאן ויתרמו את חלקם לעם ישראל? לפחות 32 מהנכדים העתידיים שלך כנראה יתמכו בזה, לפי הסקרים. האם תהיה מוכן לקבל את הכרעת הרוב היהודי?

(פורסם גם במקור ראשון, ב' בשבט תשע"ד, 3 בינואר 2014)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.