"הרב הוציא לסבית מהארון? זה תפקידו!" | הלכה

ארגון "דרך אמונה" המאגד עשרות רבנים בכירים, קורא לחבריו לתמוך כספית בכיסוי הפיצויים שחויב הרב איסר קלונסקי לשלם לרקדנית הלסבית, לאחר שחשף את נטייתה המינית ופגע בפרנסתה. "חובתו של כל רב בישראל להתריע ברבים על מכשלות העומדות בפני צאן מרעיתו"

(עוד בעניין: רב הוציא לסבית מהארון – וייאלץ לפצות)

דרך אמונה
הרב שהוציא לסבית מהארון זוכה לגיבוי מחבריו: ארגון הרבנים "דרך אמונה" פרסם גילוי דעת ובו תמיכה ברב איסר קלונסקי, שחשף את נטייתה המינית של אישה שעבדה בשכונתו, וקריאה לרבני ישראל לתרום מכספם למימון פיצוייה שנפסקו בבית המשפט. "אשריך שנתפסת על דברי תורה", משבח הארגון בהודעתו את הרב, ומזכיר את ציווי התורה למנהיגי העם – "לא תגורו מפני איש".

"הרב קלונסקי נתבע בערכאות על מילוי תפקידו הרבני", כתבו הרבנים בהודעתם. "זהו תפקידו וחובתו של כל רב בישראל לעמוד בגאון וללא מורא, ולרומם את הציבור ליראת שמים, אהבת תורה ושמירת ההלכה, ולהתריע ברבים על מכשלות העומדות בפני צאן מרעיתו".

"דרך אמונה" מזוהה עם האגף השמרני בציונות-הדתית, ומאגד בתוכו עשרות דיינים, רבנים ומחנכים – חלקם מהבכירים בציבור זה. אלה סבורים כי בפשקוויל שהפיץ הרב בדבר נטייתה המינית של מדריכת הריקוד נורית מלמד, הוא רק "הזהיר בעדינות את שומעי לקחו מפני חשש מפגיעה בקדושתה, בטהרתה ובשלמותה של המשפחה בישראל".

הרבנים הוסיפו כי הם רואים בפסיקת בית המשפט "עונש קולקטיבי לרבני האומה", שכן היא מבקשת למנוע מהם לקיים את חובתם הרבנית – "הדרכת התורה ללא מורא". לפיכך קראו לכלל רבני ישראל ואוהבי התורה "להפגין ערבות רבנית הדדית", ולהשתתף עם הרב קלונסקי במימון פיצויה של מלמד, ואף הזכירו בהודעתם את פרטי חשבון הבנק שבו הם מבקשים להפקיד את הכספים.

 "הרפורמים רודפים את רבני ישראל"

חברי "דרך אמונה" תקפו גם את "המרכז הרפורמי לדת ומדינה" שייצג את האישה, וכתבו: "התביעה המשפטית היא במימון ובהובלת התנועה הרפורמית, אשר שמה לה למטרה לרדוף את רבני ישראל הממלאים את תפקידם, ובין היתר לתובעם בערכאות, על מנת להוריד קרנה של תורה בציבור, ולזלזל בערכם של הרבנים".

"לא ניתן לתנועה הרפורמית ושלוחיה להכתיב את מערכת הערכים בישראל, ולהשתיק את שלוחי דרחמנא (התורה – ק"נ), רבני ישראל שבכל אתר ואתר, העושים עבודת קודש ימים כלילות".

בראשית השבוע פרסמנו כי נורית מלמד, כוריאוגרפית ומורה לריקוד במקצועה, הפעילה חוג ריקודי-עם בשכונת גבעת מרדכי בבירה. אל רב המקום, איסר קלונסקי – מהבכירים בציבור הדתי-לאומי בירושלים – הגיעו תלונות כי היא מקיימת קשרים רומנטיים עם נשים, שאחת מהן אף עזבה למענה את משפחתה. לפיכך החליט הזהיר את הציבור מפניה – עד שהוחרמה ופרנסתה נפגעה.

מלמד תבעה את קלונסקי בבית משפט השלום בירושלים, וטענה כי פרנסתה נפגעה. בית המשפט קיבל את עמדת הרב קלונסקי, וקבע כי עומדת לו הגנת תום הלב הקבועה בחוק. היאערערה לבי המשפט המחוזי, שקיבל את טענתה – והרב ישלם לה פיצוי בסך 60 אלף שקלים.

(ynet, י"ד באייר תשע"ד, 15 במאי 2014)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.