פרק ג | החצי השני

ובו אודי לא מבין מה מתלהבים מבנות הרי הן לא מבינות בספורט – תחום שמדבר מאוד ללבו

* בחמישי הזה – מפגש כמוך: הקרנת הסרט "ז'אן דארק אהובתי" ושיחה עם היוצרת-במאית *

(לקריאת כל הרשומות בבלוג זה לחצו כאן)

החצי השני ירח

היינו שבט גדול בסניף גדול שלא אחשוף את שמו. ילדים כידוע, הם עם אכזרי ביותר, וכך התוועדתי לראשונה למושגים "הומו" ו"לסבית".

היו לי בשבט זוג תאומים – נקרא להם דן ודנה. אולי באמת התערבבו להם הכרומוזומים בבטן אמם שאם לא כן קשה לי להסביר את התופעה.

דנה הייתה בחורה קולנית וצבעונית. היה לה קול קצת עמוק והיא הייתה טיפוס שלא כדאי להתעסק איתו. דן לעומתה, היה שקט ונשי מאוד וכבר אז התעסק בצילום תמונות אומנתיות בשחור-לבן.

אז שמעתי לראשונה את השמות "הומו" ולסבית"- מובן שככינוי גנאי שנזרק לכיוון הצמד. אני בהיותי בחור סקרן הייתי חייב לבדוק את הנושא מבחינה אינטלקטואלית ומיד צללתי לעומק הסוגיה.

מיד קלטתי שייתכן שזה גם המצב שלי.

כבר בגיל בית הספר היסודי היו הדון-ז'ואנים שניסו להרשים את הבנות ולעשות דאווינים. אמנם הם היו המיעוט, אבל הרוב הדומם צפה במעשיהם בשקיקה ועודד אותם ורצה להיות כמוהם.

אני לא הבנתי מה ההתלהבות מבנות. הן הרי לא מבינות בספורט – וזה נושא שעדיין מדבר ללבי מאוד, והן ממילא לא כל כך רוצות בנים (לא בגיל ההוא, בכל אופן), אז למה לרוץ אחריהן?

למזלי הטוב לא הבעתי את דעותיי בקול ושמרתי אותן לעצמי. שאם לא כן גם אני הייתי יכול לקלות ליפול לפח הסטיגמות. פשוט משכתי בכתפי וחזרתי אל הספרים. שם לפחות הבנתי את היגיון ואת הכללים.

כך לפחות זכורות לי השנים ההם של בית הספר היסודי ושל שבט נבטים-ניצנים-מעלות. כמו שכבר אמרתי, הנטייה מתבטאת בפעם הראשונה ברגע שבו ההורמונים מתעוררים באופן טבעי. כך זה היה אצלי כשהגעתי לכיתה ז', ושם התחילו הדברים להשתנות בכל המובנים.

תגובה אחת

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. קודם כל, אתה כותב יפה. בלי ציניות, הרבה זמן לא ראיתי מישהו שכותב ככה, פשוט.

    דבר שני, אהבתי את זה שהצלחת להיכנס לסטיגמה ולצאת ממנה באותה נשימה.

    בנות לא מבינות בספורט – אז בקיצור מה הן מעניינות בכלל?

    כלומר מצד אחד, משיכה לגברים, מצד שני זה לא אומר שאתה נכנס למשבצת 'נשית'.