אני במצוקה! | הורים לבן הומו

אני בכיתה י"ב ואני במצוקה – יש לי נטייה לגברים, אני רוצה לצאת מזה, לאהוב נשים ולהקים משפחה אמתית. איך אני יוצא מזה? * ד"ר ברוך כהנא משיב לשואל

תצלום: ארץ אחרת
תצלום: ארץ אחרת

השאלה:

אני בן 18 דתי ולומד בישיבה תיכונית. בשנה הבאה אני לומד במסלול ישיבות הסדר.

יש לי נטייה לגברים, אני רוצה לצאת מזה, לאהוב נשים ולהקים משפחה אמיתית. איך אני יוצא מזה? מה עושים?

בבקשה תפרטו פה הכול. אני במצוקה.

התשובה:

שלום וברכה,

שאלתך נובעת, אני מניח, ממצוקה קשה. אלא שהיא כללית מאוד – "אנא", אתה כותב, "פרטו הכל"…

אי אפשר לפרט הכל. תמיד יש אינספור פרטים, שכל אחד מהם משנה את התמונה כולה. אין שני סיפורים דומים.

דבר אחד הייתי רוצה לייעץ לך, בכל מקרה: ראשית עליך להתמודד עם הלחץ הנפשי, שממנו נשאלה השאלה. אפשר להבין את הלחץ – הוא טבעי, אתה רוצה לבנות את חייך בצורה מסוימת, והלב הסורר הולך בדרך משלו. כמה טבעי לחוש ייאוש, כעס על עצמך ועל החיים… הלחץ הזה הוא הסכנה האמיתית הועמדת בפניך. אין שום נושא בעולם שאפשר להתמודד עמו מתוך לחץ.

איך לצאת ממנו? ראשית, עליך לזכור שלא אתה יצרת את המצב הנוכחי, ולכן אל תרגיש אשם ואל תכעס על עצמך.  שנן לעצמך אינספור פעמים ביום שאתה בסדר בסדר גמור. יש לך בעיה – החיים מורכבים מבעיות (תמיד אדם חושב, בנקודה הזו- "נכון, אבל לא בעיות כמו שלי…" – תרגיע. יש הרבה יותר אנשי שהתמודדו עם קשים דומים ממה שאתה רואה כרגע). בעיות נוצרו כדי להתמודד עמן.

למעשה, אפשר לטעון שבגיל ההתבגרות יש רבים מאוד מאוד החשים משיכה לבני מינם, וברוב המקרים זה עובר לבד עם המשך ההתבגרות. לאור גילך הצעיר, אין מניעה שזה לא יקרה אצלך.

יש, כמובן, גם רבים מאד שממשיכים להתמודד עם הנושא לאורך שנים רבות.

כאמור, כל מקרה שונה, אבל רבים מאוד מצליחים לבנות לעצמם חיים טובים, עשירים ומלאים – כל אחד בדרכו. יש רבים בעלי משפחות, ואחרים שבחרו בדרכים אחרות.

יש לכולנו נטייה לחשוב – אבל מי יוכיח לי שלא אהיה אני מהמקרים היתר קשים, והפחות ניתנים לפתרון פשוט? זו בדיוק הנטייה שעליך לנטרל בראשונה. איש אינו יכול להוכיח דבר, צריך להתמודד, והאמין שבסופו של דבר תצליח לבנות לעצמך חיים ראויים, טובים, ומלאים.

מעשית, הייתי מציע ללכת לטיפול מקצועי, כדי לברר את דרכי ההתמודדות הראויות והמתאימות לך.

בהצלחה.

(רוצים גם אתם לשאול את ד"ר ברוך כהנא או רבנים אחרים?
רוצים לקרוא שאלות אחרות שנשאלו?
לחצו כאן)

3 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "למעשה, אפשר לטעון שבגיל ההתבגרות יש רבים מאוד מאוד החשים משיכה לבני מינם, וברוב המקרים זה עובר לבד עם המשך ההתבגרות. לאור גילך הצעיר, אין מניעה שזה לא יקרה אצלך".
  לדעתי זה די סיפור מעשיות. כלומר יש כאלו שנמצאים בחברת בנים בלבד ולכן מפנים אליהם תשוקתם, כמו בבית כלא, ככה גם בישיבה.. אבל גם אז יש להם פנטזיות על בנות.. מי שלא מפנטז על בנות בכלל, לא מסובב ראש אחרי בת יפה, אז די ברור שהסיפור אצלו החלטי וברור – הוא הומו.

 2. תקבל את מי שאתה. להיות הומו זה לא מלה. ובטח לבטח להיות הומו זה לא פשע. ככה נולדים וצריכים לקבל את מי שאנחנו בטוב וברע.. גם הומואים יכולים להקים משפחה וילדים. גם סטרייטים יכולים להקים משפחה ללא חתונה. כנל לגבי הומואים. תאהב את עצמך ותקבל את מי שאתה ותאמין לי אתה תרגיש יותר טוב עם עצמך.. מניסיון שלי 🙂

 3. הכל אפשרי קודם כל .אם תמשיך לחשוב על בנות ועל זה שתרצה לילדים שלךאמא , ואם תחשוב שבת זה גם משיכה רומנטית ואהבה אליה ושנעים לך בחברתה אז גם תימשך אליה.
  לא כל משיכה צריך לממש אז אל תרוץ ותהיה הומו.העיקר לא להלחץ ולהתקע בחשיבה הזו שאתה נמשך לבנים ולרוץ להיות הומו ולא להאמין שאפשר כם אחרת .יש הרבה הומואים שבסוף הביאו ילד עם בת וחיים חיים טובים.ביננו גם חיים עם בן ממושכים זה ממש לא אידיאלי ויש לזה את הבעיות של זה .
  העיקר לא להתבידש לא להאשים את עצמיך.אם תרצה חזק מטוד בת אז יהיה לך בת .תחזק את עצמיך תעשה ספורט תפצתח שרירים אם תריך שלנות תדמית להיות יותר כברי תעשה את זה .תפתח גימוי עצמי גבוה כגבר וזה כמובן יעזור.
  העיקר לא להאמין בשטויות שהקהילה מפזרת שנולדים ככה ואי אפשר לשנות.זה שקר לא נולדים ככה . גם לא גילו שום גן הומוסקסואלי הכלש קר שמפזרים.נולדים בן סטרייט .משיכה לבנים בגיל ההתבגרות קוראת לחלק מהבנים וזה טיבעי מתוך סקרנות ובנות שהן לא נגישות בדכ בגיל הזה .העיקר לא להתעמק בזה ולהאמין גם שאפשר עם בנות .לא לחשוש מלפתח קשרים עם בנות ומי שלא יודע שילך ללמוד מה עושים.
  וחשוב לא לקבל מידע מהקהילה הלהטבית כי הם שיקרו אותך ויגידו אי אפשר להשתנות.
  אפשר להיות מה שרוצים הכל עניןש ל להאמין בעצמי ולרצות .בהצלחה.