תרקוד היא אמרה לי תרקוד | משכני אחריך

משה גנז את חלומו להיות רקדן כי כל הרקדנים הומואים, עד שראה בבי"ס דתי מודעה על מחול מודרני לגברים ודיבר על כך עם אחותו

* בחמישי הזה- מפגש אדר ב': קריוקי מוזיקלי *

(לחצו כאן לכל הרשומות בבלוג זה)

משה

"הגשם דופק? שידפוק לו! אני אקח את המטריה הגדולה של אבא"

(המטריה הגדולה של אבא, לוין קיפניס)

יש סטיגמה הטוענת שרקדנים הם הומואים. למה? כי ריקוד הוא של בנות, ובן שרוקד כנראה הוא הומו. וברור שזה לא כמו בחורה שמתגייסת לתפקיד קרבי או מעין-קרבי. זה כמובן פמיניזם. זה מוצדק. זה תיקון עוול היסטורי. בן שרוקד זה שונה, כי הוא הומו. ככה.

**

פעם היה לי חלום ללמוד בבית הספר דתי למחול. למה היה? כי בעיתונות המגזרית דאז הוקדשה לבית הספר כתבה מרכזית באחד מהשבועונים, ובין השאר הדגישו שם המייסדים שבניגוד לסטיגמות, כל תלמידי בית הספר נמשכים לבנות המין השני והקימו או רוצים להקים איתן משפחה נורמלית. ומי שלא כזה, שלא יגיע. ככה.

**

בשבוע שעבר נתקלתי במודעה וזה לשונה: "מחול מודרני לגברים". בתגובה ראשונה הנפתי את ידי בביטול, זה לא שייך אליי. מילא אני הומו, אני גם צריך להצהיר זאת ברבים? ובכל זאת רשמתי את המספר שהופיע במודעה. שיהיה.

כל אותו היום הפכתי בשאלה אם להתקשר או לא, מה זה יועיל לעומת מה זה יזיק. הרי בסופו של דבר, המודעה נתלתה במוסד דתי ופונה למגזר הדתי, אז מה יכול להיות רע בזה? מצד שני, אם יש כאלו שחושדים בי, אני לא רוצה לתת להם גושפנקה. ואם אין כאלו, אין לי עניין להמציא אותם.

בערב, רק אחותי ואני היינו בבית, וישבנו לארוחת ערב זוגית. בעברהּ היא למדה מחול מודרני בבית ספר דתי למחול. חשבתי לנצל את ההזדמנות ולשמוע בעקיפין את חוות דעתה.

ראיתי היום מודעה על מחול מודרני לגברים. פתחתי בתמימות.

יפה. היא הגיבה.

מה יפה? זה לא נשמע לך מוזר?

לא. מה, לגברים אסור לרקוד?

תכלס צודקת. ניסיתי להסתיר את הפתעתי מתשובתה, ובלי משים המשכתי: חשבתי לנסות גם.

אופס. נפלט לי. הסמקתי, אבל אחותי התייחסה לפליטת הפה ברצינות גמורה. יש מצב, אמרה והוסיפה – אפילו שלדעתי ריקודי אימפרוביזציה מתאימים לך יותר.

היא בלעה את הביס האחרון, והתחילה לברך, מותירה אותי מבולבל מעט. מה, זה בסדר לרקוד? היא אפילו לא הרימה גבה על הרעיון הזה. זה בטח כי היא מכירה אותי, תירצתי. אם אדם אחר מהרחוב היה שואל אותה, היא בוודאי הייתה תמהה על כך. בטוח. למה? כי בנים שרוקדים הם הומואים.

מאוחר יותר בערב, חשבתי פתאום שאולי אני זה שהמצאתי את הסטיגמות האלו, ואולי החשש אינו נובע מהחותם שאתן לאלו שחושדים, אלא מעצמי ובשרי, שמפחד קצת להכיר בי. חיפשתי ברשימת המספרים בטלפון החכם שלי, ומצאתי: מחול מודרני לגברים.

לקחתי נשימה ארוכה והתקשרתי.

2 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.