סליחה, כמה עולה אצלכם תינוק? | כל-מיני

בחוק הפונדקאות העומד על הפרק מציעים לזוג גברים החיים באיסור פשוט לקנות תינוק, בתנאי שהם עשירים. מישהו שאל את הילד האם ברצונו לחיות חיים לא נורמליים שכאלה? הרב שלמה אבינר בטור דעה

(עוד בעניין: הרב אבינר חוזר בו מדבריו ש"כל אחד יכול להשתנות")

הרב אבינר
הרב אבינר

בעולמנו הקר והמנוכר אפשר לקנות כל דבר, הכסף יענה את הכל. אפילו תינוק. במה דברים אמורים? בחוק הפונדקאות העומד על הפרק: זוג גברים החיים באיסור, יוכלו להוסיף חטא על פשע ולקנות תינוק – בתנאי שהם עשירים. כמובן בלי לשאול אותו ילד אם זו שאיפתו בחיים לחיות חיים לא נורמליים ורצוצים כאלה.

ודאי לא תמצאו פוסק הלכה אחד, גדול בתורה אחד, חכם בקודש אחד שיראה פתח היתר לדבר. כאשר יש בעיה רפואית לזוג חשוך ילדים, ואין האם יכולה לזכות בפרי בטן בדרך רגילה – אנו מבינים שיש מקום לפונדקאות. אבל שזוג גברים בעלי נטיות הפוכות, החיים באיסור המוגדר בתורה כתועבה, יקנו לעצמם תינוק – איפה תמצאו לזה סימוכים בתורתנו הקדושה?

אך האמת חייבת להיאמר שכדי להבין זאת אין צורך בתורה ממקור אלהי, די בקצת בינה טבעית, קצת מוסר טבעי, קצת ישרות אנושית בסיסית. הרי כולנו יודעים שהיצור הקטן האומלל ביותר הוא היתום, – יתום מאב ועוד יותר היתום מאם. לצערנו זה קורה כשאמא נפטרת עקב מחלה או תאונה או פיגוע, ואז אין סוף לדמעות הנשפכות. וכאן אנו ניצור במו ידינו יתום מאם!? עד כדי כך תגדל אכזריותנו!

וכי זה נורמלי ילד בלי אם? וכי זה הגיוני? אולי שכחתם מה זו אם. אולי תקראו עוד פעם את הספרים של הסוציולוגית הדגולה מרגרט מיד.

אולי אתם מניפים לכל רוח את דגל החרות, אך זכרו את הכלל הגדול של ג'ון סטוארט מיל במסתו על החרות: החרות שלך מסתיימת איפה שהיא פוגעת בחרותו של הזולת.

קראתם את הסיפור של ילד כזה שהיה חוזר מבוייש מהגן כאשר ילדים היו לועגים לו: אין לך אמא! אין לך אמא! קראתם על הילדה שהיתה מתעוררת כל לילה בבכי מר: אמא! אמא! קראתם על הילדה הקטנה ששאלה את שני הגברים שהשתלטו על חייה איפה אימה והם השיבו לה שזו סטודנטית בפקולטה לרפואה. אך היא נעמדה שם כל יום בסיום הלימודים ושאלה כל סטודנטית: אולי את אמא שלי.

קץ לחושך! קץ לתועבה בריבוע! קצת אנושיות. קצת.

(nrg, י"ט באייר תשע"ד, 19 במאי 2014)

3 תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תרומות זרע/ביצית הן פשע מוסרי, בין אם מדובר בזוגות חד-מיניים, עקרים, רווקים, גרושים, חד-הוריים וכו'..

  כל ילד חייב לגדול עם האמא והאבא ה-ב-י-ו-ל-ו-ג-י-י-ם שלו באותו הבית. ילד זקוק לשני הוריו, לדעת שהם אוהבים זה את זה ולדעת שהם אוהבים אותו.

  אסור לנו להביא לעולם ילד שנמנע ממנו חיים כאלה.

  דמיינו לעצמכם איך הייתם מרגישים,
  לו הייתם מגלים שהוריכם נטשו (או אפילו מכרו!) אתכם כשעוד הייתם זרע/ביצית.

  זה הרבה הרבה הרבה יותר חמור מזנות!

  1. בס"ד אור ליום רביעי כא' אייר ה'תשעד 21.5.2014

   לכבוד
   הר"הג
   ש.אבינר
   שליט"א,
   שלום וברכה.

   אני אדם, שבא מהחיבור של אבא ואמא, דתיים המיוחסים לשלשלת צדיקים. למרות כל זה, אני בנם הראשון, נולדתי עם פגיעה מוחית קשה, ורק בחסדי שמיים היתרפאתי מהבעיה, אך עד היום בן 43, לא בריא. בוודאי ברור לכ"תר, שהכל הוא רק, בידי שמיים. אני חושב, שלהיוולד בריא בנפשי וגופי, לא שייך דווקא למי שמלווה אותי כל חיי. ואם כבר הרב ניכנס להגדרה תורנית, יורשה לי הקטן שבקטנים, להזכיר לכ"תר את דיברי רש"י הקדוש, על אותו הפסוק המפורסם, שהאיסור התורני, מדבר על מעשה גבר ואישה, אך אינו מזכיר במאומה, את נושא המגורים המשותפים. ועוד הינני רוצה להזכיר לכ"תר, שלאתיופים יש כס ולא רב, ובכל זאת הציונות הדתית, קיבלה אותם בחיבוק אוהב וחם. מעניין אותי מאוד, לשמוע על כך, את דעתו של הרב. כל טוב, ורק טוב לכ"תר ובני ביתו. תודה רבה, לכ"תר מראש: שמעון הר מלך.