ההומופוב שיצא מהארון: הסנאטור נשבר והודה – "אני הומו" | הומופוביה

הסנאטור הפורטוריקני לשעבר רוברטו ארנגו, שפעל באופן אקטיבי נגד זכויות להט"בים ואף לעג להם באופן פומבי, יצא מהארון

דגל פוארטו ריקו
דגל פוארטו ריקו

לפני קרוב לארבע שנים הסתיימה הקריירה הפוליטית של הסנטור הפורטוריקני רוברטו ארנגו, לאחר שתמונות עירום שלו מאפליקציית ההיכרויות גריינדר הודלפו לעיתונות וגרמו לשערורייה שהובילה להתפטרותו.

ארנגו, שהיה ידוע בפעילות הציבורית נגד זכויות הלהט"בים, הכחיש בתחילה כי הוא האיש בתמונות. לאחר מכן הודה שכמה מהתמונות היו שלו אבל לטענתו צילם אותן על מנת לתעד את הירידה במשקל שלו במהלך דיאטה חדשה, ומעולם לא הודה אם התמונות הגיעו מפרופיל אישי באפליקצית היכרויות של גברים הומוסקסואלים או אם הוא הומו.

בסוף השבוע האחרון, בראיון לתחנת הרדיו Noti UNO, יצא ארנגו באופן רשמי מהארון. במהלך הראיון נשאל ארנגו על ידי הכתב: "האם לא הגיע זמן להצהיר האם אתה הומוסקסואל או לא?", וארנגו השיב כי ביום שישאלו אותו את השאלה הזו, לא יהיה לו מה להסתיר. הכתב ניצל את ההזדמנות ושאל באופן ישיר יותר: "האם אתה הומוסקסואל?" והסנטור לשעבר ענה: "כן".

לאחר מכן הוא הוסיף: "ובנוסף לזה אני גם איש עסקים. אני אבא, אני אח, אני בן. נוסף על כך אני אוהב לעשות עבודה קהילתית והתנדבותית. נוסף על כך אני אוהב לעזור לקהילות שונות. אני אוהב את זה ואני אדם שאוהב להביא לשינויים והתקדמות ולתת הזדמנויות למי שמעוניינים בכך".

על ראש ההומופוב בוער הכובע

במשך כל תקופת כהונתו יישר ארנגו קו עם קואליציה דתית שמרנית ויצר לעצמו היסטוריה ארוכה של פעילות נגד הומואים. בין ההתבטאויות של ארנגו זכור במיוחד הנאום בשנת 2004, בו לעג למועמד לראשות העיר סן חואן במהלך עצרת פוליטית על ידי כך שרמז שהוא הומו, בעודו מחזיק ברווז פלסטיק בידו ומשמיע קולות קרקור כשהוא מדבר (המילה ברווז בספרדית "פאטו", משמשת לעתים קרובות כמילת גנאי להומואים בפורטו ריקו).

בשנת 2007 חיבק ארנגו את הקואליציה הדתית השמרנית ובאופן אישי קיבל אלפי חתימות שנאספו נגד איחוד האזרחי מאותו המין, לאחר שנשבע להגן על ערכים נוצריים בסנאט הפורטוריקני ולמנוע שינויים בקוד האזרחי. באותה שנה גם הוביל את המאמצים לשנות את חוקת פורטוריקו ולאסור הכרה של כל האיגודים שאינם בין גבר ואישה (ניסיון שנכשל בסופו של דבר). בשנת 2009 הוא הגן על מאמצים חשאיים של עמיתים שמרניים בסנאט להעביר הצעת חוק האוסרת על זכויות אימוץ לזוגות מאותו המין.

לאחר שהתפטר מהסנאט פרש ארנגו לארצות הברית, "על מנת להקדיש יותר זמן לגידול בתו מנישואיו הקודמים ולהתרכז בחייו האישיים", לדבריו. במאי האחרון הוא הופיע בפומבי כדי לדחוק במפלגה השמרנית שבה כיהן כסנטור לגבות מספר צעדים שנועדו להגן על חברי קהילת הלהט"ב מאפליה. היה זה סימן מבורך שארנגו מנסה לכפר על פעולותיו בעבר נגד קהילת הלהט"ב, שלא לומר רמז מטרים.

(מאקו, ח' באדר ב' תשע"ד, 10 במרס 2014)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.