הפסיכולוג זנדמן מבקר את רבני צהר: נכנעים לתקינות הפוליטית בנושא שינוי נטייה מינית | כל-מיני

את הדברים אמר זנדמן, פסיכולוג דתי, בריאיון לאחר שהשתתף בכינוס של רבני צהר שעסק בהומוסקסואליות. "קיבלנו הנחיה שלא להעלות את האפשרות של שינוי"

(עוד בעניין: רבני צהר דנו בנושא ההומואים הדתיים)

10013025_10203390036094517_1271605571_n

הפסיכולוג דרור זנדמן חשף כי הפסיכולוגים שהשתתפו בכינוס של צהר קיבלו הוראה מצהר שלא להעלות את שאלת אפשרות שינוי הנטייה המינית. "כי זה חומר נפץ, ואסור לומר את זה. לא פוליטיקלי קורקט, כי זה מפריע לכל מיני אגודות שמנסות לעודד את זה ושיקבלו את זה בחברה", אבל בפועל הרבנים שהשתתפו בכינוס כן העלו נושא זה כי הוא העסיק אותם.

זנדמן טען כי באים מטופלים בעלי רצון חזק להשתנות, והם מצליחים. "אני עוזר להם לפתח את האפשרות הסטרייטית שקיימת ממילא אצל כולנו", אמר.

במענה לשאלה אם אפשר לשנות נטייה מינית ואם סטרייט יכול להפוך להומו, ענה כי "ישנו שקר במערב כאילו הכול ניתן לשינוי למעט הדבר הזה (הומוסקסואליות – עורך האתר), ולא היא", והביא את יוון העתיקה כדוגמה לזמן שהנורמה המועדפת הייתה מין בין גברים. לדבריו, "בהחלט סטרייט יכול לאמן את עצמו לאהוב גברים. הכול גמיש אם רק רוצים מצוד ללכת לכיוון הזה".

עוד סיפר כי בקרוב יצא לאור ספר פרי עטו העוסק בנושא.

צפו בדברים ובדיון המלא:

לתכנית המלאה לחצו כאן (הידיעה עצמה החל מ-36:35)

(ערוץ 10, לונדון וקרישנבאום, י"ז באדר ב' תשע"ד, 19 במרס 2014)

2 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. צפיתי במקרה, ואני חייבת לומר, שהדברים נשמעים הגיוניים. היום, בעידן שבו כל אחד יכול להיות כל מה שהוא רוצה, אין שום סיבה שהפוליטיקלי קורקט יכפה רק על אוכלוסיה אחת, ההומוקסואליים, ועליהם בלבד – מהות מולדת ללא סיכוי לשינוי.
    פתיחות אמיתית היא להבין – שלכל אחד מותרת הבחירה לשנות את הקלפים שאיתם נולד.
    זה לא אומר, שהומוקסואליות היא מחלה. ממש כמו שכשגבר משנה את מינו – זה לא אומר שגבריות היא מחלה