מסירות הנפש של בעלי נטיות הפוכות | כל-מיני

"כיום יש מסגרות ופורומים שמנסים לתת מענה לצבור המדובר, כמו אתר כמוך. באתר מצאתי קטע שנכתב בידי זוג נשוי, שניהם בעלי נטיות הפוכות, זוג שהתחתן בעקבות מיזם שיזם הרב אהר'לה הראל. על פניו מדובר אולי ברעיון משונה, אך במחשבה שנייה, קשר כזה יכול לתת פתרון טוב לאלה שזה מתאים להם" * אסתי רמתי בטור המשך

(עוד בעניין: מאחורי השיח – על נישואים חד-מיניים)

חדר האוכל. לפני

חייבים גם לומר שיש מקרים ששמירת המצוות דורשת לא מעט מסירות נפש. מציינים את החקלאי בשמיטה כגבור, אבל היום נתקלתי בגבורים מסוג אחר.

אחרי הטור שכתבתי לפני שבועיים, על חלון אוברטון, קבלתי תגובות (חלקן די נזעמות) ממה שמכונה בעלי נטיות הפוכות. הלגיטימציה לקשרים חד מיניים הפך להיות נושא חם בזמן האחרון – במיוחד כשמדובר בפסיקות רבניות.  אין לי כוונות לפסוק שום דבר, כך שאני מקווה שלא יזמנו אותי לחקירה, אך הרשו לי להוסיף נדבך קטן על האזכור של התופעה בטור הקודם.

הקדמה קצרה: אני לא מבינה יותר מדי בסוגייה המדוברת, ולמען האמת, אני לא בטוחה שאני האדם הנכון לדבר עליה. ובכל זאת, אני חושבת שהיא חשובה. לפני מספר שנים, יצא לי לנהל שיחה ארוכה עם בחור אנונימי שהתקשר אליי אחרי כתבה שכתבתי על זוגות שנישאים בגיל מאוחר. "נראה לי שלפחות חלק מהחבר'ה ש'נתקעים' הם בעלי נטיות הפוכות" הוא אמר, והמשיך להסביר לי עד כמה העניין בעייתי עבור בחור או בחורה יראי שמים שבשום פנים ואופן לא מוכנים לעבור על איסורי תורה חמורים, ומאידך, אינם מסוגלים להקים בית ולחיות חיים טבעיים עם בני המין השני. אם הסביבה מודעות לנטייה שלהם, הם עלולים לסבול מדחייה על ידי הקהילה והמשפחה, ואם לא, הם נושאים איתם את הסוד, וסובלים נפשית.

כמו תמיד, כשיש פנים מאחורי תופעה (או במקרה הזה קול) נקודת המבט מתרככת. מאז אותה שיחה נראה לי שנהייתי קצת פחות שיפוטית, ויותר מכבדת את מי שמתנסה בניסיון הלגמרי לא פשוט הזה, ובוודאי את מי שעומד בו בכבוד.

כיום יש מסגרות ופורומים שמנסים לתת מענה לצבור המדובר, כמו אתר 'כמוך', שבקש ממני רשות לפרסם את הטור הקודם שלי. באתר מצאתי קטע שנכתב בידי זוג נשוי, שניהם בעלי נטיות הפוכות, זוג שהתחתן בעקבות מיזם שיזם הרב אהר'לה הראל. על פניו מדובר אולי ברעיון משונה, אך במחשבה שניה, קשר כזה יכול לתת פתרון טוב לאלה שזה מתאים להם.

סיפורם של בני הזוג היה בעיני מרגש ממש. שניהם חוו את חוויית השונות, את הצער הכרוך בכך, ושניהם לא היו מוכנים להתפשר לרגע על אמונתם ודרך חייהם. אולי לא מדובר בקשר קונבנציונלי, אך לאהבה פנים רבות, ודווקא החוויות המשותפות הולידו קשר נפשי חזק. נראה שלמרות הקשיים המובנים, הזוג מצליח לבנות בית בריא, ולהביא ילדים לעולם תוך התנערות מרוחות הקידמה המפתות, ומתוך אמונה גדולה בבורא עולם ובתורתו.

etnachta 595 katan_new-page-026

(בשבע, כ"ט באייר תשע,דף 29 במאי 2014)

אין תגובות

תגובות בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.