פשקווילים נגד שבועון חרדי בשל ראיון עם "נציג הסוטים" | הומופוביה

מעולם לא רואיין ח"כ ממרצ בעיתונות החרדית. בטח לא ח"כ הלוחם נגד החרדים ושבהא עצמו הומוסקסואל מוצהר. בעקבות הפרסום בשבועון החרדי "בקהילה", התקבל מכתב חריף של מנהלי תלמודי תורה ונתלו פשקווילים נגד השבועון, ובהם קריאה לסגור את העיתון החרדי הנפוץ משום שהוא מראיין את "נציג הסוטים", ח"כ ניצן הורוביץ

מראינים את שונאי ישראל? גוועלד. לוחות המודעות באלעד התמלאו בשבוע שעבר בפשקווילים נגד העיתון החרדי 'בקהילה', הנחשב לפופולרי ביותר.

הפשקוויל נכתב לאור מספר ראיונות שפורסמו בגיליון חג הסוכות של העיתון. בין היתר נכתב בו: "קם עלינו עיתון מסית ומדיח שמביא את דעותיהם של שונאי ישראל".

בין הדמויות שהובאו בפשקוייל היו אחמד טיבי ('שונא את ישראל'), יוסי שריד ('שונא ישראל'), יהודה היס ('הקצב' שמנתח גופות במשך עשרות שנים') וח"כ ניצן הורביץ ('נציג הסוטים'). בסופו של הפשקוויל נכתב כי מחובת הציבור לפעול לסגירת העיתון.

הריאיון עם ח"כ הורוביץ

"היו הרבה שהזדעזעו מהכתבות שהופיעו בעיתון", סיפר תושב חרדי המתגורר בעיר. "אני וחברי החלטנו שלא להכניס יותר את העיתון לביתנו".

מעיתון 'בקהילה' לא התקבלה תגובה.

(מתוך mynet, ט"ז במרחשוון תשע"א,  24.10.10)

מוסף סוכות של העיתון החרדי בקהילה היה ללא ספק מוסף פורץ דרך, וממש לא פשוט לבחור את הכותרת שלו. אני בחרתי בכתבה בה ראיין ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ את עורך המוספים של קהילה יצחק הורוויץ. הורוביץ, לא רק שמאלן מובהק ואחד מבכירי הלוחמים לחופש דת, אלא הנציג המובהק ביותר של הקהילה ההומוסקסואלית מקבל במה בעיתון חרדי? מי היה מאמין.

ואגב לא התבלבלתי, זה הורוביץ שראיין את העיתונאי החרדי ולא להיפך. כי זה היה כל הרעיון של מוסף סוכות של "בקהילה". המרואיינים מראיינים את המראיינים, כלומר הפוליטיקאים מראיינים את העיתונאים. בהתחלה זה נשמע לי רעיון לא מאד מוצלח. בסופו של דבר יש לא מעט יומרנות בכך שאנשי עיתון בקהילה יציעו לבכירי המערכת הפוליטית לראיין אותם. בפועל המפגשים האלה הפכו לשיחות מרתקות על דברים שבדרך כלל לא מדברים עליהם. נאמרו דברים מאד גלויים על העיתונות החרדית ועל הפוליטיקה החרדית. קראתי את המוסף כמעט מתחילתו ועד סופו. אני לא זוכר מתי הפעם האחרונה שזה קרה לי עם מוסף שלא ערכתי בעצמי.

הראיון של ההורבי / וויצים לא עסק כמובן כלל בהומוסקסואליות. אפילו לא במצעד הגאווה. ח"כ הורוביץ ניסה להבין למה התקשורת החרדית כל כך אלימה ובוטה. הורוויץ הסביר בכנות שבגלל שבעימותים הפנים חרדיים מעורבים רבנים "כל סכסוך שכנים על ביתן אשפה הוא בעל פוטנציאל להפוך למלחמת קודש". הוא מסכים: "לפעמים זה מגוחך. תמיד זה משפיל. זה ודאי לא דבר חיובי וגורם לשחיקה ביכולת להזדעזע כשבאמת מגיע הזמן להזדעזע".

כמקובל בתקשורת החרדית שום מעשה טוב אינו עובר ללא עונש. עם צאת החג מיהר בטאונה של דגל התורה יתד נאמן לחגוג את החריגה מהכללים של "בקהילה" ושל השבועון החרדי "משפחה" שפרסם מוסף ובו דברי תמיכה ביציאת חרדים לעבודה. יתד אף פרסם מכתב מחאה של מנהל תלמודי התורה החרדיים: "פנייה וזעקה להורי התלמידים במוסדות החינוך". המנהלים כותבים כי "לאור בקשתם של מרנן ורבנן גדולי הדו"ר שליט"א להתריע מפני השפעתם הרעה של השבועונים למיניהם פונים אנו אליכם הורים נכבדים".

הפשקוויל המחרים - לחצו להגדלה

מתברר שלדעת המנהלים (או ליתר דיוק לדעת מי שכתב את המכתב והחתים את המנהלים), השבועונים "מעבירים באופן סמוי וגלוי השקפות פסולות ומסרים אנטי חינוכיים… וכבר הסבו נזק מצטבר של שיבוש הדעות אצל רבים" ולעניין הורוביץ: "לאחרונה אף העזו להגדיל רעתם, בהעמדת במות של כבוד להעומדים בראש המערכות כנגד קודשי ישראל שאף ניצלו במה זו בדרכי חנופה להכניס מארסם ורעלם". מה אפשר ללמוד מזה? אולי שגדולי התורה לא רוצים לצאת נגד השבועונים בעצמם, אבל הם בהחלט משגרים להם הערת אזהרה. סביר להניח שמוספי החגים הבאים של השבועונים יהיו הרבה יותר זהירים.

(מתוך הבלוג של שחר אילן)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.